Poporodní kurz  
pro maminky a miminka Brno:

Termín:

ÚTERÝ 10 - 11h (5. 10. - 7. 12. 2021)
OBSAZENO

ÚTERÝ 11:25 - 12:25 (5. 10. - 7. 12. 2021)
1 VOLNÉ MÍSTO

Místo:

zrcadlový sál Semilasso (bezbariérový) - Palackého třída 126,
Brno, Královo Pole

Cena:

1750 Kč (10 lekcí)

 Lektorka:

EVA HRDLIČKOVÁ

Podmínky rezervace:

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám přijde email s potvrzením volné kapacity a s údaji k platbě (tento email čekejte během 1 - 2 dnů). Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích se nevrací kurzovné.
VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ - NUTNO DOMLUVIT. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v probíhajícím kurzu), cena 190Kč.

JAK JE TO S NÁHRADAMI?

O kurzu:

Kurz je vhodný pro ženy od ukončeného šestinedělí přibližně do jednoho roku po porodu. Může pomoci i ženám, které jsou delší dobu po porodu a rády by pomohly např. od bolestí beder, vrátily do kondice svaly pánevního dna, zmírnily diastázu a celkově zlepšily držení těla a kondici.  
Kurz propojuje moderní rehabilitační přístupy s jógovou terapií a dalšími směry podporující zdravý a funkční pohyb. Je obohacený o cenné zkušenosti lektorky se cvičením po obou typech porodů - přirozeném i operativním. Cviky budou individuálně přizpůsobeny s ohledem na poporodní stav těla. 
Miminko můžete vzít na lekci s sebou, mít jej během cvičení u sebe a podle potřeby se mu věnovat - počítá se s tím, že lekce bude trochu živější. 
Smyslem kurzu kromě zotavení těla po těhotenství a porodu je také setkávání s dalšími maminkami, vzájemné sdílení zkušeností a názorů, přičemž se kurz může stát příjemnou společenskou událostí i pro vaše miminka, která se budou spolu seznamovat a vy si tak třeba budete moci zacvičit snáz než doma. Mateřství je ideální období na to, abychom si uvědomovaly krásu přítomného okamžiku a naučily se vnitřní spokojenosti bez ohledu na to, jestli je doma naklizeno nebo zda má miminko zrovna dobrou náladu:-). 

 

  • test břišního tonusu a rozestupu (diastázy) na úvodní lekci (na základě toho zvolíme varianty cviků a délku výdrže)
  • tonizace pánevního dna, hlubokých svalů břicha a šikmých břišních svalů (pomůže s nápravou diastázy, se zploštěním bříška, uleví od bolesti zad)
  • nácvik správného dýchání
  • zapojení stabilizačního systému celého těla (nejen "core", ale také svalů, které zpevňují jednotlivé klouby)
  • nácvik správného držení těla a postupný návrat páteře do původního zakřivení
  • cviky na prevenci a nápravu bolestí zad, kloubů (např. kyčlí, SI skloubení)
  • posílení paží, dolních končetin a klenby chodidel
  • pozdrav Slunci přizpůsobený poporodnímu období
  • tipy pro každodenní činnosti (zvedání miminka atd.)
  • nácvik relaxace, techniky pratjaháry a dhárany (práce se smysly a myslí), uplatňování principu žití v přítomnosti a vnitřní spokojenosti atd.

Reference:

Daniela Ž.: "Dobrý den Evo, chtěla bych touto cestou ještě poděkovat za kurz, který se mi moc líbil a který jsem mohla absolvovat i s dcerkou. Jsem také cvičitelka jógy pro dospělé i pro děti, a proto jsme se určitě potkaly na nějakém semináři (nevím kdy ani kde, ale to není důležité). Máte to výborně technicky propracované s příjemnou atmosférou. Momentálně neučím, spíš se věnuju domácím povinnostem, takže jsem si užívala cvičení z druhé strany a bylo to fakt skvělé. Držím pěsti. Ať se daří Vám i Vaší rodině."