Kurz jógy pro mírně - středně pokročilé Brno:

Termín:

ÚTERÝ 19:30 - 20:30 (5. 10. - 7. 12. 2021)

Místo:

zrcadlový sál Semilasso (bezbariérový) - Palackého třída 126,
Brno, Královo Pole

Cena:

1750 Kč (10 lekcí 60minutových)

 

 Lektorka:

EVA HRDLIČKOVÁ

Podmínky rezervace:

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám přijde email s potvrzením volné kapacity a s údaji k platbě (tento email čekejte během 1 - 2 dnů). Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti nejpozději 10 dnů před zahájením kurzu. Za neúčast na lekcích se nevrací kurzovné. 
VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ - NUTNO DOMLUVIT. 

JAK JE TO S NÁHRADAMI?

O kurzu:

Kurz je vhodný pro všechny, kteří už u mě absolvovali minimálně dva libovolné kurzy (např. kurz pro začátečníky/těhotné/po porodu/s dětmi), nebo byli se mnou na pobytu s jógou na Antariku a zároveň nemají výraznější pohybové omezení - zkrátka pro všechny, kteří znají základní principy provedení pozic, dýchání a jógy obecně a chtěli by své dosavadní poznatky upevnit nebo se posunout dál. 
Cílem kurzu bude prohloubení techniky jógových pozic (budou se opakovat stejné principy jako v kurzech předchozích, jen je vneseme do dalších pozic, jejich modifikací), hlubší pochopení principů jógy a zdravého pohybu a jejich vnášení do každodenního života, hledání vhodných variant a rozsahů jednotlivých pozic pro svoje individuální potřeby, navíc se zaměříme na hledání vnitřního klidu, prožívání přítomnosti pomocí meditačních technik.

Náplň kurzu: První lekce kurzu bude opakovací, kdy si shrneme principy jógy jako takové, jógového dýchání, držení těla, zapojení hlubokého stabilizačního systému, fyziologického provedení předklonů, záklonů, rotací, úklonů, správnou práci s chodidlem, centraci kloubů horních i dolních končetin atd. Na dalších lekcích už se k podrobnostem základů nebudeme vracet a vždy se budeme zabývat určitými tématy (např. zaměření na určitou část těla, určitý typ pozic či účel jejich provádění). Zabývat se budeme i náročnějšími variacemi pozic. Můžete se těšit také na praktický nácvik některých meditačních technik (např. trátak) a na techniky relaxační a vizualizační.
U jednotlivých pozic kladu důraz na přesnou techniku a zároveň jemnost provedení vůči tělu s ohledem na individuální rozdíly mezi přítomnými. Budeme se snažit respektovat limity svého těla a jeho aktuální kondici a stav, abychom v pozicích mohli stále volně dýchat, necítili v nich bolest a vychutnali si je "tady a teď". 

Reference:

Jitka K.: "Kdo hledá osobní a milý přístup lektora, příjemné prostředí, relaxaci po uspěchaném dni a dobrý pocit z každé odcvičené hodiny, ten je na správné adrese 🙂
Cvičení s Evou (konkrétně pro mě jemně dynamická jóga) udělá dobře tělu i duši, naučí milovat jógu a brát ji jako součást života. A komu nestačí hodina až dvě s Evou týdně, mohu doporučit jógový víkendový pobyt na Antariku, který je víc než příjmným zážitkem. Evi, za sebe moc děkuji!"
 

Dominika J.: "Podelit sa o dojmy s jógy s lektorkou Evkou bude pre mňa velkým potešením. Kedže práve stredečné večere s jogou mi už viac krát zlepšili den a uvolnili ma od každodenných myšlienok a fyzických strastí, ktoré ma trapia. Jóga a jej vedenie mi dopomohlo k správnemu dýchaniu, čím sa konečne ohriali moje vždy studene končatiny a poviem Vám, cítit ich, ako v nich prudi krv a dych, je naozaj osviežujúci pocit. Najma takto pred letným obdobím, keď telo chce ožívat.:) Takisto sa začali vytrácat bolesti zad a zlepšila sa mi ohybnost tela.
Co sa mi ešte páčilo je, že som sa mohla na lektorkou Evku obrátit s akýmkolvek dotazom a vždy som dostala užitočnú radu. Posobí na mňa ako človek otvorený a usmiatý, ktorý je spokojný a sebaistý v tom, čo robí. Samozrejme uz je na každom z nás, ako s radami naložíme. Pretože len s pevnou volou a vytrvaním sa može studnička zdravia v našom tele vyliečit. A myslim si, že lektorka, ako je Evka, a jej schopnost viest a cvičit, je velmi motivujúca. Aspoň pre mňa bola od začiatku inspiratívna a poháňajúca. Dokonca si zacvičím niekedy aj sama doma. Pokial sa chcete cítit lepšie a hladáte uvolnenie pohybom, tak odporúčam každemu takéto cvičenie vyskúšat.  Prajem každému vela nových sil a užívajte si jar a leto plnými dúškami."