Poporodní kurz maminky s dětmi

POPORODNÍ KURZ PRO MAMINKY S DĚTMI, BRNO-KRÁLOVO POLE
a BRNO-ŘEČKOVICE

          REZERVOVAT MÍSTO

 • NOVÝ KURZ OD DUBNA 2018 (pouze pro miminka do cca 8 měsíců): 
  STŘEDA 9:15 - 10:10 (18. 4. - 20. 6., NENÍ 25. 4. - 9 lekcí) - Písečné centrum - VOLNÁ MÍSTA

 • PROBÍHAJÍCÍ KURZY:
  STŘEDA 9:30 - 10:30
   (10. 1. - 21. 3. - 11 lekcí) - 
  Písečné centrum - 
  OBSAZENO
  ÚTERÝ 10:30 - 11:25 (13. 2. - 17. 4. - 10 lekcí) - KC Semilasso - OBSAZENO
  ÚTERÝ 11:45 - 12:45
   (13. 2. - 17. 4. 2018 - 10 lekcí) - Semilasso OBSAZENO

 • KDE
  Najdete nás na mapy.cz - KC Semilasso - zrcadlový sál, Palackého třída 126, Brno-Královo Pole
  Najdete nás na mapy.cz 
  - Písečné centrum, Měřičkova 20, Brno-Řečkovice
 • LEKTOR: Eva Hrdličková  (lektorka jógy a dvojnásobná maminka)
 • KURZOVNÉ:  1350Kč (9 lekcí), 1600Kč (11 lekcí), 1500Kč (10 lekcí)
 • PŘIHLÁŠKA A PODMÍNKY: 
  přihlašovacím formulářem nahoře - potvrdím Vám volné místo na kurzu a zašlu údaje k platbě. Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích nevracíme kurzovné. 2 lekce je možno po domluvě nahradit v jiných souběžných kurzech - v případě volna na lekci. VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (za sníženou cenu) - NUTNO DOMLUVIT. Při nedostatečném počtu zájemkyň je Vám kurzovné vráceno. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci, cena 160Kč.
 • JAK K NÁM:
  - Semilasso: tramvaj č. 1, 6; bus č. 41, 42, 44, 53, 70, 71, 84; trolejbus č. 30 - zastávka "Semilasso"                         tramvaj č. 6, bus č. 41, 42, 43, 44, 53, 70, 71, 84, trol. č. 30 - zastávka "Královo Pole, nádraží"                 vlak - zastávka "Brno-Královo Pole"
  Přístup (bezbariérový) branou z ulice Kosmova k samostatnému zadnímu vchodu (na dveřích uvidíte letáček Jóga Eva). Kočárky necháváme v šatně, přímo sousedící se sálem (můžete tam nechat spící miminko).
  - Písečné centrum: tramvaj č. 1 - zastávka "Filkukova"; bus č. 42, 70 - zast. "Letovická"
 • PARKOVÁNÍ:
  - Semilasso: neplacené: na ulici Metodějova, na parkovišti vpravo od budovy Semilassa, na parkovišti Božetěchova, na parkovišti pod rychlostní silnicí u nádraží Kr. Pole  
  placené: parkovací prostor v budově Nového Semilassa (vjezd z ulice Metodějova) - cena 10Kč za každou započatou hodinu; 
  parkoviště u Lidla
  - Písečné centrum: bez problémů na ulici Měřičkova, Kunštátská, na parkovišti na Žitné
 • O KURZU: Smyslem kurzu kromě zotavení těla po těhotenství a porodu je také setkávání s dalšími maminkami, vzájemné sdílení zkušeností a názorů, přičemž se kurz může stát příjemnou společenskou událostí i pro vaše miminka, která se budou spolu seznamovat a vy si tak třeba budete moci zacvičit snáz než doma. Mateřství je ideální období na to, abychom si uvědomovaly krásu přítomného okamžiku a naučily se vnitřní spokojenosti bez ohledu na to, jestli je doma naklizeno nebo zda má miminko zrovna dobrou náladu:-). Kurz je vhodný pro maminky od ukončeného šestinedělí přibližně do jednoho roku po porodu, je možné jej ale začít navštěvovat i později po porodu (např. v případě císařského řezu) a pomůže i ženám, které jsou delší dobu od porodu a rády by pracovaly např. na zmírnění diastázy, zploštění břicha, zpevnění těla atd. Před nástupem do kurzu doporučuju pročíst informace k poporodnímu cvičení, abyste věděly, co dělat během šestinedělí, a neuškodily si případným nevhodným cvičením. Miminko můžete vzít na lekci s sebou a mít jej během cvičení u sebe na podložce či na hrací dece, která bude společně s hračkami k dispozici (dále bude k dispozici přebalovací pult s ubrousky a hračky pro větší děti). Miminko můžete mít také v šátku, v některých pozicích je možné takto cvičit i s miminkem. Podle potřeby se samozřejmě miminku můžete věnovat - kojit, přebalovat, utěšovat, počítá se s tím, že lekce bude trochu živější. 
 • Co vás na kurzu čeká: test břišního tonusu a rozestupu na úvodní lekci (na základě toho zvolíme varianty cviků a délku výdrže), tonizace pánevního dna, hlubokých svalů břicha a šikmých břišních svalů (pomůže s nápravou diastázy, se zploštěním bříška); nácvik správného dýchání; zapojení stabilizačního systému celého těla (nejen "core", ale také svalů, které zpevňují jednotlivé klouby); nácvik správného držení těla a postupný návrat páteře do původního zakřivení; sestava cviků vhodná po nošení miminka; cviky na prevenci a nápravu bolestí zad, kloubů (např. kyčlí, SI skloubení); posílení paží, dolních končetin a klenby chodidel; pozdrav Slunci individuálně přizpůsobený; nácvik relaxace, techniky pratjaháry a dhárany (práce se smysly a myslí), uplatňování principu žití v přítomnosti a vnitřní spokojenosti atd. 
  Cviky vychází z jógy, pilates, vývojové kineziologie a dalších směrů, budou individuálně přizpůsobeny s ohledem na poporodní stav těla. Budeme se snažit o vnesení principů zdravého pohybu a spokojeného žití do každodenního života.
 • PRO ZAČÁTEČNICE I POKROČILÉ (min. po šestinedělí, v případě císařského řezu lépe min. 2 měsíce po porodu s celkově jemnějším přístupem)
 • Jakékoli potíže mi, prosím, hlaste (před první lekcí či průběžně), ať vám můžu poradit, které pozice vynechat či jak je upravit (diastáza břišních svalů, komplikace při porodu či porod císařským řezem, bolesti kyčlí, SI skloubení, rozestup symfýzy, hypermobilita kloubů, akutní či chronické bolesti zad, výrazná skolióza, prodělaná zranění, operace kloubů, páteře; vysoký tlak atd.). 
 • S SEBOU: pití, pohodlné oblečení, přezůvky (pro cestu k toaletám), cvičí se naboso či v ponožkách;
  PRO MIMINKO: dečka či plena, oblíbená hračka, plenky a další potřeby
   dle Vašeho uvážení
 • K DISPOZICI (pro každého): podložky na jógu a deky na vypodložení v pozicích a závěrečnou relaxaci, hrací deky a hračky pro miminka, hrací koutek pro starší děti, přebalovací pult, ubrousky suché i vlhčené
  v Písečném centru navíc velká plocha s plážovým pískem na hraní pro děti/cvičení pro maminky; polštářky na vypodložení v pozicích


KC SEMILASSO:

                                                 


PÍSEČNÉ CENTRUM:

            

        


 

PROBĚHLÉ KURZY (NA JINÉM MÍSTĚ): 

                    


        

 

 
TOPlist