Aktuální obsazenost:

VOLNÁ MÍSTA

Víkend s jógou a wellness
v hotelu Sladovna na téma "chodidla, kolena a kyčle v souvislostech":

Termín:

27. - 29. 9. 2024 (pátek - neděle)
příjezd v pátek od 14:00, odjezd v neděli do 11h

Místo:

Hotel Sladovna, nám. U Pivovaru 3,
Černá Hora

Cena:

1990 Kč (jógový program)
+ doplatek 2600 Kč (ve 2lůžkovém pokoji) nebo 2500 Kč (v 3/4lůžkovém pokoji)
nebo 4000 Kč (v 1lůžkovém pokoji)

V ceně je:

- jógový program
(5 lekcí, 1 přednáška)
- ubytování na 2 noci v 1-4lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením 
- bohatá snídaně formou rautu
- neomezený vstup do wellness
- župan a pantofle na pokoji
- využití fénu, kosmetiky, trezoru...
- parkování, wifi

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 1990 Kč na účet:
555207777/2010 (do 27. 8. 2024)

DOPLATEK za ubytovací balíček si hradí každý sám na recepci po příjezdu na hotel 

STORNO PODMÍNKY PRO JÓGOVÝ PROGRAM: při zrušení účasti do 27. 8. se vrací celá záloha, do 13. 9. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka.

STORNO PODMÍNKY PRO UBYTOVACÍ BALÍČEK: při zrušení účasti 3 a více dnů před pobytem je 0% storno, 
při zrušení účasti 3 a méně dnů 100% storno

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE)

pulmesic - kopie.jpg

"Józe se věnuji více než 13 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej uzpůsobit, jak a kam dýchat..." Eva H.

V čem vám tento pobyt prospěje?

✔️ zrelaxujete svou mysl, načerpáte novou energii a navážete nová přátelství

✔️naučíte se cviky na podporu příčné a podélné klenby, proti vbočeným palcům atd.

✔️pochopíte, které cviky konkrétně vašim chodidlům prospívají a které naopak ne

✔️dozvíte se, jak poznat "zdravé boty", jak se vyznat v "barefoot botech" atd.

✔️ zlepšíte držení těla, protáhnete a posílíte celé tělo

✔️ ulevíte od bolestí zad, šíje atd...

✔️ naučíte se pozice provádět fyziologicky, tedy tak, aby dlouhodobě prospívaly

✔️ prohloubíte kapacitu plic a podpoříte imunitu

✔️ mnohé z pobytu využijete i v každodenním životě (výběr zdravých bot, držení těla, pohybové stereotypy do denního života...)

Hotel Sladovna****

https://hotelsladovna.cz/

281026355_5637503016277111_1987354255905576452_n.jpg

Čtyřhvězdičkový hotel Sladovna leží 25 km severně od Brna, ve městě Černá Hora, v těsné blízkosti slavného pivovaru a také poblíž zámku a rybníka.
Hotelová restaurace Sladovna je proslulá jedinečnou gastronomií, vaří zde z lokálních a bio surovin, originální a velmi chutná masová i bezmasá jídla. Osobně navíc oceňuji výběr hudby - decentní a nehlasité.
Další chloubou hotelu je luxusní wellness, umístěné v prostorách klenutého sklepení. V ceně pobytu je pro nás vnitřní bazén s masážními tryskami a protiproudem, whirlpool, 5 druhů saun, tepidárium, masážní chodník, odpočívárna, ochlazovna, ledová studna (vše v rámci neomezeného vstupu).
Dále je možnost masáží, pivních lázní a dalších procedur.

6-5-1024x683.jpg

UBYTOVÁNÍ: v 1, 2, 3 či 4ůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoj je mj. vybaven fénem, minibarem, trezorem, k dispozici je pro každého župan a pantofle.

121463296_3873825959311501_6769265634210045047_n.jpg

 STRAVA: V ceně pobytu jsou bohaté snídaně formou rautu.
Restaurace je velmi oblíbená v širokém okolí. Abyste si zajistili místo na večeři/oběd, po příjezdu na hotel proveďte individuální rezervace. Z vlastní zkušenosti tuto restauraci vřele doporučuji:-).

121617847_3883091071718323_818579965239211518_n.jpg

Program podrobně:

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ

chodidla.jpg

Téma pobytu je "CHODIDLA, KOLENA A KYČLE V SOUVISLOSTECH". Chodidla jsou často opomíjenou částí těla, přitom jejich správné nastavení a vyladění významně ovlivňuje další části těla (např. kolena, kyčle, pánevní dno, střed těla atd.). Jsou navíc základnou pro stojné pozice a dokonce i pro spoustu jiných pozic, na základě adekvátní opory od chodidel se přirozeně stimuluje hluboký stabilizační systém celého těla.
Stojí tedy za to pochopit, jak s nimi (nejen) při józe pracovat a jak naopak NE (na jógových lekcích se často praktikují nešvary, které chodidlům a potažmo zbytku tělu příliš nesvědčí).
Budeme se věnovat nejen chodidlům samotným (cvikům na protažení Achillovy šlachy, podporu příčné a podélné klenby, proti vbočeným palcům, drápovitým, kladívkovitým prstům atd.), ale také kolenům, kyčlím, stojným pozicím, pánevnímu dnu (které mj. také reaguje na správnou oporu od chodidel) atd.
Neopomeneme dechové a meditační techniky a vnesení principů jógy jako takové do lekcí (nenásilí, vnitřní spokojenost...).
Během SOBOTNÍ PŘEDNÁŠKY/WORKSHOPU si názorně ukážeme, jak vybírat boty, aby chodidlo nedeformovaly. Naučíme se TOP cviky a techniky pro zdravá chodidla vycházející z nejmodernějších rehabilitačních přístupů. Dozvíte se, jak přistupovat ke cvičení v případě různých dysbalancí chodidla (snížená či naopak nadměrně klenutá podélná klenba, snížená příčná klenba, vbočené palce, drápovité prsty, různé kombinace dysbalancí chodidla). Ukážeme si také, jak poznat vbočené kotníky a co může diagnostiku mást (uplatníte i u svých dětí). Vždy je totiž nutné posuzovat tělo v souvislostech a nedívat se pouze na jednu oblast.
Dostanete vytištěný text se cviky, tipy, teoretickými principy. Lektorka bude individuálně doporučovat vhodné cviky a nastavovat chodidla.

LEKCE PROBÍHAJÍ V PROSTORNÉM KONGRESOVÉM SÁLE S KOBERCEM.

Program je časově uzpůsobený tak, abyste měli prostor pro gastronomické zážitky, procházky kolem rybníka a zámku, a především na odpočinek v luxusním wellness. Provozní doba wellness je v pátek do 22h a o víkendu od 10 do 22h.

Čeká Vás celkem 5 lekcí, 1 přednáška.

PÁTEK 27. 9.:
od 14:00: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí či návštěva wellness (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

16:45 - 17:00: prezence v sále - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:00 - 18:00: ÚVODNÍ LEKCE (V této jemné lekci nacvičíme brániční dech, Pozdravy Slunci, protáhneme celé tělo. Nacvičíme základy nastavení chodidel v pozicích stojných i ze sedu/lehu, vyladíme držení těla, nastavení kolen a kyčlí.) 

od 18h: volný program - wellness, posezení v restauraci apod. :-)

SOBOTA 28. 9.:
7:45 - 8:45: JÓGA PRO ZDRAVÁ KOLENA (Během lekce se zaměříme na základní principy cvičení, které předchází přetížení vazů v kolenou, pomáhají vyživovat chrupavku, kloub stabilizují i promazávají.) 

8:45: snídaně 

10:30 - 11:50: přednáška a workshop "CHODIDLA A JÓGA V SOUVISLOSTECH" (Princip cvičení s chodidly se vždy musí odvíjet od individuálních dispozic a diagnóz. Co potřebuje např. chodidlo se sníženou podélnou klenbou, co na ten samý cvik řekne chodidlo se sníženou PŘÍČNOU klenbou, jak na vbočené/drápovité prsty atd.? Jak při kombinacích různých dispozic či diagnóz? Jaké pohyby či pozice různým diagnózám ne/prospívají? Jaké jsou nešvary v obouvání? Možná budete překvapeni:-). 

11:50 - 16:30: volný program

16:30 - 17:30: KYČLE MOBILNÍ I STABILNÍ  + POZICE BOJOVNÍKŮ (Stejně jako v životě, i v kyčlích nám jde hlavně o rovnováhu - ani ne hypermobilitu, ani ne úplnou ztuhlost. Respektujeme vždy při cvičení SVÉ kyčle a jejich daný tvar? Nebo se bezhlavě snažíme o zvětšení rozsahu a napodobujeme pozice z fotek, videí..? Ne vždy z toho kyčle mají radost...)  

17:30 - 18:00: CHODIDLA A PÁNEVNÍ DNO (Velmi často koresponduje tonus chodidel s tonem pánevního dna. Jak pomocí chodidel automatizovaně aktivovat pánevní dno a střed těla vůbec? Jak aktivovat pánevní dno vědomě pomocí speciálních cviků vycházejících z fyzioterapie? Propojením všech těchto principů a jejich vnesením do denního života můžeme napravit pokles orgánů, inkontinenci, chronické bolesti beder, potíže s plotýnkami, diastázu, zácpu, snížení libida atd.).

od 18h: volný program - wellness, posezení u lahodného moku apod. :-)

NEDĚLE 29. 9.:
7:45 - 8:45: OPAKOVACÍ LEKCE JÓGY (V závěrečné lekci shrneme vše, co jsme se během pobytu naučili, a vychutnáme si přítomnost, princip nenásilí a spokojenost v pozici.) 

8:45: snídaně, wellness...

11:00: odjezd 

Reference:

Katka M.: "Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden, a to ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!" 
 

Hana G.: "Ráda bych ještě zpětně poděkovala za krásný víkend na Antariku. Opravdu jsem si to užila se „vším všudy“. Krásné místo, klid a pohoda. A Váš osobitý a nezaměnitelný lidský přístup, kdy dokážete sama sebe pobavit, mě upřímně potěšil a zahřál. Moc se mi tam líbilo a budu ráda, pokud se znovu setkáme. Upřímně.:-).

Jana M.: "Evi, za mě i moji sestru Hanku bych chtěla poděkovat za krásný víkend s jógou. Bylo to víc než úžasné. Během dvou dnů jsi nám stihla vytvořit nabitý a skvěle vyladěný program. Osobně jsem se dovzvěděla spoustu zajímavého o józe, cvičení a dalších možnostech v této oblasti. Celá skupinka mi byla velice sympatická a příjemná a to, jak jsme si předávaly a sdílely informace a zkušenosti, se mi líbilo maximálně a bylo mi to přínosem. Podařilo se spojit ty "správné lidi", což bylo vidět na celkové atmosféře v celém průběhu víkendu. Upřímně se přiznám, že stále žiju víkendem a čerpám z něj a přemýšlím o všem, co jsem viděla a slyšela. Moc mi to pomohlo. A myslím, že můžu mluvit za většinu, resp. za všechny. Tak to cítím. Sama jsem nyní začala ráno cvičit a už mám koupenou knížku a čtu si o józe. Líbí se nám Tvůj přístup. Celá akce byla velmi inspirativní a vysoce kvalitní a pozitivní. Co se týče místa - Antarik se nám velice zalíbil. Ubytování, jídlo i okolí naprosto skvělé, bezkonkurenční!!!!"

Petr K.:"Parádní lektorka . Úžasně celostní, zodpovědný a přitom lidský přístup. Eva je na dobré cestě splnit svůj plán, aby i jako stoletá prababička pořád předcvičovala (nejen) pro mlade:-)." 

Jana Š.: "Ahoj Evi, víkend byl  fajn, oceňuji Tvůj skvělý přístup, rady, jak cvičit, a hlavně, jak není vhodné cvičit.:) Překvapilo mě, že jsem pozorovala na sobě hned ke konci víkendu pozitivní účinky cvičení, i v pondělí po dni sezení v práci nohy v pohodě a dnešním letu do Holandska pořád dobré, takže určitě zařadím k hormonální józe, kterou cvičím téměř denně."

Petra H.: "Po pobytu na Antariku jsem tak nabitá pozitivní energií, jak už dlouho ne....snad mi to ještě pár dní vydrží a Tobě za to, Evi, děkuji! Cvičím teď doma dvakrát denně a minimálně 20 minut i ráno, což jsem dříve nebyla schopna. Teď se na každé ráno těším. Už se moc těším na příští Antarik!"

Jana P.: "Ahoj Evi, ještě jednou ti chci za náš kolektiv z Ostravy moc poděkovat za úžasný a inspirativní víkend. Naše lektorky byly nadšené a hodně si toho od tebe odnesly a navíc jsme tě obdivovaly, jak jsi to s miminkem krásně zvládala, máš úžasného manžela:-)."

Alena K.: "Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"