Antarik léto 2016

LETNÍ VÍKEND S JÓGOU NA VALAŠSKU "MEZI NEBEM A ZEMÍ", 22. - 24. 7. 2016

 

FOTOGALERIE FACEBOOK ZDE


 

 

 Jsem ráda, že vás už počtvrté můžu pozvat na víkend s jógou na krásné horské chatě Antarik v Javorníkách. Teplý červencový víkend přímo vybízí k venkovnímu jógování a tichému rozjímání v krásném okolí chaty, které mj. skýtá nově vytvořený koutek s buddhou pro meditaci, a také čerstvě zrekonstruovanou terasu na jižní straně penzionu s výhledem na kopečky Javorníků.

    Přemýšlela jsem, na co zaměřit tento pobyt, a nakonec jsem tak nějak intuitivně vytvořila program, který je podrobně popsán níže. Jeho hlavní část, sobotní workshop, bude na téma "hluboký stabilizační systém". Budeme si hodně povídat hlavně o tzv. svalech lokálních, např. o hlubokých svalech břicha, naučíme se různé "fígle", které pomáhají "core" zapojit automaticky i cíleně. Optimální tonizace a souhra svalů HSS pomáhá se správným držením těla, je prevencí i nápravou nejrůznějších problémů se zády, klouby atd. Pokud mluvíme konkrétně o hlubokých svalech břicha (sval příčný), jejich správné zapojení navíc udržuje břicho ploché a pomáhá s diastázou po porodu. Kromě oblasti "středu" těla si vysvětlíme, jak stabilizovat další části těla, např. kyčle, kolena, lokty atd. Kdybychom prováděli většinu jógových pozic (nebo cviků např. z oblasti fitness) bez zapojení těchto svalů (a využívali pro stabilizaci hlavně svaly povrchové - tzv. globální), nejen že bychom se nemuseli dočkat kýženého terapeutického (či estetického) účinku, ale mohli bychom si dokonce i (dlouhodobě) škodit. Předám vám zkušenosti své (jsem relativně krátce po dvou porodech), i poznatky shrnuté ze spousty absolvovaných seminářů a dalších zdrojů. 
V druhé části workshopu budeme ladit techniku konkrétních pozic s důrazem na zapojení HSS. 

   Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. Uprostřed léta se tedy můžete těšit na oázu klidu a relaxace ve svěží horské přírodě.  To vše za přítomnosti příjemného personálu a také přátelských zvířátek:-). V ceně je zahrnuto ubytování, plná penze, lekce jógy (při přízni počasí pod širým nebem), workshop, přednáška a beseda nejen o józe. Doprava zahrnuta není. Dále je k dispozici venkovní bazén, sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek s buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, společenská místnost s TV, wifi, kulečník, jízdárna ve Francově Lhotě a další.

Podrobnosti: 

TERMÍN: 22. 7. - 24. 7. 2016 (příjezd v pátek v čase 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě)

MÍSTO: horská chata Antarik (http://antarik.cz), Valašská Senice 1, okr. Francova Lhota 

CENA: 2550Kč; kapacita pokojů s vlast. soc. zařízením je omezená, poté jsou k dispozici pokoje
se společným soc. zařízením na chodbě, cena pobytu 2350Kc

UBYTOVÁNÍ: 2 noci ve 2-5lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením

STRAVOVÁNÍ: 2x plná vegetariánská penze (http://antarik.cz/cs/nabidka-sluzeb/restaurace/)

LEKTOR: Eva Hrdličková (http://www.jogaeva.cz/Eva-Hrdlickova.html)

 

PROGRAM - ke stažení ZDE: 
Pátek 22. 7.:
15 - 17h: příjezd, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji přijet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:30: prezence (ve velkém sále) - zároveň si o každém z vás zaznamenám stručné info, případná omezení ve cvičení atd.

17:30 - 18:50: lekce JÓGA TERAPIE PRO ZDRAVOU PÁTEŘ (v úvodní lekci se naučíme základní jógové principy a jejich uplatnění při vlastním cvičení; doporučím, jakým způsobem, šetrným vůči páteři, provádět předklony, záklony a úklony)

19:00: večeře 

20:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

Sobota 23. 7.:
7:30 - 7:45: ranní očistná PRÁNAJÁMA (kapalabhátí, plný jógový dech)
7:45 - 8:50: lekce DYNAMICKÉ JÓGY NA PODPORU METABOLISMU (na dechová cvičení podporující látkovou výměnu navážou Pozdravy Slunci, rotace a další pozice podporující trávení)

9:00 - snídaně (po proběhlé lekci "trávicí jógy" vám bude obzvlášť chutnat:-) )

10:30 - 12:50: workshop "HLUBOKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM" (teorie; nácvik zapojení HSS v rámci plného jógového dechu, v ásanách a při každodenních pohybových stereotypech) 
                     pokračování workshopu: TECHNIKA JÓGOVÝCH POZIC (se zaměřením na HSS - ukázka a popis pozic, které se často objevují na lekcích, upozornění na časté chyby při jejich provádění - korekce ve dvojicích a lektorkou)

13:00: oběd, osobní volno

16:00 - 17:30: PÁROVÁ JÓGA + SKUPINOVÉ ÁSANY (pozice ve třech a více lidech; za příznivého počasí lekce proběhne na louce) 
17:40 - 18:30: MEDITAČNÍ TECHNIKY (techniky pratjaháry a dhárany - předstupně stavu "meditace") 
                     RELAXACE pod širým nebem
18:45: večeře

Neděle 24. 7.:
7:30 - 8:50: STABILIZAČNÍ ("CORE") JÓGA (lekce bude vycházet ze sobotního workshopu - to, co jsme se naučili, vneseme do plynulé lekce; lekce bude vhodná i pro lidi, kteří mají problémy s plotýnkami a pro ty s jakoukoli hypermobilitou - kromě stabilizace "středu těla" budeme pracovat na stabilizaci např. kyčlí, lopatek atd.) 

9:00: snídaně

10:30 - 12:50: přednáška a beseda "JÓGA VE SVÉ KAŽDODENNOSTI" aneb principy zdravého pohybu & spokojeného žití (budeme se věnovat TĚLU i DUŠI - v rámci "těla" si budeme povídat o tom, co je v józe pro tělo zdravé a přirozené, jak si neškodit např. dlouhodobým přetěžováním "náchylných" partií, prohlubováním hypermobility, nepřizpůsobením pozic individuálním tělesným nastavením nebo zkrátka tím, že budeme za každou cenu chtít dosáhnout určité pozice, i když naše tělo pro ni není aktuálně nebo obecně nastavené;
Co se týká "duše", shrneme to nejdůležitější, co nám může pomoci život kvalitně žít v přítomnosti, spokojenosti, i když nám okolnosti nemusí být vždy nakloněny :-). Vyjdeme nejen z filozofie jógy a různých jiných "mouder", ale také z životních zkušeností každého, kdo se o ně bude ochoten podělit:-). )

13:00: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd 

REZERVACE e-mailem na efilipkova@seznam.cz, je platná po zaplacení alespoň zálohy 1000Kč, a to do 21. 6. 2016, doplatek do ceny 2550Kč nejpozději do 1. 7. 2016
Číslo účtu: 
670100-2203837213/6210
Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik záloha/antarik plná cena/antarik doplatek"

Storno podmínky: při stornu do 21. 5. vracíme celou zálohu, při stornu do 21. 6. strháváme 50% z ceny zálohy, při stornu po 21. 6. 2016 je záloha nevratná, možno za sebe zajistit náhradníka (bez storno poplatku).

TOPlist