Aktuální obsazenost:

OBSAZENO

Podzimní víkend s jógou a wellness
v hotelu Kouty:

Termín:

4. - 6. 11. 2022 (pátek - neděle)
příjezd v pátek od 14:30, odjezd v neděli do 10h

Místo:

Hotel Kouty, Rejčkov 20, Ledeč nad Sázavou

Cena:

záloha 1890 Kč
+ doplatek 2328 Kč (s plnou veget. penzí) nebo 2108 Kč (s polopenzí)

V CENĚ JE:
- jógový program
(5 lekcí, 1 workshop)
- ubytování na 2 noci v dvoj/třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením nebo v 4-6lůžkových chatkách s vlastním soc. zař. (2990 Kč/noc celkem, tedy na osobu cca 500 - 600Kč/noc)
- vegetariánská plná penze či polopenze (lze domluvit stravu bezlepkovou/bezlaktózovou)
- DÁLE je možné domluvit pobyt v "sauně na vodní hladině" (není v ceně - 200 Kč/hodina)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 1890 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 4. 10. 2022)

DOPLATEK za ubytování a stravu se hradí po příjezdu na recepci hotelu

STORNO: při zrušení účasti do 4. 10. se vrací celá záloha, do 21.10. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

IMG_1917

"Pobyty na různých místech vedu od roku 2014.
Józe se věnuji více než 12 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Hotel Kouty

"Místo rovnováhy v srdci Česka" :-)

https://www.hotelkouty.cz

208

Hotel je situován přímo uprostřed naší republiky, poblíž města Ledeč nad Sázavou, v lesním areálu o velikosti 10 hektarů s vlastním rybníkem, v malebném údolí na úpatí vrchu Melechov. V těsné blízkosti protéká potok, který napájí pstruhový rybník s jednou z nejčistších vod v Česku.
Hotel skýtá bohaté sportovní vyžití pro dospělé i pro děti, pestré možnosti turistiky do okolní přírody, hradů a zámků, k dispozici je také krásná cedrová sauna a dřevěný cvičební sál s výhledy do krajiny

640

UBYTOVÁNÍ: v útulných 1, 2 či 3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a krásnými výhledy do krajiny. Další možnost jsou krásné chatky s vlastním soc. zař. (pro 4-6 osob).

335

 STRAVA: V restauraci vaří především z lokálních a bio surovin, na pobytu nás čeká vegetariánská strava - plná penze či polopenze - dle Vašeho přání (uveďte v přihlášce). Snídaně je formou švédských stolů.

Program podrobně:

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Téma pobytu je JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA - jak co do výběru pozic, tak co do šetrnosti a správné techniky provedení, s důrazem na hluboký dech a s ohledem na individuální rozdíly mezi lidmi.

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM DŘEVĚNÉM SÁLE S KRÁSNÝMI VÝHLEDY DO KRAJINY. Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, uplatňující principy zdravého pohybu ve spojení s principy jógy jako takové. Důraz kladu i na účinky pozic a jógových technik na naše vnitřní orgány, endokrinní žlázy a také akupunkturní dráhy orgánů.

Program je časově uzpůsobený tak, abyste měli prostor pro jídlo, procházky i wellness. Provozní doba cedrové sauny je 10 - 22h.

Čeká Vás celkem 5 lekcí, 1 workshop.

PÁTEK 4. 11.:
od 14:30: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

17:00 - 17:15: prezence v sále - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:20 - 18:30: lekce JÓGY NA PROTAŽENÍ TĚLA PO CESTĚ A ZKLIDNĚNÍ MYSLI (V této jemné lekci se příjemně naladíme, prodýcháme, protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky.) 

18:40: večeře, poté např. sauna, pobyt v restauraci

SOBOTA 5. 11.:
7:30 - 8:35: lekce JÓGA NA UDRŽENÍ HYBNOSTI PÁTEŘE (Zacvičíme si různé typy pozic - tak aby se páteř radovala z různorodých pohybů, nicméně stále v šetrnosti a s principy zdravého pohybu.)

8:45: snídaně 

10:30 - 12:00: praktický workshop "TECHNIKA POZIC PRO ZDRAVÁ ZÁDA" (Na tomto workshopu si projdeme ty nejdůležitější pozice, které pomáhají kompenzovat časté svalové dysbalance trupu, dále takové, které ulevují od chronicky stažených partií zad atd. Vždy je zásadní, JAK tyto pozice provádíme a zda je přizpůsobujeme svému tělu. Součástí budou pozice předklonové, záklonové, stabilizační, pozice protahující zkrácené partie ramen a prsních svalů atd.)

12:30: oběd

16:15 - 17:15: lekce NA PODPORU STŘEDU TĚLA (podpoříme střed těla, jehož oslabení má přímý vliv na bolesti zad, hlavně v oblasti beder)  

17:20 - 18:10: lekce UVOLŇUJÍCÍ STAŽENÉ OBLASTI ZAD (Na zádech často bývají různá chronicky stažená místa nebo i tzv. trigger pointy, které můžou dlouhodobě trápit naše záda a řetězit bolesti do dalších částí těla. Zkusíme si tyto body uvolnit pomocí masážních míčků a také pomocí speciálních pozic, výrazně protahujících např. vzpřimovače páteře, čtyřhranný sval bederní atd.)

18:15: večeře a osobní volno (sauna, restaurace...)

NEDĚLE 6. 11.:
7:30 - 8:30: lekce dynamické jógy KOMPENZUJÍCÍ SEDAVÝ STYL ŽIVOTA (Zaměříme se na protažení často ohýbaných partií těla a posílení ochablých oblastí, což je velmi častou reakcí na dlouhodobé sezení v práci, autě atd. a často vede k chronickým či akutním potížím v oblasti zad a páteře.) 

8:45: snídaně

10:00: odjezd