Aktuální obsazenost:

!POSLEDNÍ VOLNÝ POKOJ!
(dvoulůžkový pokoj)

Podzimní víkend s jógou a wellness
v hotelu Kouty "jóga v souladu s přírodou":

Termín:

13. - 15. 10. 2023 (pátek - neděle)
příjezd v pátek od 14:30, odjezd v neděli do 10h

Místo:

Hotel Kouty, Rejčkov 20, Ledeč nad Sázavou

Cena:

- 1990 Kč (jógový program)
- doplatek 2730 Kč
(s plnou veget. penzí; cena vychází podobně při ubytování v hotelových pokojích jako při ubytování v chatkách, pokud jste v chatce čtyři)
- nebo doplatek 2480 Kč (s polopenzí)

V ceně je:

- jógový program (5 lekcí, 1 workshop)
- ubytování na 2 noci v dvojlůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
- nebo ubytování v 4lůžkových chatkách s vlastním soc. zař. (2990 Kč/noc celkem, tedy na osobu cca 999Kč/noc včetně snídaně)
- vegetariánská plná penze či polopenze (lze domluvit stravu bezlepkovou/bezlaktózovou)
DÁLE je možné domluvit pobyt v "sauně na vodní hladině" (není v ceně - 200 Kč/hodina)
- možnost MASÁŽÍ (nutno objednat předem)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

- ZÁLOHA 1990 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 13. 9. 2023)

- DOPLATEK za ubytování a stravu si hradí každý sám po příjezdu na recepci hotelu

STORNO: při zrušení účasti do 13. 9. se vrací celá záloha, do 29.9. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

IMG_1917

"Józe se věnuji více než 13 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Hotel Kouty

"Místo rovnováhy v srdci Česka" :-)
https://www.hotelkouty.cz

208

Hotel je situován přímo uprostřed naší republiky, poblíž města Ledeč nad Sázavou, v lesním areálu o velikosti 10 hektarů s vlastním rybníkem, v malebném údolí na úpatí vrchu Melechov. V těsné blízkosti protéká potok, který napájí pstruhový rybník s jednou z nejčistších vod v Česku.
Hotel skýtá bohaté sportovní vyžití pro dospělé i pro děti, pestré možnosti turistiky do okolní přírody, hradů a zámků, k dispozici je také krásná cedrová sauna a dřevěný cvičební sál s výhledy do krajiny. Lze také využít prostorné molo u rybníka na cvičební lekce v souladu s přírodou. Nadšenci do otužování můžou využít rybník či potůček.

640

UBYTOVÁNÍ: v útulných 2 či 3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a krásnými výhledy do krajiny. Další možností jsou krásné chatky s vlastním soc. zař. (pro 4 osoby).

335

583.jpg

 STRAVA: V restauraci vaří především z lokálních a bio surovin, na pobytu nás čeká vegetariánská strava - plná penze či polopenze - dle Vašeho přání (uveďte v přihlášce). Snídaně je pestrá, formou švédských stolů.

Program podrobně:

20221105_142749.jpg

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ, ženy i muže. Téma pobytu je "JÓGA V SOULADU S PŘÍRODOU", k čemuž doslova vybízí malebné prostředí hotelu, který leží uprostřed lesa, vedle rybníka a potůčku. Na pokojích/chatkách bez televize a bez signálu se snáze napojíme na přírodu, tedy i na sebe. Cvičit budeme ve venkovním dřevěném sále vytápěném dřevem, s krásnými výhledy do krajiny. V případě příznivého počasí si alespoň jednu lekci užijeme na prostorném mole u rybníka.
V rámci sestav a pozic se také tematicky napojíme na přírodu (dokonce i na vesmír, který tak trochu obletíme:-) ) - pomocí Pozdravu Slunci, Pozdravu Měsíci (na mole), výběrem pozic symbolizujících prvky přírody, a nakonec Pozdravem Zemi.
Kdo bude chtít posílit svou imunitu, může se otužovat v rybníku/potůčku, ať už v rámci ochlazení po sauně či obecně. 

Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, uplatňující principy zdravého pohybu ve spojení s principy jógy jako takové. Důraz kladu i na účinky pozic a jógových technik na naše vnitřní orgány, endokrinní žlázy a také akupunkturní dráhy orgánů.

Program je časově uzpůsobený tak, abyste měli prostor pro jídlo, procházky i wellness. Provozní doba cedrové sauny je o víkendu 10 - 23h.

Čeká Vás celkem 5 lekcí, 1 workshop.

PÁTEK 13. 10.:
od 14:30: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

17:15 - 17:30: prezence v sále - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:30: ÚVODNÍ JÓGOVÉ NALADĚNÍ (V této jemné lekci se aklimatizujeme, rozdýcháme, narovnáme, zklidníme rozvířené myšlenky.) 

18:40: večeře, poté např. sauna, pobyt v restauraci

SOBOTA 14. 10.:
7:30 - 8:30: ZDRAVÍME TĚ, SLUNCE:-) (Různé varianty a pokročilosti této známé sestavy.)

8:45: snídaně 

10:30 - 12:00: workshop "TECHNIKA POZIC POZDRAVU MĚSÍCI" (Abychom si mohli večerní sestavu Pozdrav Měsíci užít v rytmu dechu, nastavíme si všechny její pozice do detailu právě na tomto workshopu. Jedná se např. o pozici tanečníka, pyramidu, půlměsíc atd.)

12:30: oběd

16:15 - 17:15: JÓGA INSPIROVANÁ PŘÍRODOU (Převtělme se v přítomném okamžiku do pozice stromu, hory, loďky,... S větrem v zádech - naším dechem.)  

17:20 - 18:00: MĚSÍČKU NA NEBI HLUBOKÉM (Oblíbená sestava Pozdrav Měsíci nám pomůže smířit se s uplynulým dnem a otevře nás směrem k budoucím zážitkům - čekají nás pozice s afirmacemi a představami v rytmu dechu. V případě příznivého počasí si tuto krásnou stojnou sestavu zacvičíme venku u rybníka.)

18:15: večeře a osobní volno (sauna, restaurace...)

NEDĚLE 15. 10.:
7:30 - 8:30: POZDRAV ZEMI (Od Slunce, přes Měsíc zpět na Zemi:-). Nacvičíme si méně známou sestavu "Pozdrav Zemi", pozice si nejprve individuálně nastavíme, a poté propojíme s dechem. Vzdáme tak úctu naší Zemi a uvědomíme si sounáležitost s přírodou a všemi bytostmi, což podpoříme i závěrečnou meditací. Sestava podporuje především sílu, stabilitu a zdravé uzemnění.) 

8:45: snídaně

10:00: odjezd