Aktuální obsazenost:

1 - 2 VOLNÁ MÍSTA!
1 volný pokoj s vlastním soc. zařízením (pro 2 osoby)
nebo

1 volný pokoj se společným soc. zařízením (pro 1 osobu)

Jarní očistný pobyt s jógou na 3 noci v Beskydech:

Termín:

10. - 13. 3. 2022 (čtvrtek - neděle)
příjezd ve čtvrtek v 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě

Místo:

horská chata Antarik, Valašská Senice 1

Cena:

záloha 2270 Kč + doplatek 3120 Kč

V CENĚ JE:
- bohatý jógový program (9 lekcí, 3 semináře, 1 společné večerní posezení)
- ubytování na 3 noci v pokojích s vlastním soc. zařízením
- plná vegetariánská penze, poplatky
- stravu možno domluvit individuálně, dle toho snížit cenu
- při ubytování v pokojích se společným soc. zařízením na patře se celková cena snižuje o 570 Kč

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 2270 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 10. 2.)

DOPLATEK 3120 Kč se hradí v hotovosti na recepci hotelu (v případě ubytování v pokojích se spol. soc. zař. je doplatek nižší, 2550 Kč)

STORNO: při zrušení účasti do 10. 2. se vrací celá záloha, do 24. 2. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

SAM_0203

"Pobyty na Antariku vedu od roku 2014, celkem jsem zrealizovala již zhruba 13 pobytů na různých místech.
Józe se věnuji více než 10 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Horská chata Antarik

"Odsud se vrátíte jako znovuzrození" :-)

http://www.antarik.cz/

P_20170720_162928

Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Beskyd-Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek, meditativní bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky a bolstery.

UBYTOVÁNÍ: ve 2 - 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře (nižší cena). 
pokoj 

STRAVA: výborná vegetariánská strava (plná penze), je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). Snídaně je formou švédských stolů - nechybí výborná kaše, čerstvé pomazánky atd.

Více o konceptu tohoto pobytu:

P_20190426_162423

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Společný jmenovatel tohoto pobytu je OČISTA - těla, orgánů, mysli, emocí... K tomu všemu nám dopomůže klidné prostředí Antariku "na konci světa", jarní roční období a výborná odlehčená vegetariánská strava.

Dále se zaměříme na období jara z hlediska tradiční čínské medicíny (strava, životospráva atd.) - orgánem měsíce března je žlučník, hodně se tedy zaměříme na harmonizaci dráhy žlučníku a také dráhy jater

Očišťovat na různých úrovních budeme pomocí:

  • jógových pozic (rotačních, pozic stlačujících břicho atd.)
  • dechových technik
  • očistných jógových technik (podporující např. trávení)
  • meditačních cvičení zaměřujících se na uvolnění negativních emocí
  • zprůchodňování meridiánů žlučníku a jater
  • odlehčené stravy a bohatého pitného režimu (bylinkové čaje, voda...)
  • čistého horského ovzduší
  • procházek
  • klidného prostředí "daleko od civilizace", bez televize, rádia, hlučné hudby
  • případně můžeme i využít saunu jakožto výborného prostředku k očistě

Program podrobně:

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM:-). Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, uplatňující principy zdravého pohybu ve spojení s principy jógy jako takové. Důraz kladu i na účinky pozic a jógových technik na naše vnitřní orgány, endokrinní žlázy a také akupunkturní dráhy orgánů.

Čeká Vás celkem 9 lekcí, 1 workshop, 1 přednáška, 1 beseda a 1 večerní společné posezení.

ČTVRTEK 10. 3.:
15 - 17h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:15: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:20 - 18:30: lekce JEMNÉ JÓGY pro uvolnění od přebytku napětí (v této tradiční úvodní jemné lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

18:30: večeře 

19:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

PÁTEK 11. 3.:
7:30 - 8:40: dechové + očistné techniky, lekce na podporu DRÁHY ŽLUČNÍKU A JATER (meridián žlučníku a jater zprůchodníme především pomocí rotačních a úklonových pozic)

8:45 - snídaně 

10:30 - 12:00: seminář "PŘÍSLIBY JARA" (povídání o jaru z hlediska tradiční čínské medicíny - strava, životospráva..., o žlučníku a játrech, emocích těchto orgánů - hněv, vztek, agrese...) 

12:30: oběd, osobní volno

16:00 - 17:00: lekce "POZDRAVY ODPOLEDNÍMU SLUNÍČKU" (Během této odpolední lekce si vyzkoušíme různé varianty sestavy Pozdrav Slunci. Výhodou bude jakási odpolední prohřátost těla - vazů, šlach, páteře - Pozdravy Slunci budou tedy pro tělo šetrnější, než kdybychom je prováděli brzy po ránu. Očistný účinek této sestavy jakožto "meditace v pohybu" je nejen na tělo a orgány, ale také na naši mysl.)

17:10 - 17:55: lekce "ZKLIDNI HORMON"smile (meditační a dechové techniky, práce s emocemi)

18:00: večeře

SOBOTA 12. 3.:
7:30 - 8:40: lekce jógy a technik NA PODPORU TRÁVENÍ (zaměříme se na rozproudění peristaltiky střev a masáž břišních orgánů - pomocí pozic rotačních, záklonových i předklonových, pozic stlačujících břicho, dechových a dalších jógových technik atd.) 

8:45: snídaně

10:30 - 12:00: workshop "TECHNIKA POZIC - ROTAČNÍCH A JINÝCH" (Budeme ladit přesné nastavení pozic individuálně, ve dvojicích, ukážeme si časté chyby v provedení rotací i jiných pozic; konzultace, dotazy, kontraindikace atd.) 

12:30: oběd

16:30 - 17:30: lekce jógy "PRO OMLAZENÍ A ENERGIZACI" (Během této lekce se zaměříme na šetrné/přípravné varianty různých obrácených pozic, které mají blahodárný vliv na náš mozek, štítnou žlázu, kvalitu pleti i vlasů, působí proti poklesu orgánů, proti křečovým žilám atd. Během lekce nás čekají také pozice rotační a záklonové. Částečně se budeme inspirovat tzv. Rišikéšskou sestavou.)   

17:35 - 18:00 lekce "OČNÍ JÓGY A MEDITACE" (Také oči zaslouží naši pozornost a procvičení, obzvlášť na jaře, kdy je jejich doba dle TČM - oči patří do okruhu jater. Lekce bude vhodná především pro všechny, kdo pracují s počítačem nebo se chtějí inspirovat v tom, jak o oči pečovat preventivně).

18:00: večeře

NEDĚLE 13. 3.:
7:30 - 8:30: lekce "OČISTI SE SÁM" (Tradiční lekce, kterou vždy zakončujeme pobyt, tentokrát zaměřená na "očistu". Lekce podpoří individuální praxi, inspirovat se můžete vytištěným manuálem s fotkami a popisky od lektorky, lektorka bude během lekce aktivně pomáhat v pozicích a doporučovat vhodné varianty a přístupy.) 

8:45: snídaně

ÚKLID POKOJŮ, ODNESENÍ ZAVAZADEL NA RECEPCI/DO AUTA

10:30 - 11:45: beseda "CO JEŠTĚ NEBYLO ŘEČENO" (Během pobytu bude lektorka sbírat různé dotazy z oblastí, na které jsme se zaměřovali.) 

12:00: oběd, posezení o zákusku, odjezd