Reference:

Kristýna J.: Koupila jsem si on-line kurz gravidjógy od Evy během korona-krize, kdy byly všechny prezenční kurzy zavřené. Ač jsem na začátku měla určité pochybnosti, jestli budu mít morálku na cvičení sama bez pevného rozvrhu, zda mě on-line cvičení bude bavit, i když mě nikdo nebude moci opravovat, nakonec jsem naprosto spokojená. Cvičení mě provedlo téměř celým těhotenstvím, videa jsou velmi kvalitní a instruktorka tématu rozumí, lekce jsou smysluplné a zároveň šetrné, vždy obsahují varianty pro začátek i pokročilejší těhotenství, takže si v tom každý najde svoje. Zároveň ale nedochází k příliš zdlouhavému vysvětlování. Cvičení mě moc baví a dokáže mě také uvolnit i po psychické stránce, což je také velmi důležité. Součástí je i vysvětlení, jaké jsou vhodné pohyby a polohy v každodenním životě a proč to tak je, a problematika fyzických změn v těhotenství. Moc děkuji za tuto možnost cvičení doma, budu cvičit, dokud to půjde a poté se těším na pokračování v podobě poporodního kurzu :)
 
Lenka K.: "Cvičení se mi moc líbilo, cvičila jsem s vámi pravidelně a pravděpodobně i díky tomu proběhl porod krásně a bez poranění. Oceňuji, jak dokážete vysvětlit všechny souvislosti a propojujete jógu s fyzioterapií. Ráda budu pokračovat s cvičením i po porodu."
 
Alena J.: "Cvičení jsem využívala téměř pravidelně a vlastně to bylo jediné cvičení, které jsem následovala a které mi v těhotenství vyhovovalo. :) Před těhotenstvím jsem byla zvyklá hodně se hýbat, ale mnohá (někdy až silová) cvičení z internetu byla pro mě až nepředstavitelná. Vaše sestavy s "rehabilitačním pozadím" mi naprosto vyhovovaly. Až se trochu rozkoukám a dám dohromady, určitě se zaměřím na poporodní cvičení."

Lucka M.: "Ahoj Evi, teď jsem docvičila 3. lekci online kurzu gravidjógy a musím Ti napsat, jak moc jsi mi dneska pomohla se zády! Celý den se to stupňovalo, přece je to věčné ohnutí k hračkám, kreslení, plastelíně atd. dělá své a musím se přiznat, že o půl osmé večer se mi taaak nechtělo pouštět počítač a cvičit, ale ta bolest zad byla velká, tak jsem se do toho pustila a záda mi krásně povolila, úplně cítím novou energii a budu schopná ještě chvilku fungovat, než půjdu spát... :) Takže moc děkuju za tento kurz, bez něho bych šla spát zřejmě s bolavými zády..."
 
Zuzana V.: "Lekce jsou skvělé - na to, že cvičím jógu poprvé v životě, tak se krásně chytám a zvládám. Popravdě je to nejlépe strávená hodina denně, cvičím tu lekci vždy 3x, takže paráda. A díky tomu vysvětlování si opravdu uvědomím chyby, co dělám. Pro začátečníka naprosto skvělé. Navíc extrémně mi to pomáhá v dýchání, takže když si odcvičím lekci, tak pak v noci můžu konečně klidně spát a nebudí mě astma. Navíc se člověk krásné vyklidní a kolikrát usnu už u meditace na konci lekce. Už se těším na podzim.."

VIDEOKURZ jógy pro těhotné:

 • kurz s předtočenými videy
 • přihlásit se můžete kdykoli během roku a cvičit ihned
 • všechny lekce máte naráz k dispozici po dobu celého těhotenství (pokud byste se přihlásila na konci těhotenství, přístup máte na 3 měsíce, cvičení tedy využijete i pro poporodní období)
 • pokud si tento videokurz budete chtít zakoupit podruhé (např. při dalším těhotenství), budete mít slevu 200 Kč (napište prosím do poznámky v přihlášce)
 • samy si volíte tempo cvičení, k lekcím se zpětně můžete vracet

Kde videa najdu?

Po úhradě kurzu vám bude zpřístupněna členská sekce tohoto webu. 

Cena:

1250 Kč

Proč právě kurz se mnou?

 • pokud si nejste jisté, co v těhotenství můžete/nemůžete cvičit (a proč), hledáte zdravé a šetrné cvičení pro toto křehké životní období, jste na správné adrese - začněte od začátku a správně
 • důraz kladu na smysluplnost prováděných pozic v duchu zdravého, fyziologického pohybu s ohledem za změny probíhající v těle těhotné ženy a s ohledem na individuální rozdíly
 • propojuji jógu s moderními rehabilitačními přístupy, přitom do lekcí vnáším základní principy jógové filozofie 
 • naučené principy pohybu vám pomůžou i v období poporodním a budou vám sloužit po celý život

Lektorka:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

IMG_9999

MÁTE OBAVY, ŽE NEBUDETE CVIČIT SPRÁVNĚ A ŽE VÁS NEBUDE MÍT KDO OPRAVIT?
"Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice jemné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. Pomocí mých podrobných instrukcí nastavíte každičkou část těla tak, jako bych stála vedle Vás:-). Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měly cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...Těhotenské józe se věnuji od roku 2012, od svého prvního těhotenství. Díky pravidelnému cvičení jsem prožila velmi pohodová těhotenství bez jakýchkoli potíží." Eva H.

ČLÁNEK NA MÉM BLOGU
O JÓZE V TĚHOTENSTVÍ:

Eva Hrdličková: 
"O těhotenskou jógu jsem se začala zajímat asi dva týdny před počátkem svého prvního těhotenství (tehdy nic netušíc). Původně mě zajímalo, jak upravit lekci..."  CELÝ ČLÁNEK

Na tomto kurzu vás čeká:

 • CELKEM 15 LEKCÍ A 9 PŘEDNÁŠEK
 • písemné shrnutí přednášek
 • ke každé z prvních osmi lekcí domácí úkoly s doporučením vhodných cviků včetně fotografií
 • možnost individuální konzultace emailem
 • zodpovídání dotazů v sekci "časté dotazy"

Na kurz se můžete přihlásit pomocí PŘIHLÁŠKY
Poté Vám přijdou údaje k platbě kurzovného. 
Po úhradě kurzovného Vám obratem pošlu přístupové údaje a můžete se ihned přihlásit do členské sekce, kde kurz probíhá, a začít cvičit:-).

Témata lekcí a přednášek:

 1. Držení těla, dech, jak na svaly pánevního dna a hluboké břišní svaly, obecné principy cvičení v těhotenství, jemný Pozdrav Slunci.
  PŘEDNÁŠKA: Každodenní pohybové stereotypy - co prospívá/škodí. Jak zvedat břemena. Tipy pro zdravé obouvání.
 2. Diastáza - cviky vhodné jako prevence i náprava v těhotenství.
  PŘEDNÁŠKA - diastáza - příčiny, důsledky, terapie, přizpůsobení Pozdravu Slunci.
 3. Jóga proti bolestem zad v souvislostech.
  PŘEDNÁŠKA: Jak na cvičení pro zdravá záda v těhotenství - základní principy.
 4. Chodidlo - cviky a manuální techniky + vědomá pozornost k chodidlům v ostatních pozicích
  PŘEDNÁŠKA: chodidlo v těhotenství
 5. Šikmé břišní svaly, Pozdrav Slunci podporující šikmé břišní svalstvo.
 6. Kyčle a pánev (včetně zaměření na harmonii v křížokyčelních kloubech).
  PŘEDNÁŠKA: prevence a řešení bolestí SI skloubení, kyčlí a symfýzy.
 7. Krční páteř - cviky na uvolnění, správné nastavení, hluboké zpevnění.
  PŘEDNÁŠKA: krční páteř v souvislostech, péče o krční páteř v denním životě.
 8. Pletenec ramenní v rovnováze, posílení paží.
  PŘEDNÁŠKA: tipy k porodu.
 9. Lekce na komplexní procvičení č. 1
 10. Lekce na komplexní procvičení č. 2
 11. Lekce přizpůsobená pro třetí trimestr.
 12. Lekce kancelářské gravidjógy.
 13. MINILEKCE uvolnění krční páteře.
 14. MINILEKCE uvolnění beder.
 15. MINILEKCE prevence/náprava diastázy.
  +
  PŘEDNÁŠKA o pánevním dnu.
  PŘEDNÁŠKA "tipy pro šestinedělí v rámci pohybových aktivit".

Jak si kurz rozvrhnout?

 • nejprve doporučuji prostudovat texty o těhotenské józe na mém BLOGU a také ve členské sekci
 • v úvodní části kurzu je vhodné zhlédnout přednášku o pánevním dnu v těhotenství, abyste věděly, jak s ním dále pracovat
 • poté doporučuji začít tematickou lekcí č. 1 a každý týden navázat další z osmi tematických lekcí, takto budete postupovat od základů a bude fungovat jakási návaznost lekcí
 • na každou lekci je vhodné si vyhradit 1 týden pro pochopení všech principů, zvládnutí doporučených "domácích úkolů" a zhlédnutí teoretických částí lekcí (případně prostudování textů k teoretickým částem)
 • po odcvičení prvních osmi lekcí se můžete vracet k jakékoli z nich podle toho, co vás zajímá nebo je pro vás aktuální
 • poté je vhodné přejít k některým z lekcí "komplexního rozcvičení"
 • pokud budete mít chuť na kratší lekci, bude se vám hodit lekce "kancelářské gravidjógy" nebo některá z "minilekcí" na dané téma (např. krční páteř, uvolnění beder, proti diastáze atd.)
 • ve 3. trimestru vám přijde vhod "lekce specializovaná pro 3. trimestr"
 • koncem těhotenství může jakožto inspirace sloužit mini-přednáška "tipy pro šestinedělí"

Více o konceptu a smyslu kurzu:

Kurzy jsou vhodné pro začátečnice i pokročilé ve všech trimestrech (v trimestru prvním je vhodné začít až po cca 10. týdnu)
Lekce jsou vedeny v jemném a ohleduplném stylu, systémem, který jsem postupně vyvinula na základě své dosavadní praxe včetně období obou těhotenství, na základě studia na mnoha odborných seminářích a intenzivního samostudia. Do lekcí vnáším kromě jógové terapie především principy zdravého pohybu v souladu s funkční anatomií a prvky moderní rehabilitace. 
Na lekcích těhotenských respektuji ZMĚNY HORMONÁLNÍ (způsobující např. rozvolňování pánve a kloubů a s tím spojené např. bolestí kyčlí, SI skloubení), FYZIOLOGICKÉ (např. zvýšený objem krve a s tím spojené např. problémy s tlakem, křeč. žilami) a ANATOMICKÉ (prohloubené zakřivení páteře a tedy změna statiky celého těla, zvýšené zatížení kloubů dolních končetin, snížení klenby, povolení pánevního dna a rozestoupení břišních svalů).
Na základě těchto změn upravuji způsob cvičení - navíc s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi.  

 • důraz na správné držení/nastavení těla ve všech pozicích - hlavně ve smyslu nastavení neutrálních poloh pánve, žeber a páteře
 • využití bráničního dechu 
 • důkladné vysvětlení jednotlivých jógových pozic a jejich individuální přizpůsobení 
 • vnesení principů zdravého pohybu do každodenního života (opakovaným nácvikem určitých pozic si zafixujeme např. bezpečný způsob zvedání břemen, provádění předklonových činností atd.)
 • úleva od nejrůznějších (nejen) těhotenských potíží (bolesti zad, kříže, kyčlí, kolen, syndrom karpálního tunelu, snížení nožní klenby; křečové žíly, otoky, hemoroidy atd.)
 • práce s pánevním dnem (aktivace i uvolnění + individuální doporučení, jak s pánevním dnem ve kterém trimestru pracovat) a hlubokými svaly břicha (prevence diastázy, bolestí beder, SI skloubení, inkontinence, rozestupu spony stydké, hemoroidů atd.)
 • centrace kloubů (prevence jejich hormonálně podmíněné nestability a bolesti, prevence artrózy, důležité pro správné držení těla)
 • práce s klenbou nohy i ruky - nastavení klenby v nejrůznějších pozicích, speciální cviky na podporu klenby, manuální techniky pomáhající se sníženou nožní klenbou, vbočeným palcem, předcházející artróze prstů
 • doporučení vhodných bot a nácvik chůze
 • propojení jóga terapie, různých cvičebních stylů, fyzioterapeutických technik a zkušeností lektorky během svých dvou těhotenství
 • nácvik základních úlevových pozic a dýchání během 1. doby porodní, obecná doporučení pro 1. dobu porodní (hudba, prostředí, koncentrace atd.) v duchu přirozeného porodu
 • prohloubení dechu, energizace, emoční zklidnění, podpora tělesných soustav svých i miminka
 • hledání vnitřního klidu, spokojenosti a sebedůvěry (relaxace, vizualizace, afirmace, meditační techniky)
 • hledání zalíbení v přítomných okamžicích s uvědoměním si zázračného procesu probíhajícího uvnitř našeho těla

MOŽNOST DÁRKOVÉHO POUKAZU

Pokud byste tento kurz chtěli věnovat své kamarádce, sestře, dceři či manželce, napište mi na jogaeva@email.cz a domluvíme se:). Více ZDE.