PODZIMNÍ TERMÍNY KURZŮ BUDOU VYPSÁNY NA PŘELOMU ČERVNA A ČERVENCE 2024. KRÁSNÉ LETNÍ DNY! EVA

Kurz jógy pro začátečníky/mírně pokročilé Brno:

2 termíny JARO:

ÚTERÝ 17:05 - 18:00 (16. 4. – 11. 6. 2024) - navazující/pro absolventy tohoto či jiného kurzu

ČTVRTEK 16:55 - 17:50 (18. 4. – 13. 6. 2024) - pro úplné začátečníky/absolventy pouze jednoho turnusu tohoto kurzu

Místo:

zrcadlový sál Semilasso (bezbariérový) - Palackého třída 126,
Brno, Královo Pole

Cena: 

1620 Kč (9 lekcí)

 Lektorka:

EVA HRDLIČKOVÁ

vypadrotace

"Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat... Józe se věnuji od roku 2010, jógu propojuji s moderními rehabilitačními přístupy. Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Podmínky rezervace:

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám obratem přijde email s potvrzením volné kapacity a s údaji k platbě (pokud by nedorazil, zkontrolujte složku Spam či Hromadné nebo mě kontaktujte). Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu, případně dříve (dle pokynů v emailu).
Kurz je též možné hradit z fondu FKSP. Pojišťovny přispívají na kurzy jógy, na vyžádání vystavím doklad o platbě.
Za neúčast na lekcích se nevrací kurzovné. Kdykoli za sebe můžete poslat náhradníka.
VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (ZA SNÍŽENOU CENU), NUTNO PŘEDEM DOMLUVIT. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v probíhajícím kurzu), cena 200 Kč (55min).

JAK JE TO S NÁHRADAMI?

O kurzu:

Přijměte pozvání na kurz jógy pro začátečníky a mírně pokročilé s prvky rehabilitace, zaměřený na funkční pohyb, správné držení těla a nastolení psychické rovnováhy.
Kurz je vhodný pro všechny, které jóga láká, ale ještě se s ní nesetkali, také pro ty, kteří si buď cvičí sami doma nebo navštěvují hromadné lekce a nejsou si často jisti, zda pozice provádějí správně, zda správně dýchají atd., zkrátka rádi by začali tak trochu od začátku a více systematicky. Lekce jsou vhodné i pro ženy i muže jakéhokoli věku. 

Každá lekce kurzu bude tematicky zaměřená. 
Okrajově se budeme věnovat i základním principům jógové filozofie a meditačním technikám, které pak můžeme uplatnit v praxi a možná nám leccos z toho pomůže ještě více si vychutnávat dar života:-).

Témata lekcí:

1. Základní principy pohybu, dech, držení těla, Pozdrav Slunci
2. Předklony x záklony
3. Rotační pozice
4. Střed těla a pánevní dno
5. Úklonové pozice
6. Krční páteř
7. Pletenec ramenní a paže
8. Kyčle a pánev
9. Chodidla a kolena
10.Obrácené a balanční pozice
11.Opakovací lekce

S čím vám kurz může pomoci?

✔️zlepšíte držení těla, napřímíte páteř
✔️ulevíte od bolestí zad a kloubů
✔️posílíte klenby chodidel, srovnáte vbočené palce
✔️komplexně protáhnete i posílíte celé tělo, zkompenzujete časté sezení
✔️posílíte střed těla, pánevní dno, zeštíhlí se břicho a pas
✔️podpoříte dech a kapacitu plic
✔️podpoříte meziobratlové ploténky (prevence posunu)
✔️odbouráte stres a objevíte radost z přítomného okamžiku
✔️mnohé z kurzu využijete i v denním životě (technika zvedání břemen, ergonomie sedu, výběr vhodných bot, dechové a meditační techniky atd.)
✔️pozice si krásně nastavíte díky podrobným instrukcím lektorky
✔️naučíte se cvičit fyziologicky, tedy maximálně prospěšně pro své tělo
✔️pochopíte, jak NEcvičit, které pozice a technika pro vás vhodné nejsou

 

Nepůjde nám o to za každou cenu se dostávat do pozic tak, jak je známe z fotek;-). Zaměříme se spíše na základní pozice, které jsou koneckonců ty nejprospěšnější - samozřejmě při správném provedení a pravidelné praxi.
Budeme se snažit respektovat limity svého těla a jeho aktuální kondici a stav (v duchu nenásilí a nesoutěžení), vyhneme se tak např. zraněním vazů/kloubů, dlouhodobému přetížení určitých partií, vytvoření diastázy/kýly, které může nesprávná technika či samotná pozice u konkrétního člověka způsobit.

Reference:

Jitka Koldovská.:"Kdo hledá osobní a milý přístup lektora, příjemné prostředí, relaxaci po uspěchaném dni a dobrý pocit z každé odcvičené hodiny, ten je na správné adrese. 
Cvičení s Evou (konkrétně pro mě jemně dynamická jóga) udělá dobře tělu i duši, naučí milovat jógu a brát ji jako součást života. 
A komu nestačí hodina až dvě s Evou týdně, mohu doporučit jógový víkendový pobyt na Antariku, který je víc než příjmným zážitkem. 
Evi, za sebe moc děkuji!"