Aktuální obsazenost:

VOLNÁ MÍSTA

"Galantní" víkend s jógou a wellness
v Mikulově:

Termín:

21. - 23. 1. 2022 (pátek - neděle)
příjezd v pátek od 14:30, odjezd v neděli do 10h

Místo:

Hotel Galant, Mlýnská 2, Mikulov

Cena:

záloha 1500 Kč
+ doplatek 1990 Kč (při ubytování v plně obsazeném dvojlůžkovém pokoji),
případně 3180 Kč (při ubytování v jednolůžkovém pokoji)
nebo 1600 Kč (při ubytování na přistýlce v rámci 2lůžkového pokoje)

V CENĚ JE:
- jógový program (5 lekcí, 1 seminář)
- ubytování na 2 noci v dvojlůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
- pestrá a bohatá snídaně
- vstup na 2 hodiny denně do aqua + sauna wellness (buď aqua v čase 9 - 14h nebo aqua + sauna v čase 15 - 20h)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 1500 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 21. 12.)

DOPLATEK 1990 Kč (2lůžkový pokoj) nebo 1600 Kč (přistýlka jakožto třetí lůžko) nebo 3180 Kč (jednolůžkový pokoj) se hradí po příjezdu na recepci hotelu

STORNO: při zrušení účasti do 21. 12. se vrací celá záloha, do 7. 1. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

IMG_1917

"Pobyty vedu od roku 2014, celkem jsem zrealizovala již zhruba 13 pobytů na různých místech.
Józe se věnuji více než 10 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Hotel Galant

"Oáza v srdci historického Mikulova" :-)

https://mikulov.galant.cz/

105458192_3320840031273813_491545607922951217_n

Hotel leží v srdci historického Mikulova, je vyhlášený vinařstvím, vlastním pivovarem a také výbornými bohatými snídaněmi, kdy si pochutná opravdu každý. Kromě jógových radovánek si užijeme např. koupání ve střešním bazénu, hřejivý relax ve vnitřní či venkovní střešní vířivce s výhledem na Svatý Kopeček a zámek, saunový svět s odpočinkem v relaxační oáze.

857769_553817727976071_1587711132_o
Cvičit budeme v útulném salónku jako při minulém pobytu v roce 2020.
V případě zájmu si můžete domluvit masáže, zábaly, kosmetické procedury atd. (https://mikulov.galant.cz/nabidka), degustovat víno či pivo Galant hotelového pivovaru, vyšlápnout si na Svatý Kopeček, projít se historickým Mikulovem.

UBYTOVÁNÍ: v 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Je možné domluvit přistýlku či jednolůžkový pokoj (za příplatek). 

1899651_735224119835430_2051300644_o

 STRAVA: V ceně pobytu jsou bohaté snídaně rautovou formou, výběr je opravdu pestrý, vybere si každý (potraviny i bezlepkové, veganské atd.).
Dále se můžete stravovat v hotelové restauraci či můžu doporučit restauraci na náměstí Sojka a spol. (nutná rezervace předem), vaří zde originální jídla z kvalitních surovin, vegetariánská i masová, navíc v přízemí budovy můžete navštvit obchod s přírodní kosmetikou a zdravou výživou.

Více o konceptu tohoto pobytu:

IMG_1922

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Společný jmenovatel tohoto pobytu je NENÁSILÍ. Zaměříme se na JÓGU GALANTNĚ - jednak v rámci nastavení mysli, jednak co do šetrnosti jógových pozic s ohledem na individuální rozdíly mezi lidmi.
Dále se zaměříme na období zimy z hlediska tradiční čínské medicíny (strava, životospráva atd.) - orgánem měsíce ledna je močový měchýř, hodně se tedy zaměříme na harmonizaci dráhy močového měchýře a také ledvin.

Princip nenásilí budeme vnímat v oblastech:

  • duševní a duchovní - uvědomění a uvolnění případných negativních myšlenek (slov a skutků) vůči sobě i druhým
  • fyzická - vnímání svých individuálních genetických dispozic např. v rámci mobility a tvaru kloubů, typu pojivové tkáně (pevná či měkčí), svých dysbalancí a typu držení těla. Na základě toho přizpůsobení pozic, jejich variant a rozsahů. Důraz na prohřátí těla před protahováním v rámci šetrnosti pro vazy, šlachy a svaly.
  • vnitřní orgány a jejich meridiány - harmonizace meridiánu močového měchýře a ledvin, zaměření se na celkové prohřátí organismu, potřebné v zimním období
  • sociální - užívání si radostné a empatické komunikace ve skupince podobně i různě naladěných lidí
  • výživová - volba spíše termicky výhřevných potravin při výběru jídel

Program podrobně:

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM ÚTULNÉM SALÓNKU. Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, uplatňující principy zdravého pohybu ve spojení s principy jógy jako takové. Důraz kladu i na účinky pozic a jógových technik na naše vnitřní orgány, endokrinní žlázy a také akupunkturní dráhy orgánů.

Program je časově uzpůsobený tak, abyste měli prostor pro jídlo, procházky i wellness. Provozní doba wellness je 9 - 14h (pouze aqua část) a 15 - 20h (aqua + sauna wellness). V ceně pobytu máte 2 hodiny wellness denně buď v čase do 14h nebo od 15h, přičemž je třeba vybrat si tyto 2 hodiny naráz.

Čeká Vás celkem 5 lekcí, 1 workshop.

PÁTEK 21. 1.:
od 14:30: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

16:00 - 16:15: prezence (v salónku - na recepci Vás navedou) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

16:15 - 17:30: lekce JÓGY NA PROTAŽENÍ TĚLA PO CESTĚ (v této jemné lekci se příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

osobní volno (wellness, restaurace atd.)

SOBOTA 22. 1.:
7:30 - 8:45: lekce JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA A PLOTÝNKY (Protáhneme typicky zkrácené partie a posílíme oblasti ochablé. V rámci plotýnek budeme vyživovat, stabilizovat a vyrovnávat tlaky. Lekce bude ideální pro každého, kdo hodně sedí, ať už v práci, doma, v autě...)

7 - 10h- snídaně 

10:30 - 12:30: teoreticko-praktický workshop a přednáška "PRINCIP NENÁSILÍ V PRAXI ÁSÁN + JAK CVIČIT PŘI RŮZNÝCH OMEZENÍCH" (Cvičíme opravdu nenásilně a radostně? Nedržíme některé pozice takzvaně "zuby-nehty", ač nás tam třeba bolí bedra, za krkem či v kolenou? Má jógová pozice bolet, kde je hranice zdravého tahu či napětí v pozicích? Jak cvičit při omezeních typu artróza, hypermobilita, diastáza či například zvýšená funkce štítné žlázy? Seminář bude otevřen nejrůznějším dotazům ke způsobu cvičení při různých diagnózách kloubů, vazů, ale také při jiných zdravotních omezeních. Některé z principů cvičení si vyzkoušíme.)

osobní volno (restaurace, procházka na Svatý Kopeček atp.)

15:45 - 17:00: výhřevná dechová technika "kapalabhátí"; lekce + informace NA PODPORU MERIDIÁNU MOČOVÉHO MĚCHÝŘE A LEDVIN (tyto akupunkturní dráhy budeme harmonizovat hlavně pomocí různých předklonových pozic; dále si povíme základní informace o období zimy z hlediska tradiční čínské medicíny)  

17:05 - 17:35: dechové a meditační techniky

osobní volno (aqua + sauna wellness, restaurace...)

NEDĚLE 23. 1..:
7:30 - 8:45: lekce dynamické jógy PRO ZDRAVÉ KLOUBY - MOBILNÍ I STABILNÍ (Lekce jógy s principy zdravého pohybu, zaměřující se jednak na schopnost tzv. centrace kloubů a také na udržení fyziologického rozsahu. Budeme hledat rovnováhu mezi mobilitou i stabilitou, díky čemuž si udržíme své klouby zdravé a bezbolestné i v budoucnu:-). ) 

7 - 10h: snídaně

10:00: odjezd