Aktuální obsazenost:

OBSAZENO (můžete se hlásit jako náhradníci)

Volná místa jsou ještě na VÍKENDU S JÓGOU A WELLNESS V MIKULOVĚ v lednu 2022.

Podzimní víkend s jógou a wellness
v hotelu Kouty:

Termín:

26. - 28. 11. 2021 (pátek - neděle)
příjezd v pátek od 14 h, odjezd v neděli do 10h

Místo:

Hotel Kouty, Rejčkov 20, Ledeč nad Sázavou

Cena:

záloha 1500 Kč
+ doplatek 1896 Kč (s polopenzí) nebo 2086 Kč (s plnou penzí)


V CENĚ JE:
- jógový program
(5 lekcí, 1 seminář, 1 workshop)
- ubytování na 2 noci v dvoj/třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením nebo v 4-6lůžkových chatkách s vlastním soc. zař. (2499 Kč/noc celkem, tedy na osobu cca 500 - 600Kč/noc)
- vegetariánská plná penze či polopenze
- DÁLE je možné domluvit pobyt v "sauně na vodní hladině" (není v ceně - 200 Kč/hodina)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 1500 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 26. 10.)

DOPLATEK 1896 Kč (polopenze) nebo 2086 Kč (plná penze) se hradí po příjezdu na recepci hotelu

STORNO: při zrušení účasti do 26. 10. se vrací celá záloha, do 12. 11. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

DSC_1390 - kopie

"Pobyty vedu od roku 2014, celkem jsem zrealizovala již zhruba 13 pobytů na různých místech.
Józe se věnuji více než 10 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Hotel Kouty

"Místo rovnováhy v srdci Česka" :-)

https://www.hotelkouty.cz

208

Hotel je situován přímo uprostřed naší republiky, poblíž města Ledeč nad Sázavou, v lesním areálu o velikosti 10 hektarů s vlastním rybníkem, v malebném údolí na úpatí vrchu Melechov. V těsné blízkosti protéká potok, který napájí pstruhový rybník s jednou z nejčistších vod v Česku.
Hotel skýtá bohaté sportovní vyžití pro dospělé i pro děti, pestré možnosti turistiky do okolní přírody, hradů a zámků, k dispozici je také krásná cedrová sauna a dřevěný cvičební sál s výhledy do krajiny

640

UBYTOVÁNÍ: v útulných 1, 2 či 3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a krásnými výhledy do krajiny. Další možnost jsou krásné chatky s vlastním soc. zař. (pro 4-6 osob).

335

 STRAVA: V restauraci vaří především z lokálních a bio surovin, na pobytu nás čeká vegetariánská strava - plná penze či polopenze - dle Vašeho přání (uveďte v přihlášce). Snídaně je formou švédských stolů.

Více o konceptu tohoto pobytu:

SAM_0508 2

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Společný jmenovatel tohoto pobytu je hledání rovnováhy - jednak v rámci vyladění mysli, jednak co do vyváženosti tělesné. Celý náš život je totiž o hledání rovnováhy v rámci zdraví, tělesné mobility a stability, emocí, vztahů, vyvážení práce a odpočinku, energie a útlumu...
Dále se zaměříme na období podzimu z hlediska tradiční čínské medicíny (strava, životospráva atd.) - orgánem listopadu jsou plíce, hodně se tedy zaměříme na harmonizaci dráhy plic a také dráhy tlustého střeva (orgán měsíce prosince). Nastíníme i období zimy dle TČM.

Jaké jiné místo pobytu vybrat, než hotel přímo uprostřed naší republiky, místo rovnováhy? :-) Rovnováhu budeme hledat v oblastech:

  • duševní a duchovní - uvolnění napětí, hledání vnitřního klidu, nadhledu, radosti v přítomnosti; čerpání nových poznatků a souvislostí
  • fyzická - posílení i protažení celého těla, rovnovážné pozice, sestava Pozdrav Měsíci
  • vnitřní orgány - harmonizace meridiánu plic a tlustého střeva, intenzivní regenerace plic pomocí dechových technik
  • klouby - rovnováha mezi mobilitou a stabilitou
  • sociální - užívání si společnosti podobně naladěných lidí:)
  • výživová - odlehčená vegetariánská strava, zaměřená na podzimní období

Program podrobně:

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM DŘEVĚNÉM SÁLE S KRÁSNÝMI VÝHLEDY DO KRAJINY, SESTAVU POZDRAV MĚSÍCI (ryze stojnou sestavu) ZKUSÍME VENKU. Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, uplatňující principy zdravého pohybu ve spojení s principy jógy jako takové. Důraz kladu i na účinky pozic a jógových technik na naše vnitřní orgány, endokrinní žlázy a také akupunkturní dráhy orgánů.

Čeká Vás celkem 5 lekcí, 1 workshop, 1 přednáška.

PÁTEK 26. 11.:
od 14h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat;-) )

16:45 - 17:10: prezence (v dřevěném venkovním sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:15 - 18:30: lekce JÓGY NA PROTAŽENÍ TĚLA PO CESTĚ, dechové techniky (v této jemné lekci se příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

18:50: večeře a osobní volno

SOBOTA 27. 11.:
7:30 - 8:45: techniky koncentracelekce BALANČNÍCH POZIC (sjednotíme tok myšlenek a pomůžeme si tak k psychické a fyzické rovnováze, navíc zpevníme střed těla, paže a dolní končetiny)

9:00 - snídaně 

10:30 - 11:10: workshop "TECHNIKA POZIC JÓGY" (praxe vybraných pozic i pozic na přání - jednotlivě i ve dvojicích; konzultace) 

11:15 - 12:00: seminář "OBDOBÍ PODZIMU (A ZIMY) DLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY" (budeme si povídat o některých principech v oblasti výživy, životosprávy, cvičení, více se zaměříme na orgán měsíce listopadu - plíce a také orgán měsíce prosince - tlusté střevo)

13:00: oběd, osobní volno

16:15 - 17:25: dechové techniky pro "elastické plícelekce NA PODPORU MERIDIÁNU PLIC A TLUSTÉHO STŘEVA (tyto akupunkturní dráhy budeme harmonizovat pomocí různých pozic; z hlediska svalů a kloubů budeme pracovat s oblastí šíje, s pletencem ramenním, s pažemi a horní částí zad)  

17:30 - 18:30: dechová a meditační technika střídavý dech; nácvik sestavy POZDRAV MĚSÍCI (krásná sestava harmonizující mysl i tělo, vyvažující levou a pravou hemisféru, jing a jang, idu a pingalu, sama o sobě je meditačním cvičením a pomáhá ke kvalitnímu spánku)

18:50: večeře

NEDĚLE 28. 11..:
7:30 - 8:30: lekce jógy NA ROVNOVÁHU MEZI MOBILITOU A STABILITOU (VYVAŽUJÍCÍ JING A JANG) (lekce jógy s principy zdravého pohybu, zaměřující se na vyrovnávání tělesných dysbalancí - protažení typicky zkrácených oblastí a posílení těch ochablých, cvičit budeme ve fyziologických rozsazích, ohleduplně vůči kloubům, páteři a tendencím v držení těla.)

9:00: snídaně

10:00: odjezd