Aktuální obsazenost:

TŘETINA VOLNÉ KAPACITY

Letní pobyt s jógou na 3 noci v Beskydech na téma "kompenzace sedavého stylu života":

Termín:

8. - 11. 8. 2023 (čtvrtek - neděle)
příjezd ve čtvrtek v 16 - 17h, odjezd v neděli po snídani

Místo:

horská chata Antarik, Valašská Senice 1

Cena:

- 2900 Kč (jógový program)
- doplatek 3677 Kč (pokoje s vlast. soc. zař. + plná veg. penze, poplatky)
 - v případě pokoje se společným soc. zařízením je doplatek o 600 Kč nižší
- v případě polopenze je doplatek o 500 Kč nižší

V ceně je:

- bohatý jógový program (8 lekcí, 2 workshopy a 1 společné večerní posezení)
- ubytování na 3 noci v pokojích s vlastním soc. zařízením
- plná vegetariánská penze, poplatky 

- DÁLE (není v ceně) je zde možnost MASÁŽÍ a KOSMETIKY (nutno objednat předem)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 2900 Kč na účet:
555207777/2010 (do 8. 7.)

DOPLATEK 3677 Kč si hradí každý sám v hotovosti na recepci hotelu (v případě ubytování v pokojích se spol. soc. zař./při polopenzi je doplatek nižší, viz výše)

STORNO PODMÍNKY PRO ZÁLOHU: při zrušení účasti do 8. 7. se vrací celá záloha, do 25. 7. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka.

STORNO PODMÍNKY PRO DOPLATEK (ubytovací balíček): při zrušení účasti 14 a méně dnů před pobytem je storno poplatek 30% z ceny doplatku

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

DSC_5561

"Jógu lektoruji více než 14 let.  Baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat.." Eva H. 

V čem vám pobyt prospěje?

✔️ zrelaxujete mysl a načerpáte spoustu nové energie na kouzelném místě uprostřed přírody

✔️osvojíte si spoustu praktických věcí - např. ergonomii sedu, cviky do kanceláře, jak se protáhnout během jízdy na kole, co z denních pohybových stereotypů škodí tělu...

✔️ protáhnete zkrácené oblasti těla, přetěžované častým sezením a hrbením

✔️posílíte ochablé partie

✔️ zlepšíte držení těla

✔️ ulevíte od bolestí zad, šíje, kloubů

✔️ prohloubíte kapacitu plic a pomůžete si od křečových žil

✔️zalahodíte chuťovým buňkám - na Antariku úžasně vegetariánsky vaří (respektují různé potravinové alergie, intolerance), k dispozici jsou domácí zákusky

Horská chata Antarik

"Odsud se vrátíte jako znovuzrození" :-)
http://www.antarik.cz/

P_20170720_162928

Horská chata Antarik leží na samotě uprostřed lesů v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je široko daleko proslulá tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci.
Nenajdete zde televizi ani alkohol.
Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem.
Dále je k dispozici sauna, masáže, venkovní meditační koutek, bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky, bolstery a svíčky.

20220312_202118

UBYTOVÁNÍ: ve 2 - 5lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře.  

STRAVA: výborná vegetariánská strava s využitím lokálních surovin (plná penze), je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). 
Snídaně je formou švédských stolů - nechybí výborné kaše, domácí pomazánky atd. Veškeré jídlo si nabíráte sami, vše probíhá bez čekání a v poklidu:).
Objednat si také můžete nejrůznější bylinkové čaje (sbírané na Antariku), různé druhy kávy, domácí zákusky a mnoho dalšího.  

20220312_124208

Program podrobně:

SAM_0487 2.jpg

POZN.: V případě, že se hlásíte i na první letní termín (5. - 8. 8.), nebojte se, lekce a přednášky jsou odlišné.

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ, podtitul tohoto pobytu je "KOMPENZACE SEDAVÉHO STYLU ŽIVOTA".  
Velkou část svého života prosedíme - v kanceláři, při cestování, u jídla, televize, v restauraci... Nedělá to dobře např. krční páteři, bederním plotýnkám, kyčlím, středu těla... Ale také našemu krevnímu a lymfatickému oběhu. 
Na tomto pobytu budeme kompenzovat všechny tendence vyplývající ze sedavého stylu života nebo také ze "sedavých" sportů, např. cyklistiky.

Neopomeneme ani rovinu duševní a duchovní, věnovat se budeme i relaxačním, a meditačním technikám.  

LEKCE PROBÍHAJÍ V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM.


Čeká vás celkem 8 lekcí, 2 workshopy a 1 společná beseda.

ČTVRTEK 8. 8.:
16 - 17h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (prosím o pochopení, že při dřívějším příjezdu by nemusely být připraveny pokoje z prvního turnusu pobytu)

17:10 - 17:25: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:30: KOMPLEXNÍ PROCVIČENÍ CELÉHO TĚLA (Na této lekci protáhneme svaly s tendencí ke zkrácení a posílíme ty ochabující. Nacvičíme dech, Pozdravy Slunci a základní principy pohybu. 

18:40: večeře 

20:00: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

PÁTEK 9. 8.:
7:30 - 8:30: JÓGA PRO ZDRAVÉ PLOTÝNKY (Jemné záklony, rotace v rytmu dechu, stabilizační cviky, trakce a brániční dech - přesně, co plotýnky potřebují k dlouhověkosti.)

8:35 - snídaně

10:30 - 12:00: workshop "TECHNIKA POZIC PRO ZKRÁCENÉ PARTIE" (Na tomto workshopu vypilujeme techniku např. klečícího bojovníka, kobylky, spinální rotace z lehu a dalších, které protahují typicky zkrácené partie a mají smysl provádět pouze s dobrou, individuálně nastavenou technikou.) 

12:30: oběd, osobní volno

16:30 - 17:15: STŘED TĚLA A HÝŽDĚ (Existují pozice, které zároveň posilují hýždě i střed těla. Právě tyto (a jiné) si na této lekci vyzkoušíme a podpoříme typicky ochabující svalstvo sedavého stylu života.)

17:20 - 18:00: KRČNÍ PÁTEŘ A PLETENEC RAMENNÍ + VEDENÁ RELAXACE (Základní cviky na kompenzaci předsunuté hlavy, ztuhlé šíje a z toho pramenících potíží jako např. bolesti hlavy, brnění rukou... )  

18:05: večeře

SOBOTA 10. 8.:
7:30 - 8:30: KANCELÁŘSKÁ JÓGA včetně PROCVIČENÍ RUKOU a OČÍ (Praktické cviky do kanceláře - na židli i bez. Procvičíme celé tělo a zaměříme se také na ruce. Jak si pomoci od syndromu karpálního tunelu a jak kompenzovat časté držení myši? Nezapomeneme na oči, které velmi trpí zíráním do monitoru - naučíme se několik jednoduchých kompenzačních cviků.)

8:35: snídaně

10:30 - 12:00: workshop "ERGONOMIE SEDU + NEŠVARY KAŽDODENNÍHO ŽIVOTA" (Na tomto workshopu si všichni na své židli nastavíme správnou ergonomii sedu. Doporučím také, jak si nastavit sedadlo v autě. V další části si něco řekneme o "nešvarech denního života", které nám systematicky škodí a způsobují mnoho dysbalancí a bolístek. Hned po semináři můžete nové informace uplatnit v denním životě!) 

12:30: oběd

16:30 - 17:15: JÓGA PRO CYKLISTY (Každý sport má svá specifika v rámci ovlivnění svalových dysbalancí. I cyklistiku je třeba adekvátně kompenzovat, abychom např. neměli kulatá záda, potíže s plotýnkami, zkrácené ohybače kyčlí atd..Na této lekci se na toto zaměříme.. ) 

17:20 - 18:00: JÓGA NA ROZPROUDĚNÍ KRVE A LYMFY + ČTENÁ VIZUALIZACE (Čekají nás některé z obrácených pozic, např. pozice svíčky, a další pozice, které pomůžou od křečových žil, otoků.)

18:05: večeře

NEDĚLE 11. 8.:
7:30 - 8:30: KOMPENZACE SEDAVÉHO STYLU ŽIVOTA - osobní praxe dle vytištěného manuálu (Poznatky z pobytu můžete právě během této lekce vnést do své osobní praxe. Od lektorky dostanete vytištěný manuál s fotkami pozic a popisky, v pozicích vás bude upravovat a dávat individuální návrhy vhodných pozic. Výborně se vám tento manuál může hodit pro svou následnou domácí praxi!) 

8:35: snídaně

ÚKLID POKOJŮ, DOPLATEK NA RECEPCI HOTELU, ODJEZD DO 10h

Reference:

Katka M.: "Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden, a to ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!" 
 

Hana G.: "Ráda bych ještě zpětně poděkovala za krásný víkend na Antariku. Opravdu jsem si to užila se „vším všudy“. Krásné místo, klid a pohoda. A Váš osobitý a nezaměnitelný lidský přístup, kdy dokážete sama sebe pobavit, mě upřímně potěšil a zahřál. Moc se mi tam líbilo a budu ráda, pokud se znovu setkáme. Upřímně.:-).

Jana M.: "Evi, za mě i moji sestru Hanku bych chtěla poděkovat za krásný víkend s jógou. Bylo to víc než úžasné. Během dvou dnů jsi nám stihla vytvořit nabitý a skvěle vyladěný program. Osobně jsem se dovzvěděla spoustu zajímavého o józe, cvičení a dalších možnostech v této oblasti. Celá skupinka mi byla velice sympatická a příjemná a to, jak jsme si předávaly a sdílely informace a zkušenosti, se mi líbilo maximálně a bylo mi to přínosem. Podařilo se spojit ty "správné lidi", což bylo vidět na celkové atmosféře v celém průběhu víkendu. Upřímně se přiznám, že stále žiju víkendem a čerpám z něj a přemýšlím o všem, co jsem viděla a slyšela. Moc mi to pomohlo. A myslím, že můžu mluvit za většinu, resp. za všechny. Tak to cítím. Sama jsem nyní začala ráno cvičit a už mám koupenou knížku a čtu si o józe. Líbí se nám Tvůj přístup. Celá akce byla velmi inspirativní a vysoce kvalitní a pozitivní. Co se týče místa - Antarik se nám velice zalíbil. Ubytování, jídlo i okolí naprosto skvělé, bezkonkurenční!!!!"

Petr K.:"Parádní lektorka . Úžasně celostní, zodpovědný a přitom lidský přístup. Eva je na dobré cestě splnit svůj plán, aby i jako stoletá prababička pořád předcvičovala (nejen) pro mlade:-)." 

Petra H.: "Po pobytu na Antariku jsem tak nabitá pozitivní energií, jak už dlouho ne....snad mi to ještě pár dní vydrží a Tobě za to, Evi, děkuji! Cvičím teď doma dvakrát denně a minimálně 20 minut i ráno, což jsem dříve nebyla schopna. Teď se na každé ráno těším. Už se moc těším na příští Antarik!"

Jana P.: "Ahoj Evi, ještě jednou ti chci za náš kolektiv z Ostravy moc poděkovat za úžasný a inspirativní víkend. Naše lektorky byly nadšené a hodně si toho od tebe odnesly a navíc jsme tě obdivovaly, jak jsi to s miminkem krásně zvládala, máš úžasného manžela:-)."

Alena K.: "Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"