Aktuální obsazenost:

!UVOLNILA SE 2 VOLNÁ MÍSTA!

Podzimní víkend s jógou a wellness
v hotelu Kouty:

Termín:

21. - 23. 1. 2022 (pátek - neděle)
příjezd v pátek od 14:30, odjezd v neděli do 10h

Místo:

Hotel Kouty, Rejčkov 20, Ledeč nad Sázavou

Cena:

záloha 1500 Kč
+ doplatek 2328 Kč (s plnou veget. penzí) nebo 2108 Kč (s polopenzí)

V CENĚ JE:
- jógový program
(5 lekcí, 1 workshop)
- ubytování na 2 noci v dvoj/třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením nebo v 4-6lůžkových chatkách s vlastním soc. zař. (2990 Kč/noc celkem, tedy na osobu cca 500 - 600Kč/noc)
- vegetariánská plná penze či polopenze (lze domluvit stravu bezlepkovou/bezlaktózovou)
- DÁLE je možné domluvit pobyt v "sauně na vodní hladině" (není v ceně - 200 Kč/hodina)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 1500 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 21. 12.)

DOPLATEK za ubytování a stravu se hradí po příjezdu na recepci hotelu

STORNO: při zrušení účasti do 21. 12. se vrací celá záloha, do 7. 1. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

IMG_1917

"Pobyty vedu od roku 2014, celkem jsem zrealizovala již zhruba 13 pobytů na různých místech.
Józe se věnuji více než 10 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Hotel Kouty

"Místo rovnováhy v srdci Česka" :-)

https://www.hotelkouty.cz

208

Hotel je situován přímo uprostřed naší republiky, poblíž města Ledeč nad Sázavou, v lesním areálu o velikosti 10 hektarů s vlastním rybníkem, v malebném údolí na úpatí vrchu Melechov. V těsné blízkosti protéká potok, který napájí pstruhový rybník s jednou z nejčistších vod v Česku.
Hotel skýtá bohaté sportovní vyžití pro dospělé i pro děti, pestré možnosti turistiky do okolní přírody, hradů a zámků, k dispozici je také krásná cedrová sauna a dřevěný cvičební sál s výhledy do krajiny

640

UBYTOVÁNÍ: v útulných 1, 2 či 3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a krásnými výhledy do krajiny. Další možnost jsou krásné chatky s vlastním soc. zař. (pro 4-6 osob).

335

 STRAVA: V restauraci vaří především z lokálních a bio surovin, na pobytu nás čeká vegetariánská strava - plná penze či polopenze - dle Vašeho přání (uveďte v přihlášce). Snídaně je formou švédských stolů.

Více o konceptu tohoto pobytu:

IMG_1922

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Společný jmenovatel tohoto pobytu je NENÁSILÍ. Zaměříme se na JÓGU GALANTNĚ - jednak v rámci nastavení mysli, jednak co do šetrnosti jógových pozic s ohledem na individuální rozdíly mezi lidmi.
Dále se zaměříme na období zimy z hlediska tradiční čínské medicíny (strava, životospráva atd.) - orgánem měsíce ledna je močový měchýř, hodně se tedy zaměříme na harmonizaci dráhy močového měchýře a také ledvin.

Princip nenásilí budeme vnímat v oblastech:

  • duševní a duchovní - uvědomění a uvolnění případných negativních myšlenek (slov a skutků) vůči sobě i druhým
  • fyzická - vnímání svých individuálních genetických dispozic např. v rámci mobility a tvaru kloubů, typu pojivové tkáně (pevná či měkčí), svých dysbalancí a typu držení těla. Na základě toho přizpůsobení pozic, jejich variant a rozsahů. Důraz na prohřátí těla před protahováním v rámci šetrnosti pro vazy, šlachy a svaly.
  • vnitřní orgány a jejich meridiány - harmonizace meridiánu močového měchýře a ledvin, zaměření se na celkové prohřátí organismu, potřebné v zimním období
  • sociální - užívání si radostné a empatické komunikace ve skupince podobně i různě naladěných lidí
  • výživová - volba spíše termicky výhřevných potravin při výběru jídel

Program podrobně:

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM DŘEVĚNÉM SÁLE S KRÁSNÝMI VÝHLEDY DO KRAJINY. Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, uplatňující principy zdravého pohybu ve spojení s principy jógy jako takové. Důraz kladu i na účinky pozic a jógových technik na naše vnitřní orgány, endokrinní žlázy a také akupunkturní dráhy orgánů.

Program je časově uzpůsobený tak, abyste měli prostor pro jídlo, procházky i wellness. Provozní doba cedrové sauny je 10 - 22h.

Čeká Vás celkem 5 lekcí, 1 workshop.

PÁTEK 21. 1.:
od 14:30: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

17:00 - 17:15: prezence (v salónku - na recepci Vás navedou) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:20 - 18:30: lekce JÓGY NA PROTAŽENÍ TĚLA PO CESTĚ (v této jemné lekci se příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

18:40: večeře, poté např. sauna, pobyt v restauraci

SOBOTA 22. 1.:
7:30 - 8:35: lekce JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA A PLOTÝNKY (Protáhneme typicky zkrácené partie a posílíme oblasti ochablé. V rámci plotýnek budeme vyživovat, stabilizovat a vyrovnávat tlaky. Lekce bude ideální pro každého, kdo hodně sedí, ať už v práci, doma, v autě...)

8:45: snídaně 

10:30 - 12:00: teoreticko-praktický workshop a přednáška "PRINCIP NENÁSILÍ V PRAXI ÁSÁN + JAK CVIČIT PŘI RŮZNÝCH OMEZENÍCH" (Cvičíme opravdu nenásilně a radostně? Nedržíme některé pozice takzvaně "zuby-nehty", ač nás tam třeba bolí bedra, za krkem či v kolenou? Má jógová pozice bolet, kde je hranice zdravého tahu či napětí v pozicích? Jak cvičit při omezeních typu artróza, hypermobilita, diastáza či například zvýšená funkce štítné žlázy? Seminář bude otevřen nejrůznějším dotazům ke způsobu cvičení při různých diagnózách kloubů, vazů, ale také při jiných zdravotních omezeních. Některé z principů cvičení si vyzkoušíme.)

12:30: oběd

16:15 - 17:30: výhřevná dechová technika "kapalabhátí"; lekce + informace NA PODPORU MERIDIÁNU MOČOVÉHO MĚCHÝŘE A LEDVIN (tyto akupunkturní dráhy budeme harmonizovat hlavně pomocí různých předklonových pozic; dále si povíme základní informace o období zimy z hlediska tradiční čínské medicíny)  

17:35 - 18:00: dechové a meditační techniky

18:15: večeře a osobní volno (sauna, restaurace...)

NEDĚLE 23. 1..:
7:30 - 8:30: lekce dynamické jógy PRO ZDRAVÉ KLOUBY - MOBILNÍ I STABILNÍ (Lekce jógy s principy zdravého pohybu, zaměřující se jednak na schopnost tzv. centrace kloubů a také na udržení fyziologického rozsahu. Budeme hledat rovnováhu mezi mobilitou i stabilitou, díky čemuž si udržíme své klouby zdravé a bezbolestné i v budoucnu:-). ) 

8:45: snídaně

10:00: odjezd