Aktuální obsazenost:

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA
POKOJE 2LŮŽKOVÉ, 1 POKOJ 3LŮŽKOVÝ

Podzimní víkend s jógou a wellness
v hotelu Kouty "střed těla + diastáza":

Termín:

11. - 13. 10. 2024 (pátek - neděle)
příjezd v pátek od 14:00, odjezd v neděli do 10h

Místo:

Hotel Kouty, Rejčkov 20, Ledeč nad Sázavou

Cena:

- 1990 Kč (jógový program)

+ doplatek 2700 Kč
(ve 2lůžkovém pokoji)
nebo 2340 Kč (v 3lůžkovém pokoji)
nebo 3696 Kč (1lůžkový pokoj)
- cena je včetně plné veget. penze, pokud zvolíte polopenzi, platíte o 268 Kč méně

nebo 4 - 6lůžková CHATKA: 3490 Kč/noc + 1214 Kč plná penze/946 Kč polopenze
(pokud budete čtyři, cena doplatku je za osobu 2959 Kč, při polopenzi 2691 Kč)
 

V ceně je:

- jógový program (5 lekcí, 1 workshop)
- ubytování na 2 noci v 1/2/3lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
- nebo ubytování v 4lůžkových chatkách s vlastním soc. zař.
- vegetariánská plná penze či polopenze
DÁLE je možné domluvit pobyt v "sauně na vodní hladině" nebo v "lesní sauně" (není v ceně)
- možnost MASÁŽÍ (nutno objednat předem)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

- ZÁLOHA 1990 Kč na účet:
555207777/2010 (do 11. 9. 2024)

- DOPLATEK za ubytování a stravu si hradí každý sám po příjezdu na recepci hotelu

STORNO: při zrušení účasti do 11. 9. se vrací celá záloha, do 27.9. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka.
CHATKY: při zrušení účasti měsíc a méně před pobytem je 100% storno

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE)

tanecnik zemity.jpg

"Józe se věnuji více než 14 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej uzpůsobit, jak a kam dýchat..." Eva H.

V čem vám tento pobyt prospěje?

✔️ zrelaxujete svou mysl a navážete nová přátelství

✔️ zpevníte střed těla, budete vědět, jak na diastázu

✔️ zlepšíte držení těla

✔️ protáhnete a posílíte celé tělo

✔️ ulevíte od bolestí zad, šíje atd...

✔️ naučíte se pozice provádět fyziologicky, tedy maximálně prospěšně pro své tělo

✔️ prohloubíte kapacitu plic a podpoříte imunitu díky sauně a intenzivnímu pobytu v přírodě

✔️ získáte energii pro své denní činnosti

✔️ mnohé z pobytu využijete i v každodenním životě (jak na pánevní dno při kašli/zvedání břemen; držení těla atd.)

Hotel Kouty

"Místo rovnováhy v srdci Česka" :-)
https://www.hotelkouty.cz

208

Hotel je situován přímo uprostřed naší republiky, poblíž města Ledeč nad Sázavou, v lesním areálu o velikosti 10 hektarů s vlastním rybníkem, v malebném údolí na úpatí vrchu Melechov. V těsné blízkosti protéká potok, který napájí pstruhový rybník s jednou z nejčistších vod v Česku.

Hotel skýtá bohaté sportovní vyžití pro dospělé i pro děti, pestré možnosti turistiky do okolní přírody, hradů a zámků, k dispozici jsou 2 krásné sauny - cedrová sauna na hladině rybníka a lesní sauna (komornější) u rybníka. 

Lekce probíhají v dřevěném cvičebním sále s výhledy do krajiny. Lze také využít prostorné molo u rybníka na cvičební lekce v souladu s přírodou. Nadšenci do otužování můžou využít rybník či potůček.

640

20231015_101405.jpg

UBYTOVÁNÍ: v útulných 1, 2 či 3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a krásnými výhledy do krajiny. Další možností jsou krásné chatky s vlastním soc. zař. (pro 4-6 osob).

335

583.jpg

 STRAVA: V restauraci vaří především z lokálních a bio surovin, na pobytu nás čeká vegetariánská strava - plná penze či polopenze - dle Vašeho přání (uveďte v přihlášce). Snídaně je pestrá, včetně alternativních potravin, formou švédských stolů.

Program podrobně:

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ

kocka kolena.jpg

Téma pobytu se přímo nabízí, neboť Hotel Kouty leží v geografickém středu naší republiky:-).
Zvolila jsem tedy téma STŘED TĚLA + DIASTÁZA: budeme ladit jednotlivé skupiny břišních svalů, pánevní dno, pracovat na tvarování břicha a pasu, podpoříme funkčnost tzv. stabilizačního systému páteře ("core"). "Core" má zásadní vliv na funkčnost břicha, ovlivňuje bederní páteř a plotýnky. Správný přístup ke cvičení může pomoci s držením těla, od bolestí zad, od diastázy, inkontinence atd.

LEKCE PROBÍHAJÍ VE VENKOVNÍM DŘEVĚNÉM SÁLE VYTÁPĚNÉM KAMNY, S VÝHLEDY DO OKOLNÍ KRAJINY. 

Program je časově uzpůsobený tak, abyste měli prostor pro jídlo, procházky i wellness. Provozní doba obou saun je dle individuální domluvy.


Čeká Vás celkem 5 lekcí, 1 workshop.

PÁTEK 11. 10.:
od 14:00:  příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

17:10 - 17:30: prezence v sále - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:30: JÓGA NA PROHLOUBENÍ DECHU A PROTAŽENÍ TĚLA PO CESTĚ (V této jemné lekci se příjemně naladíme, nacvičíme dech "do břicha" a komplexní brániční dech, narovnáme páteř. Pomocí Pozdravů Slunci rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a postupně zklidníme rozvířené myšlenky.) 

18:40: večeře (hromadná rezervace), poté např. sauna, pobyt v restauraci

SOBOTA 12. 10.:
7:30 - 8:30: JÓGA NA UVOLNĚNÍ BEDER A POSÍLENÍ STŘEDU TĚLA (V bedrech budeme hledat spíše délku, uvolnění a v oblasti středu těla stabilitu, to vše spolu s vědomým bráničním dechem. Budeme tak hledat harmonii mezi přední a zadní stranou těla - mezi břichem a bedry.) 

8:45: snídaně 

10:30 - 12:00: praktický workshop "DIASTÁZA + TECHNIKA POZIC SOUVISEJÍCÍCH SE STŘEDEM TĚLA" (Nejprve si řekneme, které pozice/cviky nejen z oblasti jógy příliš nepřispívají k harmonii břišních svalů a nepodporují střed těla. Naučíme se u sebe diagnostikovat diastázu (rozestup břišních svalů) a vysvětlíme si, jak na ni (cviky, tipy do denního života, principy).
Dále si projdeme několik pozic, které souvisí se středem těla a má smysl je provádět pouze při správné technice a individuálním nastavení - např. pozice prkna, bočního prkna, "obrácené kočky", balanční pozice ze stoje atd.) 

12:30: oběd

16:30 - 17:15: JÓGA ZAMĚŘENÁ NA ŠIKMÉ BŘIŠNÍ SVALY (Nečekejte cviky typu "zkracovačky" či "sedy-lehy":), zacvičíme si několik velmi účinných cviků, které zároveň podporují funkčnost stabilizačního systému páteře, fixují harmonické držení těla a neškodí bederním plotýnkám)  

17:20 - 18:00: PÁNEVNÍ DNO V AKCI + VEDENÁ RELAXACE (Naučíme se pánevní dno aktivovat i uvolňovat v různých polohách těla a také součástí různých pozic. Přidám tipy do denního života ve prospěch pánevního dna a proti případnému poklesu orgánů.)

18:15: večeře a osobní volno (sauna, restaurace...)

NEDĚLE 13. 10.:
7:30 - 8:30: JÓGA KOMPENZUJÍCÍ SEDAVÝ STYL ŽIVOTA (Každodenní sezení a kulacení páteře vede k postupnému ochabování středu těla, má neblahý vliv na bederní plotýnky - a nejen to. Na této lekci se zaměříme na protažení zkrácených partií těla a posílení ochablých oblastí a naučíme se provádět jemné záklony lahodící bederním plotýnkám.) 

8:45: snídaně

10:00: odjezd 

Reference:

Katka M.: "Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden, a to ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!" 
 

Hana G.: "Ráda bych ještě zpětně poděkovala za krásný víkend na Antariku. Opravdu jsem si to užila se „vším všudy“. Krásné místo, klid a pohoda. A Váš osobitý a nezaměnitelný lidský přístup, kdy dokážete sama sebe pobavit, mě upřímně potěšil a zahřál. Moc se mi tam líbilo a budu ráda, pokud se znovu setkáme. Upřímně.:-).

Jana M.: "Evi, za mě i moji sestru Hanku bych chtěla poděkovat za krásný víkend s jógou. Bylo to víc než úžasné. Během dvou dnů jsi nám stihla vytvořit nabitý a skvěle vyladěný program. Osobně jsem se dovzvěděla spoustu zajímavého o józe, cvičení a dalších možnostech v této oblasti. Celá skupinka mi byla velice sympatická a příjemná a to, jak jsme si předávaly a sdílely informace a zkušenosti, se mi líbilo maximálně a bylo mi to přínosem. Podařilo se spojit ty "správné lidi", což bylo vidět na celkové atmosféře v celém průběhu víkendu. Upřímně se přiznám, že stále žiju víkendem a čerpám z něj a přemýšlím o všem, co jsem viděla a slyšela. Moc mi to pomohlo. A myslím, že můžu mluvit za většinu, resp. za všechny. Tak to cítím. Sama jsem nyní začala ráno cvičit a už mám koupenou knížku a čtu si o józe. Líbí se nám Tvůj přístup. Celá akce byla velmi inspirativní a vysoce kvalitní a pozitivní. Co se týče místa - Antarik se nám velice zalíbil. Ubytování, jídlo i okolí naprosto skvělé, bezkonkurenční!!!!"

Petr K.:"Parádní lektorka . Úžasně celostní, zodpovědný a přitom lidský přístup. Eva je na dobré cestě splnit svůj plán, aby i jako stoletá prababička pořád předcvičovala (nejen) pro mlade:-)." 

Jana Š.: "Ahoj Evi, víkend byl  fajn, oceňuji Tvůj skvělý přístup, rady, jak cvičit, a hlavně, jak není vhodné cvičit.:) Překvapilo mě, že jsem pozorovala na sobě hned ke konci víkendu pozitivní účinky cvičení, i v pondělí po dni sezení v práci nohy v pohodě a dnešním letu do Holandska pořád dobré, takže určitě zařadím k hormonální józe, kterou cvičím téměř denně."

Petra H.: "Po pobytu na Antariku jsem tak nabitá pozitivní energií, jak už dlouho ne....snad mi to ještě pár dní vydrží a Tobě za to, Evi, děkuji! Cvičím teď doma dvakrát denně a minimálně 20 minut i ráno, což jsem dříve nebyla schopna. Teď se na každé ráno těším. Už se moc těším na příští Antarik!"

Jana P.: "Ahoj Evi, ještě jednou ti chci za náš kolektiv z Ostravy moc poděkovat za úžasný a inspirativní víkend. Naše lektorky byly nadšené a hodně si toho od tebe odnesly a navíc jsme tě obdivovaly, jak jsi to s miminkem krásně zvládala, máš úžasného manžela:-)."

Alena K.: "Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"