Kurz jógy pro začátečníky/mírně pokročilé Brno:

2 termíny:

ÚTERÝ 16:50 - 17:50 (19. 9. - 5. 12., kromě 24. 10. 2023)
OBSAZENO

ČTVRTEK 16:55 - 17:50 (5. 10. - 7. 12., kromě 26. 10. 2023)
OBSAZENO

Místo:

zrcadlový sál Semilasso (bezbariérový) - Palackého třída 126,
Brno, Královo Pole

Cena: 

 úterní kurz: 1925 Kč (11 lekcí 60minutových)
čtvrteční kurz: 1575 Kč (9 lekcí 55minutových)

 Lektorka:

EVA HRDLIČKOVÁ

vypadrotace

"Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat... Józe se věnuji více než 13 let, posledních cca 7 let propojuji jógu s moderními rehabilitačními přístupy. Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Podmínky rezervace:

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám přijde email s potvrzením volné kapacity a s údaji k platbě (tento email čekejte během 1 dne, pokud by nedorazil, zkontrolujte složku Spam či Hromadné nebo mě kontaktujte). Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích se nevrací kurzovné. Kdykoli za sebe můžete poslat náhradníka.
VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (ZA SNÍŽENOU CENU), NUTNO PŘEDEM DOMLUVIT. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v probíhajícím kurzu), cena 200 Kč (60min).

JAK JE TO S NÁHRADAMI?

O kurzu:

Přijměte pozvání na kurz jógy pro začátečníky a mírně pokročilé s prvky rehabilitace, zaměřený na funkční pohyb, správné držení těla a nastolení psychické rovnováhy.
Kurz je vhodný pro všechny (ženy i muže), které jóga láká, ale ještě se s ní nesetkali, také pro ty, kteří si buď cvičí sami doma nebo navštěvují hromadné lekce a nejsou si často jisti, zda pozice provádějí správně, zda správně dýchají atd., zkrátka rádi by začali tak trochu od začátku a více systematicky. Lekce jsou vhodné i pro ženy několik měsíců po porodu (na lekcích je zohledněna případná diastáza), nebo naopak pro ženy/muže zralejšího věku.

S ČÍM NÁM KURZ POMŮŽE?
Na kurzu si pomůžeme se správným držením tělaod bolestí zad a kloubů, posílíme klenby chodidel, srovnáme vbočené palce. Tělo přiměřeně protáhneme i zpevníme, prohloubíme dech a plicní kapacitu. Cvičení bude fungovat jako prevence výhřezu plotýnek, pomůže vyrovnat dysbalance způsobené sedavým stylem životaOdbouráme stres a objevíme radost z přítomného okamžiku
Naučíme se základní principy jógy a zdravého pohybu a postupně je začneme vnášet do každodenního života (např. do způsobu, jakým se předkláníme, zvedáme břemena atd.). Vysvětlíme si také principy ergonomie sedu, zaměříme se i na výběr vhodné obuvi atd.. U jednotlivých pozic je kladen důraz na přesnou techniku a zároveň jemnost provedení vůči tělu s ohledem na individuální rozdíly mezi přítomnými. (Lektorka se věnuje individuální diagnostice a poradenství, v případě zájmu je zdarma možná krátká konzultace potíží/držení těla - před lekcí.).

Nepůjde nám o to za každou cenu se dostávat do pozic tak, jak je známe z fotek;-). Zaměříme se spíše na základní pozice, které jsou koneckonců ty nejprospěšnější - samozřejmě při správném provedení a pravidelné praxi.
Budeme se snažit respektovat limity svého těla a jeho aktuální kondici a stav (v duchu nenásilí a nesoutěžení), vyhneme se tak např. zraněním vazů/kloubů, dlouhodobému přetížení určitých partií, vytvoření diastázy/kýly, které může nesprávná technika či samotná pozice u konkrétního člověka způsobit.
Každá lekce kurzu bude tematicky zaměřená (např. na předklony, záklony, zapojení stabilizačního systému, balanční pozice, práci s chodidly atd.).
Okrajově se budeme věnovat i základním principům jógové filozofie, zkusíme si některé speciální techniky pránajámy a meditace, které pak můžeme uplatnit v praxi a možná nám leccos z toho pomůže ještě více si vychutnávat dar života:-).

Reference:

Jitka Koldovská.:"Kdo hledá osobní a milý přístup lektora, příjemné prostředí, relaxaci po uspěchaném dni a dobrý pocit z každé odcvičené hodiny, ten je na správné adrese. 
Cvičení s Evou (konkrétně pro mě jemně dynamická jóga) udělá dobře tělu i duši, naučí milovat jógu a brát ji jako součást života. 
A komu nestačí hodina až dvě s Evou týdně, mohu doporučit jógový víkendový pobyt na Antariku, který je víc než příjmným zážitkem. 
Evi, za sebe moc děkuji!"