Poporodní cvičení (možnost vzít dítko s sebou) Brno:

Termín:

AKTUÁLNĚ KURZ NENÍ VYPSÁN

Místo:

zrcadlový sál Semilasso (bezbariérový) - Palackého třída 126,
Brno, Královo Pole

Cena:

 Lektorka:

EVA HRDLIČKOVÁ

IMG_1108 - kopie 2.jpg

"Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Volím pozice ve fyziologických rozsazích, šetrné pro období poporodní a ve vztahu k diastáze. Józe se věnuji od roku 2010, jógu propojuji s moderními rehabilitačními přístupy. Během svých dvou těhotenství a v obdobích poporodních jsem vyvinula vlastní systém jógy těhotenské i poporodní a vyhnuly se mi bolístky typické pro tato citlivá období." Eva H.

Podmínky rezervace:

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám obratem přijde email s potvrzením volné kapacity a s údaji k platbě (pokud by nedorazil, zkontrolujte složku Spam či Hromadné nebo mě kontaktujte). Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu, případně dříve (dle pokynů v emailu).
Kurz je též možné hradit z fondu FKSP. Pojišťovny přispívají na kurzy jógy, na vyžádání vystavím doklad o platbě.
Za neúčast na lekcích se nevrací kurzovné. Kdykoli za sebe můžete poslat náhradníka.
VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (ZA SNÍŽENOU CENU), NUTNO PŘEDEM DOMLUVIT. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v probíhajícím kurzu), cena 200 Kč (55min).

JAK JE TO S NÁHRADAMI?

O kurzu:

Kurz je vhodný pro všechny ženy od ukončeného šestinedělí (max. do jednoho roku od porodu). Kurz propojuje moderní rehabilitační přístupy s jógovou terapií a dalšími směry podporující zdravý a funkční pohyb. Je obohacený o cenné zkušenosti lektorky se cvičením po obou typech porodů - přirozeném i operativním. Cviky budou přizpůsobeny různým typům držení a nastavení těla a zohledníme časový odstup od porodu.  Zaměřujeme se na správnou funkci pánevního dna (s individuálním přístupem), hluboké břišní svalstvo, pracujeme na prevenci či zmírnění rozestupu břišních svalů (diastázy). Maximálně se věnujeme nastavování harmonického držení těla v duchu funkční anatomie. 

Cílem kurzu bude naučit se základní principy jógy a zdravého pohybu a postupně je začít vnášet do každodenního života - obzvlášť při pohybových stereotypech typických pro období mateřství (časté zvedání/nošení dítka). 
Miminka můžete vzít s sebou, bude pro ně připraven hrací koutek/hrací deky. Děti budou jógu nasávat přirozeně od vás a okolí - nápodobou (ať už nastavením vnitřního rozpoložení nebo zkoušením jógových pozic). No a vy budete moci hledat vnitřní klid, spokojenost a radost z toho, co je teď, nejen tehdy, když je klid vnější, ale v reálně rušném prostředí:-).

S čím konkrétně vám kurz může pomoci?

✔️zlepšíte držení těla, prodloužíte páteř a pomůžete ploténkám
✔️naučíte se pracovat s pánevním dnem: cviky na zpevnění i uvolnění, tipy do denního života (např. co škodí pánevnímu dnu, jak jej ochránit)
✔️naučíte se otestovat diastázu + efektivní a komplexní cviky na střed těla (zlepšení po funkční i estetické stránce), zároveň se dozvíte, jaké cviky nedělat, co diastázu vytváří/zhoršuje
✔️ulevíte od bolestí zad, kloubů, "esíček", šíje...
✔️tělo zpevníte i protáhnete, zkompenzujte časté sezení
✔️podpoříte klenby nohou a pomůžete si s vbočenými palci
✔️naučíte se sestavu Pozdrav Slunci šetrně pro poporodní období a diastázu
✔️naučíte se zvedat dítko s ohledem na páteř, ramena a kolena
✔️pozice si krásně nastavíte díky detailním instrukcím lektorky
✔️naučíte se cvičit fyziologicky, s ohledem na případnou hypermobilitu
✔️pochopíte, jak NEcvičit, které pozice a technika pro vás vhodné nejsou
✔️prohloubíte dech a kapacitu plic
✔️zrelaxujete mysl, podpoříte schopnost "žít v přítomnosti"

Reference:

Daniela Ž.: "Dobrý den Evo, chtěla bych touto cestou ještě poděkovat za kurz, který se mi moc líbil a který jsem mohla absolvovat i s dcerkou. Jsem také cvičitelka jógy pro dospělé i pro děti, a proto jsme se určitě potkaly na nějakém semináři (nevím kdy ani kde, ale to není důležité). Máte to výborně technicky propracované s příjemnou atmosférou. Momentálně neučím, spíš se věnuju domácím povinnostem, takže jsem si užívala cvičení z druhé strany a bylo to fakt skvělé. Držím pěsti. Ať se daří Vám i Vaší rodině."