Kurz jógy pro mírně - středně pokročilé Brno:

Termín JARO:

PONDĚLÍ 19:35 - 20:30 (15. 4. - 10. 6. 2024)
POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

Místo:

zrcadlový sál Semilasso (bezbariérový) - Palackého třída 126,
Brno, Královo Pole

Cena:

KURZ JIŽ ZAČAL. MŮŽETE SE PŘIDAT I PO ZAHÁJENÍ ZA SNÍŽENOU CENU 1440 Kč (od 22. 4.).

 Lektorka:

EVA HRDLIČKOVÁ

vypadrotace

"Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat... Józe se věnuji od roku 2010, jógu propojuji s moderními rehabilitačními přístupy. Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Podmínky rezervace:

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám obratem přijde email s potvrzením volné kapacity a s údaji k platbě (pokud by nedorazil, zkontrolujte složku Spam či Hromadné, nebo mě kontaktujte). Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu, případně dříve (dle pokynů v emailu).

Kurz je též možné hradit z fondu FKSP. Pojišťovny přispívají na kurzy jógy, na vyžádání vystavím doklad o platbě.

Za neúčast na lekcích se nevrací kurzovné. Kdykoli za sebe můžete poslat náhradníka.
VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (ZA SNÍŽENOU CENU), NUTNO PŘEDEM DOMLUVIT. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v probíhajícím kurzu), cena 200 Kč (55min).. 

JAK JE TO S NÁHRADAMI?

O kurzu:

Kurz je vhodný pro všechny, kteří už u mě absolvovali minimálně dva libovolné kurzy (např. kurz pro začátečníky/těhotné/po porodu/s dětmi), nebo byli se mnou na pobytu s jógou, a zároveň nemají výraznější pohybové omezení - zkrátka pro všechny, kdo by chtěli své dosavadní poznatky upevnit nebo se posunout dál. 
Cílem kurzu bude prohloubení techniky jógových pozic (budou se opakovat stejné principy jako v kurzech předchozích, jen je vneseme do dalších pozic, jejich modifikací), hlubší pochopení principů jógy a zdravého pohybu a jejich vnášení do každodenního života, hledání vhodných variant a rozsahů jednotlivých pozic pro svoje individuální potřeby, navíc se zaměříme na hledání vnitřního klidu, prožívání přítomnosti pomocí meditačních technik.

Náplň kurzu obecně:

- základní principy jógy a pohybu, dech, Pozdrav Slunci
- předklony
- záklony
- rotace
- úklony
- krční páteř a pletenec ramenní
- pozice balanční a stabilizační
- chodidla a kolena, práce s klenbou
- kyčle (stabilizace i mobilizace)
- meditační techniky, techniky pránajámy
- opakování všech principů, typů pozic a technik

S čím vám kurz může pomoci?

✔️podpoříte celkovou tělesnou kondici
✔️zlepšíte držení těla, napřímíte páteř
✔️ulevíte od bolestí zad a kloubů
✔️posílíte klenby chodidel, srovnáte vbočené palce
✔️komplexně protáhnete i posílíte celé tělo, zkompenzujete časté sezení
✔️posílíte střed těla, pánevní dno, zeštíhlí se břicho a pas
✔️prohloubíte dech a kapacitu plic
✔️pomůžete meziobratlovým ploténkám (prevence posunu/výhřezu)
✔️odbouráte stres a objevíte radost z přítomného okamžiku
✔️mnohé z kurzu využijete i v denním životě (technika zvedání břemen, ergonomie sedu, výběr vhodných bot, dechové a meditační techniky atd.)
✔️pozice si krásně nastavíte díky podrobným instrukcím lektorky
✔️naučíte se cvičit fyziologicky, tedy maximálně prospěšně pro své tělo
✔️pochopíte, jak NEcvičit, které pozice a technika pro vás vhodné nejsou

U jednotlivých pozic je kladen důraz na přesnou techniku, fyziologický rozsah a zohlednění individuálních rozdílů mezi přítomnými. (Lektorka se věnuje individuální diagnostice a poradenství, v případě zájmu je zdarma možná krátká konzultace potíží/držení těla - před lekcí.).
Budeme se snažit respektovat limity svého těla a jeho aktuální kondici a stav (v duchu nenásilí a nesoutěžení), vyhneme se tak např. zraněním vazů/kloubů, dlouhodobému přetížení určitých partií, vytvoření diastázy/kýly, které může nesprávná technika či samotná pozice u konkrétního člověka způsobit.

Reference:

Jitka K.: "Kdo hledá osobní a milý přístup lektora, příjemné prostředí, relaxaci po uspěchaném dni a dobrý pocit z každé odcvičené hodiny, ten je na správné adrese 🙂
Cvičení s Evou (konkrétně pro mě jemně dynamická jóga) udělá dobře tělu i duši, naučí milovat jógu a brát ji jako součást života. A komu nestačí hodina až dvě s Evou týdně, mohu doporučit jógový víkendový pobyt na Antariku, který je víc než příjmným zážitkem. Evi, za sebe moc děkuji!"
 

Dominika J.: "Podelit sa o dojmy s jógy s lektorkou Evkou bude pre mňa velkým potešením. Kedže práve stredečné večere s jogou mi už viac krát zlepšili den a uvolnili ma od každodenných myšlienok a fyzických strastí, ktoré ma trapia. Jóga a jej vedenie mi dopomohlo k správnemu dýchaniu, čím sa konečne ohriali moje vždy studene končatiny a poviem Vám, cítit ich, ako v nich prudi krv a dych, je naozaj osviežujúci pocit. Najma takto pred letným obdobím, keď telo chce ožívat.:) Takisto sa začali vytrácat bolesti zad a zlepšila sa mi ohybnost tela.
Co sa mi ešte páčilo je, že som sa mohla na lektorkou Evku obrátit s akýmkolvek dotazom a vždy som dostala užitočnú radu. Posobí na mňa ako človek otvorený a usmiatý, ktorý je spokojný a sebaistý v tom, čo robí. Samozrejme uz je na každom z nás, ako s radami naložíme. Pretože len s pevnou volou a vytrvaním sa može studnička zdravia v našom tele vyliečit. A myslim si, že lektorka, ako je Evka, a jej schopnost viest a cvičit, je velmi motivujúca. Aspoň pre mňa bola od začiatku inspiratívna a poháňajúca. Dokonca si zacvičím niekedy aj sama doma. Pokial sa chcete cítit lepšie a hladáte uvolnenie pohybom, tak odporúčam každemu takéto cvičenie vyskúšat.  Prajem každému vela nových sil a užívajte si jar a leto plnými dúškami."