Aktuální obsazenost:

OBSAZENO

Letní pobyt na 3 noci v Beskydech - "spokojený střed těla":

Termín:

4. - 7. 8. 2022 (čtvrtek - neděle)
příjezd ve čtvrtek v 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě

Místo:

horská chata Antarik, Valašská Senice 1

Cena:

záloha 2270 Kč + doplatek 3120 Kč

V CENĚ JE:
- bohatý jógový program (9 lekcí, 3 semináře, 2 společná večerní posezení)
- ubytování na 3 noci v pokojích s vlastním soc. zařízením
- plná vegetariánská penze, poplatky
- stravu možno domluvit individuálně, dle toho snížit cenu
- při ubytování v pokojích se společným soc. zařízením na patře se celková cena snižuje o 570 Kč

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 2270 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 4. 7.)

DOPLATEK 3120 Kč se hradí v hotovosti na recepci hotelu (v případě ubytování v pokojích se spol. soc. zař. je doplatek nižší, 2550 Kč)

STORNO: při zrušení účasti do 4. 7. se vrací celá záloha, do 21. 7. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

DSC_5561

"Pobyty na Antariku vedu od roku 2014, celkem jsem zrealizovala již zhruba 13 pobytů na různých místech.
Józe se věnuji více než 10 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Horská chata Antarik

"Odsud se vrátíte jako znovuzrození" :-)

http://www.antarik.cz/

P_20170720_162928

Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Beskyd-Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek, meditativní bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky.

UBYTOVÁNÍ: ve 2 - 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře. 
pokoj 

STRAVA: výborná vegetariánská plná penze, je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). Snídaně je formou švédských stolů - nechybí výborná kaše, čerstvé pomazánky atd.

Více o konceptu tohoto pobytu:

SAM_0487 2


Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Společný jmenovatel tohoto pobytu je SPOKOJENOST, myšleno ta "vnitřní", nezávislá na okolnostech, majetku, denní či roční době...
Spokojenost si budeme uvědomovat nejen v čase osobního volna, ale také při praxi jógových pozic, až už bude jejich provedení vypadat tak či onak, nicméně vždy v souladu s potřebami právě našeho těla.
Zaměříme na STŘED TĚLA - budeme vylaďovat na první pohled méně viditelné kvality pozic - nastavení pánevního dna a hlubokých svalů břicha, budeme více cvičit v souladu s případnou diastázou atd.

Spokojenost si budeme užívat v klidném prostředí chaty Antarik, kde to víceméně přichází samo, nicméně cílem bude tuto spokojenost přenést i do svého denního života ve městě, práci...

V čem budeme spokojenost hledat?

  • v každodenních situacích - i v těch na první pohled méně zábavných či příjemných
  • ve svém těle, aktuální kondici a ve způsobu provedení pozic - zaměříme se na přesné provedení pozic, ve kterých půjdeme do hlubších vrstev těla
  • se svými myšlenkami, pocity a celkovým duševním rozpoložením
  • v různorodosti kolektivu účastníků pobytu
  • s jídlem - s vděčností a bez vybíravosti:-)

Program podrobně:

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM:-). Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, uplatňující principy zdravého pohybu ve spojení s principy jógy jako takové. Důraz kladu i na účinky pozic a jógových technik na naše vnitřní orgány, endokrinní žlázy a také akupunkturní dráhy orgánů.

ČTVRTEK 4. 8.:
16 - 17h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (!prosím o pochopení, že při dřívějším příjezdu by nemusely být připraveny pokoje z prvního turnusu pobytu!)

17:00 - 17:25: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:40: lekce JÓGA SRDCEM (úvodní lekce - pro vlastní radost a spokojenost)

18:50: večeře 

20:00: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

PÁTEK 5. 8.:
7:30 - 8:30: lekce JÓGY NA PODPORU ŠIKMÝCH BŘIŠNÍCH SVALŮ (Lekce plná úklonů, rotací, asymetrických pozic - procvičíme šikmé břišní svaly, zeštíhlíme pas, zmenšíme případnou diastázu břicha)

8:45 - snídaně 

10:30 - 12:00: přednáška a workshop "HORNÍ A DOLNÍ ZKŘÍŽENÝ SYNDROM" (Tento princip vnímáme v držení těla - typicky prohnutých bedrech, naopak kulatém hrudníku, předsunuté hlavě. Vysvětlíme si, proč se to děje, co nám může způsobovat, které svalové skupiny je třeba protahovat/uvolňovat a které posilovat, co naopak necvičit. Výsledkem bude hezké držení těla, bezbolestná záda, pevné břicho bez diastázy atd.) 

12:30: oběd, osobní volno

16:30 - 17:30: lekce "UVOLNĚNÍ BEDER, POSÍLENÍ HÝŽDÍ A PROTAŽENÍ OHYBAČŮ KYČLÍ" (Budeme vylaďovat časté dysbalance - prohnutější bedra a vystrčené/ochablé hýždě. Při tomto typu držení těla je břicho ve větším natažení a sebelepší cvičení na břicho potom není efektivní.)

17:35 - 18:05: lekce "JSEM SPOKOJENÁ/SPOKOJENÝ?" (techniky meditace a sebedotazování)  

18:20: večeře

SOBOTA 6. 8.:
7:30 - 8:30: lekce jógy "PROTI KULATÝM ZÁDŮM" (Budeme pracovat především s pletencem ramenním, krční páteří a horními zády.)

8:45: snídaně

10:30 - 12:00: přednáška a workshop "DIASTÁZA; PÁNEVNÍ DNO" (Dvě hlavní témata přednášky, vzájemně spolu související. Součástí bude i diagnostika diastázy, individuální poradenství.)

12:30: oběd

16:30 - 17:15: lekce "V SOULADU S DIASTÁZOU BŘICHA" (Lekce využívající pozice nejen vyloženě terapeutické na diastázu, ale také ty, které jí zkrátka neuškodí. Klíčové bude vynechání všech potenciálně nevhodných cviků.) 

17:20 - 18:10: lekce PÁROVÉ JÓGY + MASÁŽ MÍČKY VE DVOJICÍCH (na této lekci si užijete o něco více zábavy a odlehčíte své mysli)

18:20: večeře

NEDĚLE 7. 8.:
7:30 - 8:30: lekce "CVIČÍM SI PRO SEBE" ("spokojená" individuální praxe dle sebe či vytištěného manuálu + využití masážního míčku, vnesení poznatků z předchozích lekcí a seminářů, lepší vnímání sebe a svého dechu v pozicích, návod na domácí praxi, korekce v pozicích lektorkou, individuální návrhy vhodných pozic) 

8:45: snídaně

ÚKLID POKOJŮ

10:30 - 12:00 beseda s lektorkou "ETICKÉ PRINCIPY JÓGY V POZICÍCH I DENNÍM ŽIVOTĚ" (Nenásilí, pravdivost, spokojenost, vnitřní zápal a další principy - zkusme to s nimi nejen při cvičení:-) ) 

12:30: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd 

Reference:

Katka M.: "Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden, a to ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!" 
 

Hana G.: "Ráda bych ještě zpětně poděkovala za krásný víkend na Antariku. Opravdu jsem si to užila se „vším všudy“. Krásné místo, klid a pohoda. A Váš osobitý a nezaměnitelný lidský přístup, kdy dokážete sama sebe pobavit, mě upřímně potěšil a zahřál. Moc se mi tam líbilo a budu ráda, pokud se znovu setkáme. Upřímně.:-).

Jana M.: "Evi, za mě i moji sestru Hanku bych chtěla poděkovat za krásný víkend s jógou. Bylo to víc než úžasné. Během dvou dnů jsi nám stihla vytvořit nabitý a skvěle vyladěný program. Osobně jsem se dovzvěděla spoustu zajímavého o józe, cvičení a dalších možnostech v této oblasti. Celá skupinka mi byla velice sympatická a příjemná a to, jak jsme si předávaly a sdílely informace a zkušenosti, se mi líbilo maximálně a bylo mi to přínosem. Podařilo se spojit ty "správné lidi", což bylo vidět na celkové atmosféře v celém průběhu víkendu. Upřímně se přiznám, že stále žiju víkendem a čerpám z něj a přemýšlím o všem, co jsem viděla a slyšela. Moc mi to pomohlo. A myslím, že můžu mluvit za většinu, resp. za všechny. Tak to cítím. Sama jsem nyní začala ráno cvičit a už mám koupenou knížku a čtu si o józe. Líbí se nám Tvůj přístup. Celá akce byla velmi inspirativní a vysoce kvalitní a pozitivní. Co se týče místa - Antarik se nám velice zalíbil. Ubytování, jídlo i okolí naprosto skvělé, bezkonkurenční!!!!"

Petr K.:"Parádní lektorka . Úžasně celostní, zodpovědný a přitom lidský přístup. Eva je na dobré cestě splnit svůj plán, aby i jako stoletá prababička pořád předcvičovala (nejen) pro mlade:-)." 

Petra H.: "Po pobytu na Antariku jsem tak nabitá pozitivní energií, jak už dlouho ne....snad mi to ještě pár dní vydrží a Tobě za to, Evi, děkuji! Cvičím teď doma dvakrát denně a minimálně 20 minut i ráno, což jsem dříve nebyla schopna. Teď se na každé ráno těším. Už se moc těším na příští Antarik!"

Jana P.: "Ahoj Evi, ještě jednou ti chci za náš kolektiv z Ostravy moc poděkovat za úžasný a inspirativní víkend. Naše lektorky byly nadšené a hodně si toho od tebe odnesly a navíc jsme tě obdivovaly, jak jsi to s miminkem krásně zvládala, máš úžasného manžela:-)."

Alena K.: "Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"