Aktuální obsazenost:

OBSAZENO

Jarní víkend s jógou a wellness
v hotelu Vinice - Hnanice u Znojma - téma "zdravá záda":

Termín:

23. - 25. 2. 2024 (pátek - neděle)
příjezd v pátek od 14:00, odjezd v neděli do 10:30

Místo:

Hotel Vinice - Hnanice, Hnanice 132

Cena:

1990 Kč (jógový program)
+ doplatek 2750 Kč (ve 2/3/4lůžkovém pokoji)
nebo 3350 Kč (1lůžkovém pokoji)

V ceně je:

- jógový program
(5 lekcí, 1 workshop)
- ubytování na 2 noci v pokoji s vlastním soc. zařízením, fénem, županem, pantoflemi, minibarem
- bohatá snídaně formou rautu
- neomezený vstup do vodního wellness (vířivka + vnitřní bazén) v čase 6 - 22h 
- vstup do saunovacího centra v sobotu v čase 13 - 15h
(3 druhy saun, ochlazovací bazének, sprchy)
- wellcome drink formou jednoho vzorku vína
- parkování 
- přístup k wifi

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 1990 Kč na účet:
555207777/2010 (do 23. 1. 2024)

DOPLATEK za ubytovací balíček si hradí každý sám po příjezdu na recepci hotelu

STORNO PODMÍNKY PRO JÓGOVÝ PROGRAM: při zrušení účasti do 23. 1. se vrací celá záloha, do 9. 2. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka.

STORNO PODMÍNKY PRO UBYTOVACÍ BALÍČEK: při zrušení účasti 14 a více dnů před pobytem je 0% storno, 
při zrušení účasti 14 a méně dnů 100% storno

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE)

prevraceny.jpg

"Józe se věnuji více než 13 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej uzpůsobit, jak a kam dýchat..." Eva H.


V čem vám pobyt prospěje?

✔️ zrelaxujete svou mysl

✔️ zlepšíte držení těla

✔️ protáhnete a posílíte celé tělo

✔️ ulevíte od bolestí zad a krční páteře a pochopíte příčinu potíží

✔️ naučíte se pozice provádět fyziologicky, tedy maximálně prospěšně pro svá záda

✔️ prohloubíte kapacitu plic a podpoříte imunitu

✔️ získáte energii pro své denní činnosti

✔️ mnohé z pobytu využijete i v každodenním životě (držení těla, cviky do kanceláře atd.)

Hotel Vinice - Hnanice****

https://www.vinice-hnanice.cz/hotel/

10465496_244547882409655_4208311944375239828_o.jpg

Luxusní 4 a půlhvězdičkový Hotel Vinice - Hnanice leží na pomezí Moravy a Rakouska. Je zasazen do malebného prostředí rozlehlých vinic, jen pár stovek metrů od údolí řeky Dyje a jedné z nejstarších vinic u nás, vinice Šobes. Krásný hotelový komplex stojí ve druhé zóně ochranného pásma Národního parku Podyjí, 8 km jihozápadně od Znojma. Je atraktivním agroturistickým vinařským centrem. 

20230415_162327 - kopie 2.jpg

Součástí hotelu je luxusní restaurace s krásnými výhledy na viniční tratě a se střešní terasou.
Hotel leží doslova uprostřed přírody, skýtá spoustu možností turistiky, např. k visuté lávce Šobes, údolí řeky Dyje atd. Dále je zde možnost pronájmu kol.
Hotelové wellness nabízí vnitřní bazén, vířivku, 3 druhy saun a krásný relaxační prostor. To vše budeme mít během pobytu v ceně.
Dále je možnost masáží a procedur (např. vinná koupel, kosmetické procedury...)

20230415_194428 1.jpg

UBYTOVÁNÍ: v 1, 2, 3 či 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoj je mj. vybaven fénem, minibarem, k dispozici jsou pantofle a župan.

1471939_178301262367651_927849576_n.jpg

 STRAVA: V ceně pobytu jsou bohaté snídaně formou rautu - opravdu si vybere každý, osobně můžu vřele doporučit.
V hotelové restauraci se o jedinečnou kvalitu nabízených pokrmů stará profesionální tým kuchařských mistrů. Základem filozofie personálu restaurace je prvotřídní kvalita a čerstvost používaných surovin. 

Program podrobně:

sedzaklon.jpg

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Téma pobytu jsou ZDRAVÁ ZÁDA - nejvíce se zaměříme na svaly trupu, krční páteře a pánve - protáhneme oblasti zkrácené a posílíme ty ochablé. Zaměříme se na provádění pozic nenásilně, přitom efektivně - ve správném nastavení a s přihlédnutím k individuálním tělesným dispozicím. K většímu efektu si pomůžeme využitím masážních míčků - uvolníme tak "slepené" fascie na povrchu svalů a svaly s tendencí ke zkrácení/přetížení.

NA LEKCE MÁME PRONAJATÝ VELKÝ SÁL V KONGRESOVÉM CENTRU S VÝHLEDY DO OKOLNÍ KRAJINY.  
Program je časově uzpůsobený tak, abyste měli prostor na gastronomické zážitky, procházky krásnou okolní přírodou (vinice, Dyje, visutá lávka, jeskyně...), na odpočinek ve wellness.
Provozní doba vodního wellness je 6 - 22h, v neděli 6 - 20h. V ceně pobytu je neomezený vstup do vodního wellness (bazén + vířivka) a sobotní dvouhodinovka saunování (13 - 15h). 


Čeká Vás celkem 5 lekcí, 1 workshop.

PÁTEK 23. 2.:
od 14:00: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně návštěva vodního wellness, přesun podložek do kongresového sálu

16:45 - 17:00: prezence v sále - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:00 - 18:00: JÓGA NA ROZHÝBÁNÍ PÁTEŘE A ZKLIDNĚNÍ MYSLI (V této úvodní lekci si po cestě narovnáme a rozhýbeme páteř, prodýcháme záda tzv. bráničním dechem, zklidníme rozvířené myšlenky a naladíme se na užívání si přítomných okamžiků.) 

od 18h: osobní volno (vodní wellness - max. do 22h, restaurace...)

SOBOTA 24. 2.:
7:30 - 8:30: UVOLNĚNÍ BEDER + masáž míčkem (Na této lekci protáhneme oblast beder a ohybačů kyčlí, posílíme břicho a hýždě. Bedra si ve dvojici promasírujeme masážním míčkem - velmi úlevná a efektivní záležitost.-)) 

8 - 10h: snídaně 

10:30 - 11:40: praktický workshop "KRČNÍ PÁTEŘ BEZ BOLESTI + využití masážních míčků" (Teoreticko - praktický workshop, ve kterém si nejprve o krční páteři něco řekneme, nejen o anatomii, ale také o tom, co jí prospívá/neprospívá. Zkusíte si provést osobní diagnostiku a pochopit, které cviky vám konkrétně prospívají/neprospívají. Nacvičíme si poté cviky, které pomáhají protáhnout typicky zkrácené partie a také ty, které posilují ochablé svaly, např. hluboké šíjové svaly. Šíjové svaly si také promasírujeme masážním míčkem. Dostanete vytištěný kompletní zásobník cviků, do kterého si poznačíte, které cviky jsou ty pravé pro vás. Tento seminář pomůže jednak od bolestí v oblasti šíje, jednak v rámci zlepšení tvaru krční páteře - napřímení, harmonizace křivky.)

od 11:40:: osobní volno (procházka k vinicím, Dyje, na Šobeskou lávku...)

13:00 - 15:00: vyhrazená dvouhodinovka na saunování

16:30 - 17:15: JÓGA NA VYLADĚNÍ HRUDNÍ PÁTEŘE + masáž míčkem (Míčkem promasírujeme a poté protáhneme prsní svaly a přední část deltového svalu, uvolníme horní trapézy, posílíme naopak stabilizátory lopatek. Budeme také na hrudní páteř působit ve smyslu trakce, tedy tahu, a to i v jemně obrácených pozicích. Výsledkem bude zlepšení napřímení hrudní páteře, rozšíření ramen. Vaše páteř může být po lekci reálně o nějaký ten milimetr delší:). )

17:15 - 18:00: JÓGA PRO SPOKOJENÁ "ESÍČKA" + masáž míčkem  (Tato ošemetná část těla, křížokyčelní skloubení, je náchylná ke spazmům, blokacím či např. přílišnému rozvolnění. Pozlobila už velkou spoustu lidí:-). Zkusíme ji jednak stabilizovat přes svaly pánevního dna, jednak uvolnit pomocí různých pozic. Míčkem si uvolníme střed hýžďového svalu - oblast často staženou. Ukážeme si také, co SI kloubu nesvědčí v rámci cvičení i v denním životě.)

od 18h: osobní volno (vodní wellness - max. do 22h, restaurace...)

NEDĚLE 25. 2.:
7:30 - 8:30: DYNAMICKÁ JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA + VEDENÁ RELAXACE (Na závěrečné lekci propojíme vše, co jsme se na předchozích lekcích naučili, a vneseme tak do cvičení více plynulosti.) 

6 - 10h: vodní wellness

8 - 10h: snídaně

10:30: odjezd 

Reference:

Katka M.: "Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden, a to ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!" 
 

Hana G.: "Ráda bych ještě zpětně poděkovala za krásný víkend na Antariku. Opravdu jsem si to užila se „vším všudy“. Krásné místo, klid a pohoda. A Váš osobitý a nezaměnitelný lidský přístup, kdy dokážete sama sebe pobavit, mě upřímně potěšil a zahřál. Moc se mi tam líbilo a budu ráda, pokud se znovu setkáme. Upřímně.:-).

Jana M.: "Evi, za mě i moji sestru Hanku bych chtěla poděkovat za krásný víkend s jógou. Bylo to víc než úžasné. Během dvou dnů jsi nám stihla vytvořit nabitý a skvěle vyladěný program. Osobně jsem se dovzvěděla spoustu zajímavého o józe, cvičení a dalších možnostech v této oblasti. Celá skupinka mi byla velice sympatická a příjemná a to, jak jsme si předávaly a sdílely informace a zkušenosti, se mi líbilo maximálně a bylo mi to přínosem. Podařilo se spojit ty "správné lidi", což bylo vidět na celkové atmosféře v celém průběhu víkendu. Upřímně se přiznám, že stále žiju víkendem a čerpám z něj a přemýšlím o všem, co jsem viděla a slyšela. Moc mi to pomohlo. A myslím, že můžu mluvit za většinu, resp. za všechny. Tak to cítím. Sama jsem nyní začala ráno cvičit a už mám koupenou knížku a čtu si o józe. Líbí se nám Tvůj přístup. Celá akce byla velmi inspirativní a vysoce kvalitní a pozitivní. Co se týče místa - Antarik se nám velice zalíbil. Ubytování, jídlo i okolí naprosto skvělé, bezkonkurenční!!!!"

Petr K.:"Parádní lektorka . Úžasně celostní, zodpovědný a přitom lidský přístup. Eva je na dobré cestě splnit svůj plán, aby i jako stoletá prababička pořád předcvičovala (nejen) pro mlade:-)." 

Jana Š.: "Ahoj Evi, víkend byl  fajn, oceňuji Tvůj skvělý přístup, rady, jak cvičit, a hlavně, jak není vhodné cvičit.:) Překvapilo mě, že jsem pozorovala na sobě hned ke konci víkendu pozitivní účinky cvičení, i v pondělí po dni sezení v práci nohy v pohodě a dnešním letu do Holandska pořád dobré, takže určitě zařadím k hormonální józe, kterou cvičím téměř denně."

Petra H.: "Po pobytu na Antariku jsem tak nabitá pozitivní energií, jak už dlouho ne....snad mi to ještě pár dní vydrží a Tobě za to, Evi, děkuji! Cvičím teď doma dvakrát denně a minimálně 20 minut i ráno, což jsem dříve nebyla schopna. Teď se na každé ráno těším. Už se moc těším na příští Antarik!"

Jana P.: "Ahoj Evi, ještě jednou ti chci za náš kolektiv z Ostravy moc poděkovat za úžasný a inspirativní víkend. Naše lektorky byly nadšené a hodně si toho od tebe odnesly a navíc jsme tě obdivovaly, jak jsi to s miminkem krásně zvládala, máš úžasného manžela:-)."

Alena K.: "Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"