REZERVOVAT MÍSTO

OBSAZENO (v případě zájmu mi napište na jogaeva@email.cz a budu Vás evidovat jako zájemce o lednové termíny kurzu - pondělní/úterní)

Kurz jógy při diastáze/funkční střed těla:

Termín:

PONDĚLÍ 17:45 - 18:45 (18. 10. - 6. 12. 2021)

Místo:

sál ZŠ Eduard, Terezy Novákové 64, Brno-Řečkovice (zastávka Žilkova)

Cena: 

 1400 Kč (8 lekcí 60minutových)

Lektorka:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

bocniprknosbrichem

O kurzu:

Tento typ kurzu je novinka v rámci mých doposud realizovaných kurzů, ze všech mých kurzů je v nejvíce rehabilitačním duchu, ať už máte diastázu či ne.
Obecně vzato s diastázou (rozestupem přímého břišního svalu) pracuji na poporodních a těhotenských kurzech, respektive ji zde předpokládám a zohledňuji. Nicméně diastáza se neobjevuje pouze u žen těhotných či po porodu, nýbrž jedná se o velmi rozšířený jev ve všech věkových kategoriích a obdobích života (často o ní člověk neví, avšak potíže z toho pramenící již pociťuje). Často je přítomna v případě, že máme nevyvážené držení těla (např. zvýšené bederní prohnutí), opakovaně provádíme nevhodné pohybové stereotypy (např. při zvedání břemen), máme určité dysbalance. Diastáza také vzniká na základě nevhodné techniky cvičení (nerespektující funkční anatomii, individuálnost a jakousi tělesnou vyváženost), velmi častá je také u praktikantů jógy - např. při přemíře záklonů, při časté rozevřené poloze předních žeber v pozicích, nevyváženém posilování břicha atd.). Více o DIASTÁZE ZDE NA BLOGU.

Pro koho je kurz určen?
👍pro ty z vás, kdo diastázu (či kýlu) máte a chcete ji napravit nebo alespoň cvičením nezhoršit
👍 pro ty z vás, kdo máte oslabený střed těla (i např. po dřívějších operacích) a chcete zkrátka pracovat na funkčnosti a estetičnosti této oblasti (zploštění břicha, zúžení pasu)
👍pokud máte některé z následujících potíží: chronické bolesti zad (hlavně beder), potíže s plotýnkami, inkontinence, zácpa...
👍 pokud chcete zharmonizovat celkové držení těla, vyrovnat typické svalové dysbalance (časté u sedavého stylu života)
👍 pokud chcete diastáze předcházet (cvičením - obecně vzato i cvičením jógy, si ji často vytváříme, když nevíme, jak na to)
👍 pokud chcete přiměřeně zpevnit i zpružnit celé tělo a působit tak na další zřetězené potíže (např. bolesti krční páteře, ramen, horních zad, kyčlí, kolen, snížené klenby atd.)
👍kurz je velmi vhodný i při celkové či částečné hypermobilitě
👍 kurz je vhodný také pro všechny ženy v období raného či pokročilejšího mateřství (nicméně tentokrát BEZ přítomnosti dětí) 

Na kurzu se zaměříme především na ty pozice či cviky, které vyloženě terapeuticky působí na diastázu (postupně ji "zavírají"). Dále budeme provádět i některé z pozic, které znáte z běžných lekcí jógy, nicméně nastavíme je v souladu s funkční anatomií a s ohledem k diastáze. Některé z pozic provádět nebudeme vůbec, především ty, které by způsobovaly přemíru tlaku či tahu v oblasti středové vazivové čáry uprostřed břicha (a zhoršovaly/fixovaly) by tak diastázu. Zaměříme se také na správnou funkci pánevního dna (s individuálním přístupem). Velký důraz budeme klást na polohu pánve a žeber, centraci kloubů, celkové držení těla a jeho nastavení ve všech pozicích.

Do lekcí vnáším kromě jógy poznatky z moderní rehabilitace, vývojové kineziologie, znalosti biomechaniky pohybu a další principy, které mají příznivý preventivní či léčebný účinek na náš pohybový aparát, nejen na diastázu.
Cílem kurzu bude naučit se vnášet principy zdravého pohybu do jógových pozic i do každodenního života. Budeme zohledňovat individuální rozdíly mezi přítomnými a dysbalance typické při diastáze (častý je např. tzv. syndrom rozevřených nůžek atd.). 
.