Aktuální obsazenost:

POSLEDNÍ VOLNÝ POKOJ - S VLASTNÍM SOC. ZAŘÍZENÍM
PRO 2-3 OSOBY

Letní pobyt s jógou na 3 noci v Beskydech na téma "komplexní procvičení celého těla":

Termín:

31. 7. - 3. 8. 2022 (pondělí - čtvrtek)
příjezd v pondělí v 15 - 17h, odjezd ve čtvrtek po SNÍDANI

Místo:

horská chata Antarik, Valašská Senice 1

Cena:

- 2700 Kč (jógový program)
- doplatek 3677 Kč (pokoje s vlast. soc. zař. + plná veg. penze)
 - v případě výběru pokoje se společným soc. zařízením a polopenzí může být doplatek až od 1100 Kč nižší

V ceně je:

- bohatý jógový program (8 lekcí, 1 seminář, 1 beseda a 1 společné večerní posezení)
- ubytování na 3 noci v pokojích s vlastním soc. zařízením
- plná vegetariánská penze, poplatky (v případě polopenze platíte o 500 Kč méně)
- zohlednění potravinových intolerancí (můžete mít stravu bezlepkovou, bezlaktózovou, veganskou atd.), 
- při ubytování v pokojích se společným soc. zařízením na patře se celková cena snižuje o 600 Kč
- DÁLE (není v ceně) je zde možnost MASÁŽÍ a KOSMETIKY (nutno objednat předem)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 2700 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 30. 6.)

DOPLATEK 3677 Kč si hradí každý sám na recepci hotelu (v případě ubytování v pokojích se spol. soc. zař./při polopenzi je doplatek nižší, viz výše)

STORNO: při zrušení účasti do 30. 6. se vrací celá záloha, do 17. 7. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

DSC_5561

"Jógu lektoruji více než 13 let.
Baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Horská chata Antarik

"Odsud se vrátíte jako znovuzrození" :-)

http://www.antarik.cz/

P_20170720_162928

Horská chata Antarik leží na samotě uprostřed lesů v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je široko daleko proslulá tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii. Nenajdete zde televizi ani alkohol.
Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem. Dále je k dispozici sauna, masáže, venkovní meditační koutek, bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky, bolstery a svíčky. 

20220312_202118.jpg

UBYTOVÁNÍ: ve 2 - 5lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře.

STRAVA: výborná vegetariánská strava s využitím lokálních surovin (plná penze), je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). 
Snídaně je formou švédských stolů - nechybí výborné kaše, domácí pomazánky atd. Veškeré jídlo si nabíráte sami, vše probíhá bez čekání a v poklidu:).
Objednat si také můžete nejrůznější bylinkové čaje (sbírané na Antariku), různé druhy kávy, domácí zákusky a mnoho dalšího.  

20220312_124208

Program podrobně:

POZN.: V případě, že se hlásíte i na druhý letní termín (3. - 6. 8.), nebojte se, lekce a přednášky jsou odlišné.

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ, ženy i muže různého věku. Tématem tohoto pobytu je KOMPLEXNÍ PROCVIČENÍ CELÉHO TĚLA, a to prostřednictvím jógových pozic, dechových technik, relaxace a meditace.
Každá lekce bude zaměřena na určitou část těla, kterou procvičíme i v rámci návaznosti na další oblasti těla. Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, prospívající držení těla, pomáhající od různých bolístek svalů či kloubů. Na lekcích uplatňuji znalosti funkční anatomie, principy zdravého pohybu a filozofické principy jógy (nenásilí, vnitřní spokojenost, nesoutěžení atd.). 
Neopomeneme ani rovinu duševní a duchovní, věnovat se budeme i relaxačním, vizualizačním, meditačním a arteterapeutickým technikám. Těšit se můžete i na živou hru na strunný nástroj kalimba. 

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM.

Čeká Vás celkem 8 lekcí, 1 workshop/přednáška, 1 beseda a 1 večerní společné posezení. (Program se může ještě lehce pozměnit.)

PONDĚLÍ 31. 7.:
15 - 17h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

17:10 - 17:25: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:40: PRUŽNÁ PÁTEŘ (v této úvodní jemné lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme, naučíme se, jak provádět předklony, záklony, úklony a rotace - šetrně vůči páteři) 

18:40: večeře 

20:00: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

ÚTERÝ 1. 8.:
7:30 - 8:30: UKOTVENÁ CHODIDLA (Budeme ladit např. vbočené palce, snížené klenby chodidel atd. Také se naučíme chodidla správně využívat v pozicích samotných, tak abychom byli správně ukotvení již "od základové desky".)

8:35 - snídaně 

10:30 - 12:00: přednáška a workshop "JAK CVIČIT PŘI RŮZNÝCH ZDRAVOTNÍCH OMEZENÍCH" (Ne vždy je nutné se vyhýbat cvičení v případě zdravotních potíží. Vysvětlíme si a také si názorně ukážeme, jak přistupovat k technice pozic např. při artróze kloubů, potížích/bolestech v kolenou, hypermobilitě, výrazně prohloubené křivce páteře, vbočených kotnících, ale také při vysokém tlaku, refluxu atd. Jako vždy budu ráda za Vaše dotazy během semináře.) 

12:30: oběd, osobní volno

16:30 - 17:30: ODZBROJUJÍCÍ DEKOLT (Na této lekci budeme ladit především ramena, prsní svaly a hrudní páteř. Tím, že dáme svaly v této oblasti do harmonie, hrudní kyfóza se napřímí, ramena rozšíří a zdravá sebedůvěra naroste:) )

17:35 - 18:00: LABUTÍ ŠÍJE (Navážeme na předchozí lekci a dodáme svému držení těla tu správnou eleganci. Navíc uvolníme svaly v oblastech, kde typicky tuhnou - např. horní trapézy, zadní šíjové svaly - nezřídka nám nesprávná poloha hlavy může způsobovat migrény, poruchy rovnováhy, tinnitus a další potíže.)

18:05: večeře

STŘEDA 2. 8.:
7:30 - 8:30: BEZBOLESTNÁ KOLENA A KYČLE (V plynulé lekci si ukážeme, jak pozice provádět, ať zbytečně "nedráždíme" kolena, která jsou poněkud citlivá na špatnou techniku a taktéž odmítavě reagují na přílišnou urputnost, např. když bychom chtěli za každou cenu provést lotosový sed, přestože nám to kyčle nedovolí.)

8:35: snídaně

10:30 - 12:00: beseda "HLAVNĚ SE Z TOHO NEZBLÁZNIT:-)" (Odpočiňte si u společného sdílení, tipů pro domácí praxi, relaxačních omalovánek, citátů, aforismů a hry na kalimbu.)

12:30: oběd

16:30 - 17:15: HÝŽDĚ JAKO ZE ŽURNÁLU (Hýždě mají tendenci ochabovat - např. z častého sezení a celkové tělesné pasivity, což se může promítnout do držení těla, ochabnutí středu těla, techniky chůze atd. Každá skupina hýžďových svalů chce ale své, zkusíme určité partie nejprve uvolnit - pomocí cviků i masážního míčku, poté až přejdeme k posilování.)   

17:20 - 18:00: BŘICHO HEZKÉ I FUNKČNÍ (Touto lekcí navážeme na téma hýždí, jelikož spousta cviků na střed těla zároveň procvičuje hýždě. Přidáme cviky na šikmé břišní svaly a také na pánevní dno. Nečekejte cviky typu "zkracovačky" apod., tyto cviky na svých lekcích nevyužívám, volím "moderní" cviky, které dokáží komplexně zapojovat všechny skupiny břišních svalů a nevedou k přetížení jedné skupiny a případnému vzniku diastázy.)

18:05: večeře

ČTVRTEK 3. 8.:
7:30 - 8:30: LETEM SVĚTEM CELÝM TĚLEM (Do této lekce vneseme vše naučené a procvičíme tělo doslova od hlavy k patě.) 

8:35: snídaně 

ÚKLID POKOJŮ, ODJEZD do 10h

Reference:

Katka M.: "Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden, a to ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!" 
 

Hana G.: "Ráda bych ještě zpětně poděkovala za krásný víkend na Antariku. Opravdu jsem si to užila se „vším všudy“. Krásné místo, klid a pohoda. A Váš osobitý a nezaměnitelný lidský přístup, kdy dokážete sama sebe pobavit, mě upřímně potěšil a zahřál. Moc se mi tam líbilo a budu ráda, pokud se znovu setkáme. Upřímně.:-).

Jana M.: "Evi, za mě i moji sestru Hanku bych chtěla poděkovat za krásný víkend s jógou. Bylo to víc než úžasné. Během dvou dnů jsi nám stihla vytvořit nabitý a skvěle vyladěný program. Osobně jsem se dovzvěděla spoustu zajímavého o józe, cvičení a dalších možnostech v této oblasti. Celá skupinka mi byla velice sympatická a příjemná a to, jak jsme si předávaly a sdílely informace a zkušenosti, se mi líbilo maximálně a bylo mi to přínosem. Podařilo se spojit ty "správné lidi", což bylo vidět na celkové atmosféře v celém průběhu víkendu. Upřímně se přiznám, že stále žiju víkendem a čerpám z něj a přemýšlím o všem, co jsem viděla a slyšela. Moc mi to pomohlo. A myslím, že můžu mluvit za většinu, resp. za všechny. Tak to cítím. Sama jsem nyní začala ráno cvičit a už mám koupenou knížku a čtu si o józe. Líbí se nám Tvůj přístup. Celá akce byla velmi inspirativní a vysoce kvalitní a pozitivní. Co se týče místa - Antarik se nám velice zalíbil. Ubytování, jídlo i okolí naprosto skvělé, bezkonkurenční!!!!"

Petr K.:"Parádní lektorka . Úžasně celostní, zodpovědný a přitom lidský přístup. Eva je na dobré cestě splnit svůj plán, aby i jako stoletá prababička pořád předcvičovala (nejen) pro mlade:-)." 

Jana Š.: "Ahoj Evi, víkend byl  fajn, oceňuji Tvůj skvělý přístup, rady, jak cvičit, a hlavně, jak není vhodné cvičit.:) Překvapilo mě, že jsem pozorovala na sobě hned ke konci víkendu pozitivní účinky cvičení, i v pondělí po dni sezení v práci nohy v pohodě a dnešním letu do Holandska pořád dobré, takže určitě zařadím k hormonální józe, kterou cvičím téměř denně."

Petra H.: "Po pobytu na Antariku jsem tak nabitá pozitivní energií, jak už dlouho ne....snad mi to ještě pár dní vydrží a Tobě za to, Evi, děkuji! Cvičím teď doma dvakrát denně a minimálně 20 minut i ráno, což jsem dříve nebyla schopna. Teď se na každé ráno těším. Už se moc těším na příští Antarik!"

Jana P.: "Ahoj Evi, ještě jednou ti chci za náš kolektiv z Ostravy moc poděkovat za úžasný a inspirativní víkend. Naše lektorky byly nadšené a hodně si toho od tebe odnesly a navíc jsme tě obdivovaly, jak jsi to s miminkem krásně zvládala, máš úžasného manžela:-)."

Alena K.: "Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"