Aktuální obsazenost:

POBYT OBSAZEN

Letní regenerační pobyt s jógou na 3 noci v Beskydech:

Termín:

5. - 8. 8. 2021 (čtvrtek - neděle)
příjezd ve čtvrtek v 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě

Místo:

horská chata Antarik, Valašská Senice 1

Cena:

záloha 1950 Kč + doplatek 3030 Kč

V CENĚ JE:
- jógový program, ubytování na 3 noci v pokojích s vlastním soc. zařízením, plná vegetariánská penze, poplatky
- stravu možno domluvit individuálně, dle toho snížit cenu
- při ubytování v pokojích se společným soc. zařízením na patře se celková cena snižuje o 570 Kč

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 1950 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 5. 7.)

DOPLATEK 3030 Kč se hradí v hotovosti na recepci hotelu (v případě ubytování v pokojích se spol. soc. zař. je doplatek 2460 Kč)

STORNO: při zrušení účasti do 5. 7. se vrací celá záloha, do 22. 7. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

DSC_5561

"Pobyty na Antariku vedu od roku 2014, celkem jsem zrealizovala již 11 pobytů na různých místech.
Józe se věnuji více než 10 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Horská chata Antarik

"Odsud se vrátíte jako znovuzrození" :-)

http://www.antarik.cz/

P_20170720_162928

Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Beskyd-Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek, meditativní bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky.

UBYTOVÁNÍ: ve 2 - 5lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře. 
pokoj 

STRAVA: výborná vegetariánská plná penze, je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). Snídaně je formou švédských stolů - nechybí výborná kaše, čerstvé pomazánky atd.

Více o konceptu tohoto pobytu:

SAM_0468
Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Společný jmenovatel tohoto pobytu je regenerace, uvolnění stresu, načerpání nové energie a vnitřní síly. :-) K tomu všemu klidné prostředí Antariku "na konci světa" přímo vybízí. Regenerovat budeme v několika oblastech:

  • duševní a duchovní - uvolnění napětí, hledání rovnováhy, vnitřního klidu, nadhledu, radosti v přítomnosti; čerpání nových poznatků a souvislostí, čtení knih
  • fyzická - posílení i protažení celého těla, práce s typickými dysbalancemi v rámci sedavého stylu života
  • vnitřní orgány a endokrinní žlázy - harmonizace jejich funkce, podpora krevního a lymfatického oběhu, intenzivní regenerace plic ve svěžím horském prostředí
  • harmonizace meridiánů orgánů dle tradiční čínské medicíny
  • sociální - užívání si společnosti podobně naladěných lidí:)
  • výživová - odlehčenou vegetariánskou (přitom pestrou a chutnou) stravu naše orgány jistě ocení

Stáhněte si program pobytu: 

program od 5. 8. aktual

Program podrobně:

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM:-).

ČTVRTEK 5. 8.:
16 - 17h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (!prosím o pochopení, že při dřívějším příjezdu by nemusely být připraveny pokoje z prvního turnusu pobytu!)

17:15 - 17:40: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:45 - 18:55: lekce JÓGA TERAPIE pro harmonii těla i duše (v úvodní lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

19:00: večeře 

20:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

PÁTEK 6. 8.:
7:30 - 8:45: lekce "JÓGY kompenzující SEDAVÝ STYL ŽIVOTA + uvolnění fascií míčky" (lekce v jemně dynamickém tempu, protáhneme svaly typicky zkrácené častým sezením a posílíme ty ochablé. Na úvod lekce si pomocí masážních míčků uvolníme typicky zkrácené oblasti, cvičení tak bude efektivnější. Budeme mj. blahodárně působit na meziobratlové ploténky a na držení těla.)

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:30: workshop "TECHNIKA POZIC JÓGY + NĚKTERÝCH POHYBOVÝCH STEREOTYPŮ Z DENNÍHO ŽIVOTA"  (na úvod stručné shrnutí principů zdravé ásany, poté praxe jednotlivě i ve dvojicích; konzultace) 

13:00: oběd, osobní volno

16:00 - 17:15: lekce "DYNAMICKÉ "FLOW" JÓGY" (dynamičtější lekce, plynutí v pozicích v rytmu dechu i ve výdržích; důraz na hluboký dech)

17:30 - 18:30: lekce PRÁNAJÁMY na podporu plicní kapacity, MEDITACE (dechové techniky zvyšující vitální kapacitu plic + další techniky; meditační techniky)  

18:45: večeře

SOBOTA 7. 8.:
7:30 - 8:45: lekce "NA PODPORU VNITŘNÍCH ORGÁNŮ A ENDOKRINNÍCH ŽLÁZ" (na této dynamické lekci o něco intenzivněji podpoříme trávicí orgány, štítnou žlázu atd., kromě cvičení budeme provádět různé podpůrné dechové a jiné techniky) - důležité je být NALAČNO

9:00: snídaně

10:30 - 12:30: přednáška "PODPORA ORGÁNŮ, ENDOKRINNÍCH ŽLÁZ; ORGÁNOVÉ HODINY" (Budeme si povídat o funkci našich orgánů a endokrinních žláz, nejčastějších potížích, také o tom, co jim prospívá/neprospívá v rámci výživy, životosprávy, konkrétních živin, bylinek. Zaměříme se také na aktivitu orgánů v rámci orgánových hodin a na další tipy z tradiční čínské medicíny.) 

13:00: oběd

16:00 - 17:15: lekce jógy "STŘED TĚLA V HARMONII" (těšte se na pozice podporující funkci stabilizačního systému trupu, jehož oslabení vede k častým bolestem zad, špatnému držení těla atd.; budeme pracovat mj. s pánevním dnem, provádět cviky na všechny typy břišních svalů v jejich vzájemné kooperaci, pozice vývojové kineziologie atd.)  

17:30 - 18:30: lekce "ORGÁNOVÉ JÓGY" (sestava harmonizující tok tělesné energie v drahách dvanácti tělesných orgánů, vychází z tradiční čínské medicíny)

18:45: večeře

20:30: MEDITATIVNÍ POSEZENÍ S ŽIVOU HROU NA KALIMBU pod širým nebem

NEDĚLE 8. 8.:
7:30 - 8:45: lekce "ZACVIČ SI SÁM A PODPOŘ SVÉ VNITŘNÍ ORGÁNY A ENDOKRINNÍ ŽLÁZY" (individuální praxe dle sebe či vytištěného manuálu "jógy na podporu orgánů a endokrinních žláz" od lektorky + využití masážního míčku, vnesení poznatků z předchozích lekcí a seminářů, lepší vnímání sebe a svého dechu v pozicích, návod na domácí praxi, korekce v pozicích lektorkou, individuální návrhy vhodných pozic) 

9:00: snídaně

ÚKLID POKOJŮ

10:30 - 12:45: beseda s lektorkou "PTEJTE SE, NA CO CHCETE, NA CO CHCI, ODPOVÍM:-)" (během celého pobytu budu shromažďovat Vaše dotazy - na téma jóga, technika pozic, možné kontraindikace při cvičení + úprava pozic, principy dechu, různé tělesné potíže, držení těla - konzultace atd.) 

13:00: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd 

Reference:

Katka M.: "Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden, a to ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!" 
 

Hana G.: "Ráda bych ještě zpětně poděkovala za krásný víkend na Antariku. Opravdu jsem si to užila se „vším všudy“. Krásné místo, klid a pohoda. A Váš osobitý a nezaměnitelný lidský přístup, kdy dokážete sama sebe pobavit, mě upřímně potěšil a zahřál. Moc se mi tam líbilo a budu ráda, pokud se znovu setkáme. Upřímně.:-).

Jana M.: "Evi, za mě i moji sestru Hanku bych chtěla poděkovat za krásný víkend s jógou. Bylo to víc než úžasné. Během dvou dnů jsi nám stihla vytvořit nabitý a skvěle vyladěný program. Osobně jsem se dovzvěděla spoustu zajímavého o józe, cvičení a dalších možnostech v této oblasti. Celá skupinka mi byla velice sympatická a příjemná a to, jak jsme si předávaly a sdílely informace a zkušenosti, se mi líbilo maximálně a bylo mi to přínosem. Podařilo se spojit ty "správné lidi", což bylo vidět na celkové atmosféře v celém průběhu víkendu. Upřímně se přiznám, že stále žiju víkendem a čerpám z něj a přemýšlím o všem, co jsem viděla a slyšela. Moc mi to pomohlo. A myslím, že můžu mluvit za většinu, resp. za všechny. Tak to cítím. Sama jsem nyní začala ráno cvičit a už mám koupenou knížku a čtu si o józe. Líbí se nám Tvůj přístup. Celá akce byla velmi inspirativní a vysoce kvalitní a pozitivní. Co se týče místa - Antarik se nám velice zalíbil. Ubytování, jídlo i okolí naprosto skvělé, bezkonkurenční!!!!"

Petr K.:"Parádní lektorka . Úžasně celostní, zodpovědný a přitom lidský přístup. Eva je na dobré cestě splnit svůj plán, aby i jako stoletá prababička pořád předcvičovala (nejen) pro mlade:-)." 

Petra H.: "Po pobytu na Antariku jsem tak nabitá pozitivní energií, jak už dlouho ne....snad mi to ještě pár dní vydrží a Tobě za to, Evi, děkuji! Cvičím teď doma dvakrát denně a minimálně 20 minut i ráno, což jsem dříve nebyla schopna. Teď se na každé ráno těším. Už se moc těším na příští Antarik!"

Jana P.: "Ahoj Evi, ještě jednou ti chci za náš kolektiv z Ostravy moc poděkovat za úžasný a inspirativní víkend. Naše lektorky byly nadšené a hodně si toho od tebe odnesly a navíc jsme tě obdivovaly, jak jsi to s miminkem krásně zvládala, máš úžasného manžela:-)."

Alena K.: "Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"