Kurz jógy pro začátečníky/mírně pokročilé Brno:

Termín - leden 2022:

ÚTERÝ 16:30 - 17:30 (18. 1. - 5. 4., kromě 8. 3. 2022)

Místo:

zrcadlový sál Semilasso (bezbariérový) - Palackého třída 126,
Brno, Královo Pole

Cena: 

 1925 Kč (11 lekcí 60minutových)

 Lektorka:

EVA HRDLIČKOVÁ

Podmínky rezervace:

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám přijde email s potvrzením volné kapacity a s údaji k platbě (tento email čekejte během 1 - 2 dnů). Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích se nevrací kurzovné. Kdykoli za sebe můžete poslat náhradníka.
VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ - NUTNO DOMLUVIT. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v probíhajícím kurzu), cena 190Kč (60min).


JAK JE TO S NÁHRADAMI?

O kurzu:

Přijměte pozvání na kurz jógy pro začátečníky a mírně pokročilé s prvky fyzioterapie a vývojové kineziologie, zaměřený na funkční pohyb a správné držení těla
Kurz je vhodný pro všechny (ženy i muže), které jóga láká, ale ještě se s ní nesetkali, také pro ty, kteří si buď cvičí sami doma nebo navštěvují hromadné lekce a nejsou si často jisti, zda pozice provádějí správně, zda správně dýchají atd., zkrátka rádi by začali tak trochu od začátku a více systematicky. Lekce jsou vhodné i pro ženy několik měsíců po porodu (na lekcích je zohledněna případná diastáza), nebo naopak pro ženy/muže zralejšího věku.
Cílem kurzu bude naučit se základní principy jógy a zdravého pohybu a postupně je začít vnášet do každodenního života. U jednotlivých pozic je kladen důraz na přesnou techniku a zároveň jemnost provedení vůči tělu s ohledem na individuální rozdíly mezi přítomnými

 

Nepůjde nám o to za každou cenu se dostávat do pozic tak, jak je známe z fotek;-). Zaměříme se spíše na základní pozice, které jsou koneckonců ty nejprospěšnější - samozřejmě při správném provedení a pravidelné praxi.
Budeme se snažit respektovat limity svého těla a jeho aktuální kondici a stav (v duchu nenásilí a nesoutěžení), vyhneme se tak např. zraněním vazů/kloubů, dlouhodobému přetížení určitých partií, vytvoření diastázy/kýly, které může nesprávná technika či samotná pozice u konkrétního člověka způsobit.
Každá lekce kurzu bude tematicky zaměřená (např. na předklony, záklony, zapojení stabilizačního systému, balanční pozice, práci s chodidly atd.).
Okrajově se budeme věnovat i základním principům jógové filozofie, zkusíme si některé speciální techniky pránajámy a meditace, které pak můžeme uplatnit v praxi a možná nám leccos z toho pomůže ještě více si vychutnávat dar života:-).

Reference:

Jitka Koldovská.:"Kdo hledá osobní a milý přístup lektora, příjemné prostředí, relaxaci po uspěchaném dni a dobrý pocit z každé odcvičené hodiny, ten je na správné adrese. 
Cvičení s Evou (konkrétně pro mě jemně dynamická jóga) udělá dobře tělu i duši, naučí milovat jógu a brát ji jako součást života. 
A komu nestačí hodina až dvě s Evou týdně, mohu doporučit jógový víkendový pobyt na Antariku, který je víc než příjmným zážitkem. 
Evi, za sebe moc děkuji!"