VOLNÉ DOPOLEDNÍ TERMÍNY DLE DOMLUVY

Nabízím individuální lekce jógy v ČEBÍNĚ (Brno-venkov)


Lekce je přizpůsobena Vašim momentálním cílům, pokročilosti, věku, případnému zdravotnímu omezení či stavu (např. těhotenství, poporodní období).
Věnuji se józe s prvky moderní rehabilitace a vývojové kineziologie, dále józe a cvičení v těhotenství a po porodu, také tzv. vitální-hormonální józe. Více o mně a o principech, které na lekcích uplatňuji, naleznete ZDE.

Hlavní cíle, kterých se snažím v rámci terapie docílit:
🌹 harmonie těla a duše, vnitřní spokojenost v přítomném okamžiku
🌹 propojení vědomého dechu s pohybem
🌹 na základě cvičení v souladu s principy funkční anatomie - postupné obnovení harmonického držení těla, zdravých pohybových stereotypů, kompenzace sedavého stylu života a nejčastějších tělesných dysbalancí
🌹 důraz na správnou techniku pozic v duchu zdravého, (fyzio)logického pohybu, s ohledem na individuální rozdíly mezi lidmi

 

🎁V případě zájmu o dárkový poukaz se ozvěte na jogaeva@email.cz a domluvíme podrobnosti.🎁

Ceník:

- 60minutová lekce pro 1 osobu: 900 Kč

- 75minutová lekce pro 1 osobu: 1100 Kč

- 60minutová lekce pro 2 osoby: 1400 Kč

- individuální cvičební plán: 4500 Kč

Možnost využít příspěvku pojišťoven či platbu přes FKSP.

Individuální cvičební plán:

Na základě předchozích konzultací, vyplněného dotazníku a tělesné diagnostiky Vám můžu sestavit individuální cvičební plán o rozsahu 8 - 10 stran A4, který bude zahrnovat:

✔️ podrobný rozpis 3 - 4 cvičebních sestav, které budou procvičovat právě to, co je u Vás aktuální, kompenzovat Vaše tělesné dysbalance + komplexně procvičí celé tělo; každá sestava obsahuje popis a fotografie cviků, způsob dýchání, počet opakování/výdrž v pozici

✔️ konkrétní a individuální doporučení do denního života v rámci pohybových stereotypů (jedná se o každodenní činnosti/jevy, které můžou ovlivnit zdraví Vašeho pohybového aparátu často více než samotné cvičení/necvičení - např. ergonomie sedu, výběr vhodných bot atd.)

✔️ popis nastavení držení těla s poukázáním na tendence, ke kterým inklinujete

✔️ doporučení, co byste si měli při cvičení hlídat (na základě předchozí tělesné diagnostiky/cvičebních testů) a které cviky pro Vás nejsou aktuálně vhodné

Jak začít?

Pokud máte zájem se domluvit, ozvěte se pomocí emailu (jogaeva@email.cz) či telefonicky (608 050449).


Volné termíny nabízím od pondělí do pátku, preferuji dopolední časy, ale je možné se domluvit i na odpoledne.

Během první lekce provedeme konzultaci na základě předem vyplněného dotazníku, který vám s předstihem zašlu (budu tak vědět, zda netrpíte nějakými obtížemi, jaké jsou vaše cíle, tendence atd.). Provedeme nezbytnou tělesnou diagnostiku a nastavíme držení těla. Dále započneme vlastní jógovou praxi. Na první lekci tedy počítejte s časem až 90 minut (za cenu lekce 60minutové).

S sebou na lekci potřebujete pouze pohodlné oblečení a vůli na sobě pracovat.

Před lekcí alespoň 2 hodiny nejezte hůře stravitelné jídlo.

Jaké pomůcky ke cvičení jsou v sále k dispozici?

🌻neklouzavé podložky na jógu

🌻meditační polštářky, deky, menší polštářky na různé vypodložení v pozicích, jógové bloky, bolster

🌻bosu (balanční plošinka)

🌻masážní válec a míčky na uvolnění fascií

🌻pomůcky pro práci s klenbou nohy (tenisový míček, balanční ježci atd.)

🌻posilovací pomůcky různého typu

🌻autotrakční lehátko (výborná pomůcka na pomoc proti artróze kloubů, pro léčbu posunu plotýnek, prodlužuje páteř v rámci milimetrů, vyrovnává pravolevé dysbalance, pomáhá proti křečovým žilám, podporuje prokrvení orgánů)

Kontakt:

Eva Hrdličková
608 050449
 jogaeva@email.cz

prkno

 

Adresa:

Čebín 555
(na trase Brno - Tišnov, vlaková zastávka vzdálena 600 metrů;
parkování bez problémů před domem)

Proč zvolit soukromou lekci?

Možná jste už někdy navštívili skupinovou lekci jógy a odradilo Vás např. velké množství lidí, příliš mnoho rozptylujících vlivů, nemožnost se patřičně soustředit a zároveň uvolnit. Nebo jste očekávali pomalejší či naopak dynamičtější průběh lekce, pozice se Vám jevily příliš náročné nebo nevyhovovaly Vašemu zdravotnímu stavu či momentální náladě. Také jste si možná nebyli jisti správností provedení pozic, není totiž v silách lektora obejít všechny cvičící a asistovat jim v pozicích (především u dynamických stylů jógy), následkem čehož se bohužel může stát, že se jógové ásany naučíte provádět nesprávně nebo provádíte pozice, které právě pro Vás nejsou vhodné.

Během individuálních lekcí je Vám věnována pozornost od začátku do konce. Lekce je Vám "ušita na míru" na základě předchozí konzultace, tělesné diagnostiky, Vašeho aktuálního zdravotního stavu, pokročilosti a zkrátka toho, čeho chcete pomocí jógy dosáhnout. Někdo chce ulevit od stresu a naučit se relaxovat, jiný touží zlepšit držení těla a pomoci si od bolesti zad/kloubů, někdo potřebuje ulevit od konkrétního zdravotního problému a někdo chce zase rozproudit energii v těle a zvýšit tak "chuť do života". Ve skutečnosti jóga pomáha se všemi jmenovanými body, pokud ji vhodně přizpůsobíme a pokud docílíme jisté pravidelnosti v jejím praktikování. Nelze totiž od jógy očekávat "zázraky", pokud ji praktikujeme teprve krátkou dobu či nepravidelně. Nejlepších účinků dosáhneme, když propojíme vhodný pohyb, relaxační techniky a vyváženou stravu - to jsou ty nejlepší "léky" na dlouhý a kvalitní život.