SEMINÁŘ Jóga a cvičení po porodu:

Termín:

3. 6. 2023, 9 - 13h

Místo:

regenerační centrum Náskok, Božetěchova 102a, Brno-Královo Pole

Cena:

800 Kč

Podmínky rezervace:

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám přijde email s potvrzením volné kapacity a s údaji k platbě (tento email čekejte během 24 hodin, případně zkontrolujte spam/hromadnou složku). Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před konáním semináře, případně dříve, pokud je naplněn (byli byste vyzvání emailem).
Storno podmínky pro jednodenní semináře konané v Brně:
Při odhlášení se 7 a méně dnů před konáním semináře je platba nevratná. Storno poplatek se nehradí v případě, že za sebe účastník dodá náhradníka, který se namísto něj zúčastní semináře. Z vážných zdravotních důvodů je ve výjimečných případech možné požádat o převod platby za seminář do nejbližšího možného termínu (v případě že u nově dohodnutého termínu je cena za seminář nižší než cena semináře aktuálního, přeplatek se klientovi nevrací).

Lektorka:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

bocniprknosbrichem

"Poporodnímu cvičení se věnuji od roku 2012, od svého prvního porodu. Mám zkušenosti s návratem těla do kondice po obou typech porodů - přirozeném i operativním. Jógu propojuji s moderními rehabilitačními přístupy, zároveň pečlivě navádím do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Volím pozice pro toto období šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měly cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat... Naučené principy pohybu vám budou sloužit po celý život.
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení se mi vyhnuly nejrůznější bolístky, které většina žen i několik let po porodu zažívá." Eva H.

O semináři:

Seminář je vhodný pro ženy jakkoli dlouho po porodu (nejlépe co nejdříve po porodu, ať víte, jak pracovat se svým tělem).
Vhodná je také účast s předstihem - již v těhotenství, abyste byly připravené už na období šestinedělí a nic nezanedbaly či naopak neuspěchaly - např. při práci s diastázou a pánevním dnem.
K dispozici budou jógové podložky, bločky, deky, masážní míčky, židle, pro inspiraci knihy tematicky zaměřené, drobné občerstvení atd. Obdržíte manuál s ukázkou cviků včetně fotografií. Seminář se koná bez přítomnosti dětí, abychom se mohly soustředit na daná témata, v případě potřeby se můžete domluvit na tom, aby Vám dítko manžel/maminka přivezli na kojení.

Náplň: 

- principy cvičení, vhodné/nevhodné sportovní aktivity včetně každodenních pohybových stereotypů

- správné zapojení hlubokých břišních svalů a pánevního dna

- problematika diastázy + diagnostika diastázy i břišního tonu, vhodné/nevhodné cviky

- ukázková lekce POPORODNÍHO CVIČENÍ/JÓGY včetně využití masážních míčků

- návod na postupné cvičení po normálním i operativním porodu, péče o jizvu po císařském řezu (obdržíte vytištěný manuál na cvičení včetně fotek)

- časté potíže v poporodním období a jak jim předcházet (stresová inkontinence; bolesti zad, zápěstí, kolen, kyčlí, blokace SI atd.)

- praktické tipy do každodenního života (způsob zvedání miminka/břemen, vhodná obuv, pánevní dno v denním životě, poloha těla při kojení v souladu se zdravím zad atd.)

- vliv častého nošení miminka v šátku/nosítku na držení těla ženy a vznik případných dysbalancí + jaké kompenzační cviky volit

- stručně motorický vývoj miminka + nejčastější nešvary při manipulaci s miminkem a používání nevhodných pomůcek

- dotazy, sdílení