Aktuální obsazenost:

VOLNÁ MÍSTA

Letní intenzivní pobyt s jógou pro začátečníky/mírně pokročilé na 3 noci v Beskydech:

Termín:

5. - 8. 8. 2023 (pondělí - čtvrtek)
příjezd v pondělí v 15 - 17h, odjezd ve čtvrtek po SNÍDANI

Místo:

horská chata Antarik, Valašská Senice 1

Cena:

- 2900 Kč (jógový program)
- doplatek 3677 Kč (pokoje s vlast. soc. zař. + plná veg. penze, poplatky)
 - v případě pokoje se společným soc. zařízením je doplatek o 600 Kč nižší
- v případě polopenze je doplatek o 500 Kč nižší

V ceně je:

- bohatý jógový program (8 lekcí, 1 přednáška, 1 workshop a 1 společné večerní posezení)
- ubytování na 3 noci v pokojích s vlastním soc. zařízením
- plná vegetariánská penze, poplatky 

- DÁLE (není v ceně) je zde možnost MASÁŽÍ a KOSMETIKY (nutno objednat předem)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 2900 Kč na účet:
555207777/2010 (do 5. 7.)

DOPLATEK 3677 Kč si hradí každý sám v hotovosti na recepci hotelu (v případě ubytování v pokojích se spol. soc. zař./při polopenzi je doplatek nižší, viz výše)

STORNO PODMÍNKY PRO ZÁLOHU: při zrušení účasti do 5. 7. se vrací celá záloha, do 22. 7. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka.

STORNO PODMÍNKY PRO DOPLATEK (ubytovací balíček): při zrušení účasti 14 a méně dnů před pobytem je storno poplatek 30% z ceny doplatku

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

DSC_5561

"Jógu lektoruji více než 14 let.
Baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat..." Eva H.
 

V čem vám pobyt prospěje?

✔️ zrelaxujete mysl a načerpáte spoustu nové energie na kouzelném místě uprostřed přírody

✔️během 4 intenzivních dnů se naučíte základy jógy, techniku pozic ve fyzio-duchu, dech; pobyt bude skvělým výchozím startem pro osobní praxi a návštěvu jiných lekcí

✔️ komplexně protáhnete a posílíte celé tělo

✔️ zlepšíte držení těla

✔️ ulevíte od bolestí zad, šíje, kloubů

✔️ prohloubíte kapacitu plic a podpoříte imunitu

✔️zalahodíte svým chuťovým buňkám - na Antariku úžasně vegetariánsky vaří (respektují různé potravinové alergie, intolerance), k dispozici jsou domácí zákusky

✔️ mnohé z pobytu využijete i v každodenním životě (dech, držení těla, pohybové stereotypy atd.)

Horská chata Antarik

"Odsud se vrátíte jako znovuzrození" :-)

http://www.antarik.cz/

P_20170720_162928

Horská chata Antarik leží na samotě uprostřed lesů v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je široko daleko proslulá tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci.
Nenajdete zde televizi ani alkohol.
Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem.
Dále je k dispozici sauna, masáže, venkovní meditační koutek, bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky, bolstery a svíčky. 

20220312_202118.jpg

UBYTOVÁNÍ: ve 2 - 5lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře.

STRAVA: výborná vegetariánská strava s využitím lokálních surovin (plná penze), je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). 
Snídaně je formou švédských stolů - nechybí výborné kaše, domácí pomazánky atd. Veškeré jídlo si nabíráte sami, vše probíhá bez čekání a v poklidu:).
Objednat si také můžete nejrůznější bylinkové čaje (sbírané na Antariku), různé druhy kávy, domácí zákusky a mnoho dalšího.  

20220312_124208

Program podrobně:

POZN.: V případě, že se hlásíte i na druhý letní termín (8. - 11. 8.), nebojte se, lekce a přednášky jsou odlišné.

Tento pobyt je speciálně určen pro PRO ZAČÁTEČNÍKY (případně mírně pokročilé/věčné začátečníky). Během tohoto intenzivního soustředění se naučíte kvalitní základy jógových pozic (v duchu fyzio-jógy), pochopíte mnoho souvislostí v rámci fungování svalů a kloubů, naučíte se několik dechových, relaxačních a meditačních technik a ochutnáte základy jógové filozofie během přednášek. 
Budeme postupovat systematicky, každá lekce bude zaměřena na určité téma (typ pozic, konkrétní část těla atd.). Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, prospívající držení těla, pomáhající od různých bolístek svalů či kloubů. Na lekcích uplatňuji znalosti funkční anatomie, principy zdravého pohybu a filozofické principy jógy (nenásilí, vnitřní spokojenost, nesoutěžení atd.). 
Neopomeneme ani rovinu duševní a duchovní, věnovat se budeme i relaxačním, vizualizačním a meditačním technikám.

LEKCE PROBÍHAJÍ V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM.


Čeká Vás celkem 8 lekcí, 1 workshop, 1 přednáška a 1 večerní společné posezení. (Program se může ještě lehce pozměnit.)

PONDĚLÍ 5. 8.:
15 - 17h: příjezd, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

17:00 - 17:25: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:30: DECH, ZÁKLADNÍ PRINCIPY POHYBU, POZDRAV SLUNCI (V této úvodní jemné lekci se naučíme základní dechovou techniku - brániční dech, naučíme se "fígle", které můžeme v rámci techniky uplatnit v každé z pozic, také sladíme dech s pohybem v sestavě Pozdrav slunci. Na závěr se naučíme principy relaxace.) 

18:40: večeře 

20:00: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

ÚTERÝ 6. 8.:
7:30 - 8:30: PŘEDKLONY A ZÁKLONY (Naučíme se fyziologicky provádět předklony tak, aby lahodily plotýnkám, s ohledem na individuální rozdíly. Záklony se naučíme provádět v jemném duchu, s ohledem na bedra a krční páteř, využijeme tak kompenzační efekt v rámci sedavého stylu života a častého zakulacování zad.)

8:35 - snídaně 

10:30 - 12:00: přednáška "FILOZOFIE JÓGY PRO DENNÍ ŽIVOT" (Základy jógové filozofie - co je "jóga", jaké jsou její cíle, cesty, etické principy...? Je pouhé "cvičení jógových pozic" jógou jako takovou? Co je to osmistupňová jógová stezka? Mnohé z přednášky vám pomůže v každodenním životě při nazírání na sebe, okolí, život... a může přispět k opravdové životní spokojenosti a klidu mysli.) 

12:30: oběd, osobní volno

16:30 - 17:15: ÚKLONY A ROTACE (Dlouhý plynulý oblouček páteře v úklonu je většinou to, co v úklonu chceme a z čeho se páteř, záda a břicho radují. Vyzkoušejme si to vnést do různých úklonových pozic. Dalším typem pozic budou rotace, provedené harmonicky, bez "překroucení" pouze v horním úseku páteře. Takto provedené mají spoustu pozitiv pro naši páteř, držení těla i orgány. Pojďme tedy prohloubit dech a do toho. )

17:15 - 18:00: STŘED TĚLA A BALANČNÍ POZICE + střídavý dech (Čekají nás pozice pracující se středem těla, podporující naši bederní páteř a plotýnky. Součástí lekce bude i nácvik zapojení pánevního dna. Nečekejte cviky typu "zkracovačky" apod., tyto cviky na svých lekcích nevyužívám, volím "moderní" cviky, které dokáží komplexně zapojovat všechny skupiny břišních svalů a nevedou k přetížení jedné skupiny a případnému vzniku diastázy. Vyzkoušíme si i některé zajímavé balanční pozice, ať už v přípravné variantě nebo naplno.)

18:15: večeře

STŘEDA 7. 8.:
7:30 - 8:30: CHODIDLA, KOLENA A KYČLE + dech kapalabhátí (Budeme ladit např. vbočené palce, snížené klenby chodidel atd. Také se naučíme chodidla správně využívat v pozicích samotných, tak abychom byli správně ukotvení již "od základové desky. Z dobrého nastavení chodidel se radují i kolena. Ukážeme si, jak pozice provádět, ať zbytečně kolena "nedráždíme". Kyčle budeme vyváženě mobilizovat i stabilizovat s ohledem na případnou hypermobilitu.)

8:35: snídaně

10:30 - 12:00: workshop "TECHNIKA POZIC" (Nejen pro začátečníky velmi přínosný workshop, mnozí si teprve během něj pozice kvalitně nastaví (na plynulé lekci to někdy nemusí být samozřejmost. Budeme pracovat jednotlivě i ve dvojicích, lektorka bude individuálně pomáhat v pozicích a poukazovat na časté nešvary v technice.)

12:30: oběd

16:30 - 17:15: PLETENEC RAMENNÍ A KRČNÍ PÁTEŘ (Na této lekci budeme ladit především ramena a prsní svaly. Tím, že dáme svaly v této oblasti do harmonie, hrudní kyfóza se napřímí, ramena rozšíří a zdravá sebedůvěra naroste. Co se týče krční páteře, uvolníme svaly v oblastech, kde typicky tuhnou - např. horní trapézy, zadní šíjové svaly - nezřídka nám nesprávná poloha hlavy může způsobovat migrény, poruchy rovnováhy, tinnitus a další potíže.)   

17:20 - 18:00: ÚVOD DO OBRÁCENÝCH POZIC (Čekají nás jemné a přípravné obrácené pozice, také např. pozice svíčky, pluhu atd.)

18:15: večeře

ČTVRTEK 8. 8.:
7:30 - 8:30: LEKCE NA PŘÁNÍ aneb "CO VÁS TRÁPÍ" (Během pobytu budu shromažďovat vaše přání na náměty této závěrečné lekce, procvičíme tedy to, co je pro vás aktuální.) 

8:35: snídaně 

ÚKLID POKOJŮ, DOPLATEK NA RECEPCI HOTELU, ODJEZD do 10h

Reference:

Katka M.: "Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden, a to ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!" 
 

Hana G.: "Ráda bych ještě zpětně poděkovala za krásný víkend na Antariku. Opravdu jsem si to užila se „vším všudy“. Krásné místo, klid a pohoda. A Váš osobitý a nezaměnitelný lidský přístup, kdy dokážete sama sebe pobavit, mě upřímně potěšil a zahřál. Moc se mi tam líbilo a budu ráda, pokud se znovu setkáme. Upřímně.:-).

Jana M.: "Evi, za mě i moji sestru Hanku bych chtěla poděkovat za krásný víkend s jógou. Bylo to víc než úžasné. Během dvou dnů jsi nám stihla vytvořit nabitý a skvěle vyladěný program. Osobně jsem se dovzvěděla spoustu zajímavého o józe, cvičení a dalších možnostech v této oblasti. Celá skupinka mi byla velice sympatická a příjemná a to, jak jsme si předávaly a sdílely informace a zkušenosti, se mi líbilo maximálně a bylo mi to přínosem. Podařilo se spojit ty "správné lidi", což bylo vidět na celkové atmosféře v celém průběhu víkendu. Upřímně se přiznám, že stále žiju víkendem a čerpám z něj a přemýšlím o všem, co jsem viděla a slyšela. Moc mi to pomohlo. A myslím, že můžu mluvit za většinu, resp. za všechny. Tak to cítím. Sama jsem nyní začala ráno cvičit a už mám koupenou knížku a čtu si o józe. Líbí se nám Tvůj přístup. Celá akce byla velmi inspirativní a vysoce kvalitní a pozitivní. Co se týče místa - Antarik se nám velice zalíbil. Ubytování, jídlo i okolí naprosto skvělé, bezkonkurenční!!!!"

Petr K.:"Parádní lektorka . Úžasně celostní, zodpovědný a přitom lidský přístup. Eva je na dobré cestě splnit svůj plán, aby i jako stoletá prababička pořád předcvičovala (nejen) pro mlade:-)." 

Jana Š.: "Ahoj Evi, víkend byl  fajn, oceňuji Tvůj skvělý přístup, rady, jak cvičit, a hlavně, jak není vhodné cvičit.:) Překvapilo mě, že jsem pozorovala na sobě hned ke konci víkendu pozitivní účinky cvičení, i v pondělí po dni sezení v práci nohy v pohodě a dnešním letu do Holandska pořád dobré, takže určitě zařadím k hormonální józe, kterou cvičím téměř denně."

Petra H.: "Po pobytu na Antariku jsem tak nabitá pozitivní energií, jak už dlouho ne....snad mi to ještě pár dní vydrží a Tobě za to, Evi, děkuji! Cvičím teď doma dvakrát denně a minimálně 20 minut i ráno, což jsem dříve nebyla schopna. Teď se na každé ráno těším. Už se moc těším na příští Antarik!"

Jana P.: "Ahoj Evi, ještě jednou ti chci za náš kolektiv z Ostravy moc poděkovat za úžasný a inspirativní víkend. Naše lektorky byly nadšené a hodně si toho od tebe odnesly a navíc jsme tě obdivovaly, jak jsi to s miminkem krásně zvládala, máš úžasného manžela:-)."

Alena K.: "Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"