Aktuální obsazenost:

DVĚ TŘETINY KAPACITY OBSAZENY

Babí léto s jógou na 3 noci v Beskydech:

Termín:

29. 9. - 2. 10. 2022 (čtvrtek - neděle)
příjezd ve čtvrtek v 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě

Místo:

horská chata Antarik, Valašská Senice 1

Cena:

záloha 2270 Kč + doplatek 3120 Kč

V CENĚ JE:
- bohatý jógový program (9 lekcí, 2 semináře, 1 společné večerní posezení)
- ubytování na 3 noci v pokojích s vlastním soc. zařízením
- plná vegetariánská penze, poplatky
- stravu možno domluvit individuálně, dle toho snížit cenu
- při ubytování v pokojích se společným soc. zařízením na patře se celková cena snižuje o 570 Kč

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 2270 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 29. 8. 2022)

DOPLATEK 3120 Kč se hradí v hotovosti na recepci hotelu (v případě ubytování v pokojích se spol. soc. zař. je doplatek nižší, 2550 Kč)

STORNO: při zrušení účasti do 29. 8. se vrací celá záloha, do 15. 9. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

Poznamka 2019-08-02 175221

"Pobyty na různých místech vedu od roku 2014, jógu lektoruji více než 12 let.
Baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Horská chata Antarik

"Odsud se vrátíte jako znovuzrození" :-)

http://www.antarik.cz/

P_20170720_162928

Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Beskyd-Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek, meditativní bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky a bolstery.

UBYTOVÁNÍ: ve 2 - 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře (nižší cena). 
pokoj 

STRAVA: výborná vegetariánská strava (plná penze), je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). Snídaně je formou švédských stolů - nechybí výborná kaše, čerstvé pomazánky atd.

Více o konceptu tohoto pobytu:

DSC_6616

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ.

Hlavní rysy tohoto pobytu v duchu babího léta jsou:

  • stabilita
  • uzemnění
  • vyvážení "jing a jang"
  • kultivace ducha, meditace, relaxace
  • pozvolné přeladění se do období podzimu

Dále se zaměříme na období pozdního léta z hlediska tradiční čínské medicíny (strava, životospráva atd.) - aktivními orgány jsou slezina, slinivka a žaludek, hodně se tedy zaměříme na harmonizaci jejich drah. 

 

Program podrobně:

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM:-). Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, uplatňující principy zdravého pohybu ve spojení s principy jógy jako takové. Důraz kladu i na účinky pozic a jógových technik na naše vnitřní orgány, endokrinní žlázy a také akupunkturní dráhy orgánů.

Čeká Vás celkem 9 lekcí, 1 workshop, 1 přednáška a 1 večerní společné posezení.

ČTVRTEK 29. 9.:
15 - 17h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:25: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:40: lekce JEMNÉ JÓGY (v této tradiční úvodní jemné lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

18:50: večeře 

20:00: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

PÁTEK 30. 9.:
7:30 - 8:35: lekce "ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY" (Během této lekce se zaměříme na procvičení rukou a pletence ramenního, budeme vnímat ruce jakožto stabilní oporu v pozicích z kočky apod.)

8:45 - snídaně 

10:30 - 12:00: workshop TECHNIKA POZIC (vybrané pozice nastavené do detailu) 

12:30: oběd, osobní volno

16:30 - 17:15: lekce "PEVNÍ V KRAMFLECÍCH" (Zatímco v dopolední lekci jsme vnímali stabilitu od rukou, v této lekci budeme stát nohama pevně na zemi a nastavovat chodidla, kolena a kyčle v různých stabilizačních pozicích.)

17:20 - 18:10: lekce NA UVOLNĚNÍ BEDER, KYČLÍ A "ESÍČEK" (Po dvou lekcích v duchu "jang" si na této dnešní třetí lekci zacvičíme v duchu jemnějším - jing. Uvolníme oblasti, které to po dnešku jistě ocení.)

18:20: večeře

SOBOTA 1. 10.:
7:30 - 8:35: lekce jógy NA PODPORU DRÁHY SLEZINY, SLINIVKY A ŽALUDKU (Během tohoto období jsou aktivní právě tyto tři orgány, zkusíme tedy zharmonizovat jejich meridiány. Podpoříme je i různými stlačovacími pozicemi.) 

8:45: snídaně

10:30 - 12:00: přednáška "PŘÍBĚHY BABÍHO LÉTA" (Na této přednášce si budeme povídat o období "pozdního léta" a také podzimu z pohledu tradiční čínské medicíny - z pohledu stravy, životosprávy. Zaměříme se i na orgány aktivní v tuto dobu - slezina, slinivka a žaludek.) 

12:30: oběd

16:30 - 17:30: lekce jógy "SÍLA I LEHKOST BOJOVNÍKŮ" (Schopnost mít pevné kořeny si procvičíme v lekci s variacemi pozic bojovníků.)   

17:35 - 18:10: relax lekce "KULTIVACE DUCHA" (Odpočiňte si u relaxačních omalovánek, citátů, aforismů a hry na kalimbu.).

18:20: večeře

NEDĚLE 2. 10.:
7:30 - 8:30: lekce NA PŘÁNÍ (Během pobytu budu sbírat tipy na témata této poslední lekce a vnesu je do plynulé lekce.) 

8:45: snídaně

ÚKLID POKOJŮ, ODNOS ZAVAZADEL NA RECEPCI/DO AUTA

10:30 - 12:00: harmonizující ORGÁNOVÁ SESTAVA, závěrečné meditační techniky (Sestava, která vychází z tradiční čínské medicíny a pomáhá harmonizovat 12 párových drah tělesných orgánů) 

12:30: oběd, posezení u zákusku, odjezd