Kurz jógy pro těhotné v Brně

JÓGA PRO TĚHOTNÉ, BRNO-KRÁLOVO POLE a ŘEČKOVICE

          REZERVOVAT MÍSTO

 • PODZIMNÍ KURZY (září - prosinec 2018): 
  ČTVRTEK 18:15 - 19:15 (13. 9. - 6. 12., NENÍ 27. 9. a 1. 11. - 11 lekcí) - Písečné centrum 
  OBSAZENO
  ÚTERÝ 10:40 - 11:35 (2. 10. - 4. 12., NENÍ 30. 10.) - Semilasso OBSAZENO
 • KDE:
  Najdete nás na mapy.cz - KC Semilasso - zrcadlový sál, Palackého třída 126, Brno-Královo Pole
  Najdete nás na mapy.cz - Písečné centrum, Měřičkova 20, Brno-Řečkovice
 • LEKTOR: Eva Hrdličková   (reference ke kurzu)
 • KONTAKT: efilipkova@seznam.cz, 608 050449 
 • ROZHOVOR O JÓZE V TĚHOTENSTVÍ S LEKTORKOU EVOU H. 
 • KURZOVNÉ: 
  1500Kč (11 lekcí - podzim 2018, čtvrtek)
  1300Kč (9 lekcí - podzim 2018, úterý)
 • PŘIHLÁŠKA A PODMÍNKY
  (detailně ZDE): 

  Přihlašovacím formulářem nahoře, potvrdím Vám volné místo na kurzu a zašlu údaje k platbě. Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 7 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích nevracíme kurzovné. 1 - 2 lekce je možno po domluvě nahradit v jiných souběžných kurzech - v případě volna na lekci. VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (za sníženou cenu) - NUTNO DOMLUVIT. Pokud máte termín porodu před skončením kurzu, je možné domluvit zkrácení kurzu (včetně kurzovného). Při nedostatečném počtu zájemkyň je Vám kurzovné vráceno. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci, cena 150Kč (160Kč s dítětem).
 • JAK K NÁM:
  Semilasso: tramvaj č. 1, 6; bus č. 41, 42, 44, 53, 70, 71, 84; trolejbus č. 30 - zastávka "Semilasso"
  tramvaj č. 6, bus č. 41, 42, 43, 44, 53, 70, 71, 84, trol. č. 30 - zastávka "Královo Pole, nádraží"
  vlak - zastávka "Brno-Královo Pole"
  Přístup (bezbariérový) branou z ulice Kosmova k samostatnému zadnímu vchodu (na dveřích uvidíte letáček Jóga Eva).
  Písečné centrum: tramvaj č. 1 - zastávka "Filkukova"; bus č. 42, 70 - zast. "Letovická"
 • PARKOVÁNÍ:
  Semilasso: neplacené: na ulici Metodějova, na parkovišti vpravo od budovy Semilassa, na parkovišti Božetěchova, na parkovišti pod rychlostní silnicí u nádraží Kr. Pole  
  placené: parkovací prostor v budově Nového Semilassa (vjezd z ulice Metodějova) - cena 10Kč za každou započatou hodinu; 
  parkoviště u Lidla
  Písečné centrum: bez problémů na ulici Měřičkova, Kunštátská, na parkovišti na Žitné
 • O KURZU: Eva H.: "Lekce jsou vhodné ve všech trimestrech a pro všechny pokročilosti. Předpokladem je těhotenství bez komplikací (zkracování čípku apod.), schválení cvičení lékařem. Styl lekce, zvolené pozice a způsob jejich provedení vychází z mých zkušeností a znalostí získaných na seminářích (nejen) o józe pro těhotné, pánevním dnu, na odborných fyzioterapeutických seminářích, v literatuře o těhotenství, anatomii, ale především vlastní praxí během dvou těhotenství (také před a po těhotenstvích). Lekce je vedena velice ohleduplným způsobem, přičemž se snažím o to, aby gravidjóga ženám pomáhala cítit se plné energie, naučit se uvolnit (nejen psychicky, ale také kladu důraz na uvolnění se při výdechu - nácvik pro první dobu porodní), udržet si jistou kondici, předcházet či pomáhat s častými těhotenskými potížemi (bolesti zad, SI skoubení, kyčlí, otoky, zácpa atd.). Respektuji změny odehrávající se v těle těhotné ženy (hormonální, fyziologické, anatomické), např. zvětšená mobilita v kloubech, prohloubení zakřivení páteře atd., od čehož se mj. odvíjí přizpůsobení pozic. Jemným způsobem pracujeme se svaly pánevního dna a hlubokým břišním svalstvem, šikmými břišními svaly a hlídáme si přílišné nezapojování vnějšího břišního svalu (přímého). Během lekce nacvičujeme i základní úlevové pozice a způsob dýchání pro první dobu porodní, podporuji přirozený přístup k těhotenství a k porodu. Po lekci či prostřednictvím emailu ráda s čímkoli poradím a prodiskutuji témata spjatá s těhotenstvím, porodem, kojením, zdravím dětí, poporodním cvičením atd. Více ZDE)
 • PRO ZAČÁTEČNICE I POKROČILÉ
 • Jakékoli potíže můžete se mnou před lekcí konzultovat, ať se můžeme domluvit, které pozice vynechat či jak je upravit (bolesti kyčlí, SI skloubení, rozestup symfýzy, zkracování čípku, hemoroidy, hypermobilitu kloubů, prodělané operace kloubů, páteře, slabost při delším stání, tvrdnutí břicha atd.). Při velké únavě, nevolnostech či zvýšené teplotě (hlavně v 1. trimestru) doporučuji relaxovat doma:-).
 • S SEBOU: pití, pohodlné oblečení, přezůvky (pro cestu k toaletám), do Písečného centra velký ručník (pokud chcete cvičit v písku)
 • K DISPOZICI PRO KAŽDÉHO: podložky na jógu (můžete také zakoupit u nás), deky na vypodložení v pozicích, meditační polštářky 

​Semilasso:

                                


Písečné centrum:

            


Proběhlé kurzy (na jiných místech):

                    

 

TOPlist