REZERVOVAT MÍSTO

NOVÉ PODZIMNÍ TERMÍNY

Poporodní cvičení/jóga (miminko možno vzít s sebou) Brno:

Termín:

ÚTERÝ 15:20 - 16:15 (19. 9. - 5. 12. 2023, kromě 24. 10.)
OBSAZENO

Místo:

zrcadlový sál Semilasso (bezbariérový) - Palackého třída 126, Brno, Královo Pole

Cena: 

 1925 Kč (11 lekcí 55minutových)

Poporodní cvičení/jóga pro maminky s dětmi Tišnov:

Termín:

PONDĚLÍ 10:00 - 10:55 (18. 9. - 27. 11. 2023, kromě 23. 10.)
1 VOLNÉ MÍSTO

Místo:

SVČ Inspiro, Tišnov

Cena:

1750 Kč (10 lekcí 55 min)

MOŽNOST PŘIPOJIT SE I PO ZAHÁJENÍ ZA SNÍŽENOU CENU

 Lektorka:

EVA HRDLIČKOVÁ

Podmínky rezervace:

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám přijde email s potvrzením volné kapacity a s údaji k platbě (tento email čekejte během 1 dne, pokud by nedorazil, zkontrolujte složku Spam či Hromadné nebo mě kontaktujte). Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích se nevrací kurzovné. Kdykoli za sebe můžete poslat náhradníka.
VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (ZA SNÍŽENOU CENU), NUTNO PŘEDEM DOMLUVIT. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v probíhajícím kurzu), cena 200 Kč (60min).

JAK JE TO S NÁHRADAMI?

O kurzu:

Kurz je vhodný pro ženy od ukončeného šestinedělí dále. Může pomoci i ženám, které jsou delší dobu po porodu a rády by pomohly např. od bolestí beder, vrátily do kondice svaly pánevního dna, zmírnily diastázu a celkově zlepšily držení těla a kondici.  
Kurz propojuje moderní rehabilitační přístupy s jógovou terapií a dalšími směry podporující zdravý a funkční pohyb. Je obohacený o cenné zkušenosti lektorky se cvičením po obou typech porodů - přirozeném i operativním. Cviky budou individuálně přizpůsobeny s ohledem na poporodní stav těla. 
Miminko či starší dítko můžete vzít na lekci s sebou, mít jej během cvičení u sebe a podle potřeby se mu věnovat - počítá se s tím, že lekce bude trochu živější. Na Semilasse můžete kočárkem bezbariérově vjet do chodby přímo vedle sálu a nechat ho případně v kočárku spát (dveře do chodby jsou otevřené, miminko uslyšíte, až se probudí). V Tišnově můžete v případě spícího dítka vjet přímo do sálu na přiložený igelit. 
Smyslem kurzu kromě zotavení těla po těhotenství a porodu je také setkávání s dalšími maminkami, vzájemné sdílení zkušeností a názorů, přičemž se kurz může stát příjemnou společenskou událostí i pro vaše miminka, která se budou spolu seznamovat a vy si tak třeba budete moci zacvičit snáz než doma. Mateřství je ideální období na to, abychom si uvědomovaly krásu přítomného okamžiku a naučily se vnitřní spokojenosti bez ohledu na to, jestli je doma naklizeno nebo zda má miminko zrovna dobrou náladu:-). 

  • test břišního tonusu a rozestupu (diastázy) na úvodní lekci (na základě toho zvolíme varianty cviků a délku výdrže)
  • tonizace pánevního dna, hlubokých svalů břicha a šikmých břišních svalů (pomůže s nápravou diastázy, se zploštěním bříška, uleví od bolesti zad)
  • nácvik správného dýchání
  • zapojení stabilizačního systému celého těla (nejen "core", ale také svalů, které zpevňují jednotlivé klouby)
  • nácvik správného držení těla a postupný návrat páteře do původního zakřivení
  • cviky na prevenci a nápravu bolestí zad, kloubů (např. kyčlí, SI skloubení)
  • posílení paží, dolních končetin a klenby chodidel
  • pozdrav Slunci přizpůsobený poporodnímu období
  • tipy pro každodenní činnosti (zvedání miminka atd.)
  • nácvik relaxace, techniky pratjaháry a dhárany (práce se smysly a myslí), uplatňování principu žití v přítomnosti a vnitřní spokojenosti atd.

Reference:

Daniela Ž.: "Dobrý den Evo, chtěla bych touto cestou ještě poděkovat za kurz, který se mi moc líbil a který jsem mohla absolvovat i s dcerkou. Jsem také cvičitelka jógy pro dospělé i pro děti, a proto jsme se určitě potkaly na nějakém semináři (nevím kdy ani kde, ale to není důležité). Máte to výborně technicky propracované s příjemnou atmosférou. Momentálně neučím, spíš se věnuju domácím povinnostem, takže jsem si užívala cvičení z druhé strany a bylo to fakt skvělé. Držím pěsti. Ať se daří Vám i Vaší rodině."