Kurz jógy pro těhotné v Brně

JÓGA PRO TĚHOTNÉ, BRNO-ŘEČKOVICE

  REZERVOVAT MÍSTO
 

    ZIMA 2020:

ČTVRTEK 18:15 - 19:15 (23. 1. - 2. 4. 2020, NENÍ 20. 2.) - Písečné centrum VOLNÁ MÍSTA
MOŽNOST PRVNÍ LEKCE UKÁZKOVÉ!

PONDĚLÍ 9:30 - 10:30 (3. 2. - 30. 3. 2019, NENÍ 17. 2. - 8 lekcí) - Tišnov, SVČ Inspiro 
(pro maminky s dětmi - jakkoli dlouho po porodu/těhotné) - VOLNÁ MÍSTA
 

 • KDEPísečné centrum, Měřičkova 20, Brno-Řečkovice
 • KURZOVNÉ: 1590 Kč (10 lekcí - Písečné centrum), 1350 Kč (8 lekcí - Tišnov)
 • LEKTOR: Eva Hrdličková 
 • ROZHOVOR O JÓZE V TĚHOTENSTVÍ S LEKTORKOU EVOU
 • PŘIHLÁŠKA A PODMÍNKY:
  Přihlašovacím formulářem nahoře, potvrdím Vám volné místo na kurzu a zašlu údaje k platbě. Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích nevracíme kurzovné. 1 - 2 lekce je možno po domluvě nahradit v jiných souběžných kurzech - v případě volna na lekci. VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (za sníženou cenu) - NUTNO DOMLUVIT. Pokud máte termín porodu před skončením kurzu, je možné domluvit zkrácení kurzu (včetně kurzovného). Při nedostatečném počtu zájemkyň je Vám kurzovné vráceno. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci v aktuálně probíhajícím kurzu, cena 160 Kč/lekce 60 min. V případě volna na kurzu před jeho začátkem je též možné přijít na ukázkovou lekci.
 • O KURZU: Kurzy jsou vhodné pro začátečnice i pokročilé ve všech trimestrech (v trimestru prvním je vhodné začít až po cca 10. týdnu). Probíhají v sále s plážovým pískem (v chladném období vyhřívaném), je možné ale cvičit i na pevné ploše na jógamatce.
  Lekce jsou vedeny v jemném a ohleduplném stylu, systémem, který jsem postupně vyvinula na základě své dosavadní praxe včetně období obou těhotenství, na základě studia na mnoha seminářích a intenzivního samostudia. Do lekcí vnáším kromě jógové terapie především principy zdravého, smysluplného pohybu, prvky rehabilitačních cvičení, vývojové kineziologie (vývojové pozice miminek), fyzioterapie atd.
  Na lekcích respektuji ZMĚNY HORMONÁLNÍ (způsobující mj. rozvolňování pánve a kloubů a s tím spojené např. bolestí kyčlí, SI skloubení), FYZIOLOGICKÉ (např. zvýšený objem krve a s tím spojené např. problémy s tlakem, křeč. žilami), ANATOMICKÉ (prohloubené zakřivení páteře, zatížení kloubů dolních končetin, snížení klenby).
  Na základě těchto změn upravuji způsob cvičení tak, aby bylo co nejsmysluplnější, pomáhalo srovnat držení těla, vyrovnat tělesné dysbalance a nastolit přirozenou tělesnou a psychickou rovnováhu.

  S ČÍM VÁM KURZ MŮŽE POMOCI, NÁPLŇ KURZU:  
  - důraz na správné držení/nastavení těla ve všech pozicích
  - důkladné vysvětlení jednotlivých jógových pozic a jejich individuální přizpůsobení – hledání vhodné varianty i rozsahu
  - snaha o vnesení principů zdravého pohybu do každodenního života (opakovaným nácvikem určitých pozic si zafixujeme např. správný způsob zvedání břemen, správný způsob provádění předklonových činností atd.)
  - ÚLEVA od nejrůznějších (nejen) těhotenských potíží (bolesti zad, kříže, kyčlí, kolen, syndrom karpálního tunelu, snížení nožní klenby; křečové žíly, otoky, hemoroidy atd.)
  - práce s pánevním dnem (aktivace i uvolnění + individuální doporučení, jak s pánevním dnem v kterém trimestru pracovat) a hlubokými svaly břicha (prevence diastázy, bolestí beder, SI skloubení, inkontinence, rozestupu spony stydké, hemoroidů atd.)
  - práce s hlubokým stabilizačním systémem všech kloubů, centrace kloubů (prevence jejich hormonálně podmíněné nestability a bolesti, prevence artrózy, důležité pro správné držení těla)
  - práce s klenbou nohy i ruky - nastavení klenby v nejrůznějších pozicích (také v písečné části), speciální cviky na podporu klenby, manuální techniky pomáhající se sníženou nožní klenbou, vbočeným palcem, předcházející artróze prstů
  - doporučení vhodných bot a nácvik chůze
  - propojení jóga terapie, různých cvičebních stylů, fyzioterapeutických technik a zkušeností lektorky během svých dvou těhotenství
  - nácvik základních úlevových pozic a dýchání během 1. doby porodní, obecná doporučení pro 1. dobu porodní (hudba, prostředí, koncentrace atd.) v duchu přirozeného porodu
  - prohloubení dechu, energizace, emoční zklidnění, podpora tělesných soustav svých i miminka
  - hledání vnitřního klidu, spokojenosti a sebedůvery (relaxace, vizualizace, afirmace, meditační techniky)
  - relaxace za doprovodu hry na hudební nástroj kalimba
  - hledání zalíbení v přítomných okamžicích s uvědoměním si zázračného procesu probíhajícího uvnitř našeho těla
  - podpora principů přirozeného porodu
 • KONZULTACE: Jakékoli potíže můžete se mnou před/po lekci/emailem konzultovat, ať se můžeme domluvit, které pozice vynechat či jak je upravit (bolesti kyčlí, SI skloubení, rozestup symfýzy, zkracování čípku, hemoroidy, hypermobilitu kloubů, prodělané operace kloubů, páteře, slabost při delším stání, tvrdnutí břicha atd.). Při velké únavě, nevolnostech či zvýšené teplotě (hlavně v 1. trimestru) doporučuji relaxovat doma:-).
 • S SEBOU: pití, pohodlné oblečení, do Písečného centra velký ručník (pokud chcete cvičit v písku)
 • K DISPOZICI PRO KAŽDÉHO: podložky na jógu, deky na vypodložení v pozicích, meditační polštářky 


Písečné centrum:

             


Proběhlé kurzy (na jiných místech):

                            

 

TOPlist