Poporodní kurz maminky s dětmi

POPORODNÍ KURZ PRO MAMINKY S DĚTMI,
BRNO-ŘEČKOVICE a TIŠNOV

REZERVOVAT MÍSTO


JARO 2019 - 3 TERMÍNY:

STŘEDA 11:30 - 12:30 (3. 4. - 19. 6. 2019, NENÍ 1. a 8. 5. - 10 lekcí) - Písečné centrum (pouze pro miminka do cca 8 měsíců!) - 1 VOLNÉ MÍSTO  

STŘEDA 13:30 - 14:25 (17. 4. - 19. 6. 2019, NENÍ 1. a 8. 5. - 8 lekcí) - Písečné centrum (pro absolventky poporodního kurzu nebo pro ženy delší dobu od porodu) - OBSAZENO 

PONDĚLÍ 10:05 - 11:00 (18. 3. - 20. 5. 2019, NENÍ 22. a 29. 4. - 8 lekcí) - Tišnov, SVČ Inspiro 
(pro ženy jakkoli dlouho od porodu) -
 OBSAZENO  
 

 • DOBÍHAJÍCÍ KURZ: 
  STŘEDA 13:30 (6. 2. - 10. 4. kromě 13. 2.) - Písečné centrum (obsazeno)
 • KDEPísečné centrum, Měřičkova 20, Brno-Řečkovice
  SVČ Inspiro, Riegrova 312, Tišnov
 • KURZOVNÉ:  1690Kč (10lekcí), 1350Kč (8 lekcí - Písečné centrum)
 • LEKTOR: Eva Hrdličková  (lektorka jógy a dvojnásobná maminka)
 • PŘIHLÁŠKA A PODMÍNKY: 
  přihlašovacím formulářem nahoře - potvrdím Vám volné místo na kurzu a zašlu údaje k platbě. Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích nevracíme kurzovné. 2 lekce je možno po domluvě nahradit v jiných souběžných kurzech - v případě volna na lekci. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v probíhajícím kurzu), cena 170Kč.
 • O KURZU: Smyslem kurzu kromě zotavení těla po těhotenství a porodu je také setkávání s dalšími maminkami, vzájemné sdílení zkušeností a názorů, přičemž se kurz může stát příjemnou společenskou událostí i pro vaše miminka, která se budou spolu seznamovat a vy si tak třeba budete moci zacvičit snáz než doma. Mateřství je ideální období na to, abychom si uvědomovaly krásu přítomného okamžiku a naučily se vnitřní spokojenosti bez ohledu na to, jestli je doma naklizeno nebo zda má miminko zrovna dobrou náladu:-). Kurz je vhodný pro maminky od ukončeného šestinedělí přibližně do jednoho roku po porodu, je možné jej ale začít navštěvovat i později po porodu (např. v případě císařského řezu) a pomůže i ženám, které jsou delší dobu od porodu a rády by pracovaly např. na zmírnění diastázy, zploštění břicha, zpevnění těla atd. Před nástupem do kurzu doporučuju pročíst informace k poporodnímu cvičení, abyste věděly, co dělat během šestinedělí, a neuškodily si případným nevhodným cvičením. Miminko můžete vzít na lekci s sebou a mít jej během cvičení u sebe na podložce či na hrací dece, která bude společně s hračkami k dispozici (dále bude k dispozici přebalovací pult s ubrousky a hračky pro větší děti). Podle potřeby se samozřejmě miminku můžete věnovat - kojit, přebalovat, utěšovat, počítá se s tím, že lekce bude trochu živější. 
 • Co vás na kurzu čeká: test břišního tonusu a rozestupu na úvodní lekci (na základě toho zvolíme varianty cviků a délku výdrže), tonizace pánevního dna, hlubokých svalů břicha a šikmých břišních svalů (pomůže s nápravou diastázy, se zploštěním bříška); nácvik správného dýchání; zapojení stabilizačního systému celého těla (nejen "core", ale také svalů, které zpevňují jednotlivé klouby); nácvik správného držení těla a postupný návrat páteře do původního zakřivení; sestava cviků vhodná po nošení miminka; cviky na prevenci a nápravu bolestí zad, kloubů (např. kyčlí, SI skloubení); posílení paží, dolních končetin a klenby chodidel; pozdrav Slunci individuálně přizpůsobený; nácvik relaxace, techniky pratjaháry a dhárany (práce se smysly a myslí), uplatňování principu žití v přítomnosti a vnitřní spokojenosti atd. 
  Cviky vychází z jógy, pilates, vývojové kineziologie a dalších směrů, budou individuálně přizpůsobeny s ohledem na poporodní stav těla. Budeme se snažit o vnesení principů zdravého pohybu a spokojeného žití do každodenního života.
 • PRO ZAČÁTEČNICE I POKROČILÉ (min. po šestinedělí, v případě císařského řezu lépe min. 2 měsíce po porodu s celkově jemnějším přístupem)
 • Jakékoli potíže můžete se mnou před lekcí konzultovat (před první lekcí či průběžně), ať vám můžu poradit, které pozice vynechat či jak je upravit (diastáza břišních svalů, komplikace při porodu či porod císařským řezem, bolesti kyčlí, SI skloubení, rozestup symfýzy, hypermobilita kloubů, akutní či chronické bolesti zad, výrazná skolióza, prodělaná zranění, operace kloubů, páteře; vysoký tlak atd.). 
 • S SEBOU: pití, pohodlné oblečení, cvičí se naboso či v ponožkách
  PRO MIMINKO: dečka či plena, oblíbená hračka, plenky a další potřeby
   dle Vašeho uvážení
 • K DISPOZICI (pro každého): podložky na jógu, meditační polštářky na vypodložení v pozicích (v Písečném centru), deky (Písečné centrum), hrací deky a hračky pro miminka, nádobíčko a bábovičky pro starší děti, prolézací tunel a hračky pro starší děti v nepísečné části, v Tišnově kromě podložek na jógu balanční pomůcky, hrací koutek pro starší děti, přebalovací pult, ubrousky suché i vlhčené

PÍSEČNÉ CENTRUM:

                       


INSPIRO:

                                                   


 

PROBĚHLÉ KURZY (NA JINÉM MÍSTĚ): 

                      

 

 
TOPlist