Aktuální obsazenost:

POSLEDNÍ VOLNÝ POKOJ

Jarní pobyt s jógou na 3 noci v Beskydech na téma "podpora orgánů a endokrinních žláz":

Termín:

30. 3. - 2. 4. 2023 (čtvrtek - neděle)
příjezd ve čtvrtek v 15 - 17h, odjezd v neděli po snídani

Místo:

horská chata Antarik, Valašská Senice 1

Cena:

- 2700 Kč (jógový program)
- doplatek 3677 Kč (pokoje s vlast. soc. zař. + plná veg. penze)
 - v případě výběru pokoje se společným soc. zařízením a polopenzí může být doplatek až od 1100 Kč nižší

V ceně je:

- bohatý jógový program (11 lekcí, 1 společné večerní posezení)
- ubytování na 3 noci v pokojích s vlastním soc. zařízením
- plná vegetariánská penze, poplatky (v případě polopenze platíte o 500 Kč méně)
- zohlednění potravinových intolerancí (můžete mít stravu bezlepkovou, bezlaktózovou, veganskou atd.), 
- při ubytování v pokojích se společným soc. zařízením na patře se celková cena snižuje o 600 Kč
DÁLE (není v ceně) je možné domluvit pobyt ve VENKOVNÍ SAUNĚ (chlazení sprchou)
- možnost MASÁŽÍ a KOSMETIKY (nutno objednat předem)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 2700 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 28. 2.)

DOPLATEK 3677 Kč si hradí každý sám v hotovosti na recepci hotelu (v případě ubytování v pokojích se spol. soc. zař./při polopenzi je doplatek nižší, viz výše)

STORNO: při zrušení účasti do 28. 2. se vrací celá záloha, do 16. 3. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

rotacesed - kopie.jpg

"Jógu lektoruji více než 13 let. Baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Horská chata Antarik

"Odsud se vrátíte jako znovuzrození" :-)

http://www.antarik.cz/

P_20170720_162928

Horská chata Antarik leží na samotě uprostřed lesů v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je široko daleko proslulá tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii. Nenajdete zde televizi ani alkohol.
Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem. Dále je k dispozici sauna, masáže, venkovní meditační koutek, bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky, bolstery a svíčky

20220312_202118.jpg

UBYTOVÁNÍ: ve 2 - 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře (nižší cena). 

STRAVA: výborná vegetariánská strava s využitím lokálních surovin (plná penze), je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.).
Snídaně je formou švédských stolů - nechybí výborné kaše, domácí pomazánky atd. Veškeré jídlo si nabíráte sami, vše probíhá bez čekání a v poklidu:).
Objednat si také můžete nejrůznější bylinkové čaje (sbírané na Antariku), různé druhy kávy, domácí zákusky a mnoho dalšího.

20220312_124208.jpg

Program podrobně:  

ORGANY

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ, ženy i muže různého věku (není vhodný pro těhotné).
Společným jmenovatelem celého 
pobytu je PODPORA ORGÁNŮ A ENDOKRINNÍCH ŽLÁZ. Využijeme k tomu nejrůznější jógové pozice - předklonové, záklonové, rotační, úklonové, obrácené..., také různé dechové, meditační a očistné techniky a bandhy.
Každá lekce bude zaměřena na určitý orgán, tělesnou soustavu či endokrinní žlázu, daný orgán budeme stimulovat také z hlediska působení energetických drah (dle TČM). Na úvod každé lekce si stručně něco k danému tématu povíme a zmíním i případné kontraindikace ke cvičení. Pro inspiraci budou k nahlédnutí tematické knihy (přírodní léčba, výživa, orgánové hodiny, střeva a imunita, meditace atd.).
Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kromě působení na orgány budeme kompenzovat sedavý styl života, rovnat držení těla, pomáhat si od různých bolístek svalů či kloubů. Na lekcích uplatňuji znalosti funkční anatomie a biologie člověka, principy zdravého pohybu, filozofické principy jógy (nenásilí, vnitřní spokojenost, nesoutěžení atd.).
Neopomeneme ani rovinu duševní a duchovní, věnovat se budeme i relaxačním, vizualizačním, koncentračním a meditačním technikám. Těšit se můžete i na živou hru na strunný nástroj kalimba. 

CVIČÍME A MEDITUJEME V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM. 

Čeká Vás celkem 11 lekcí a 1 večerní společné posezení. (Program se může ještě lehce pozměnit.)

ČTVRTEK 30. 3.:
15 - 17h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

17:10 - 17:25: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:30: JEMNÁ JÓGA NA ROZPROUDĚNÍ KRVE A LYMFY (po náročné cestě a dni stráveném vsedě se příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

18:35: večeře 

20:00: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

PÁTEK 31. 3.:
7:30 - 8:30: očistné techniky + JÓGA NA PODPORU TRÁVENÍ (Zaměříme se na rozproudění peristaltiky střev a podporu slinivky - pomocí pozic masírujících břicho, dechových a dalších jógových technik atd.)

8:35: snídaně 

10:30 - 11:30: JÓGA PRO VITÁLNÍ PLÍCE (Plíce podpoříme jednak pomocí pozic zprůchodňujících meridián plic dle TČM, jednak budeme provádět různé pránajamicko-dechové techniky na podporu zprůchodnění dýchacích cest, jejich případného odhlenění a na podporu vitální kapacity plic - např. dech střídavý, udžají a techniky se zádrží dechu).

12:00: oběd, osobní volno

16:15 - 17:00: JÓGA NA PROHŘÁTÍ LEDVIN A MOČOVÉHO MĚCHÝŘE (Na této lekci, kdy se budeme snažit udržet ledviny v teple, se zaměříme především na předklonové pozice, které zprůchodňují dráhu těchto orgánů, navíc v čase, kdy jsou dle orgánových hodin tyto orgány aktivní - močový měchýř 15 - 17h, ledviny 17 - 19h. Zaměříme se také na hluboký dech ve výdržích a vizualizace. Ledviny budeme také speciální jemnou technikou prohřívat a masírovat.)

17:05 - 17:55: JÓGA NA STIMULACI ŠTÍTNÉ ŽLÁZY (Tato endokrinní žláza mj. ovlivňuje menstruační cyklus, rychlost metabolismu, udržování tělesné teploty, činnost nervového systému,... Při nedostatečné funkci jsme unavení, zimomřiví, skleslí, případně máme potíže s otěhotněním apod. Během lekce budeme provádět speciální pozice na podporu štítné žlázy, dechovou techniku udžájí a také např. džalandhára bandhu. Vše s ohledem na případná zdravotní omezení.)

18:00: večeře

SOBOTA 1. 4.:
7:30 - 8:30: JÓGA PRO KREATIVNÍ MYSL (Během této lekce se zaměříme na dechové techniky a pozice podporující prokrvení mozku, koncentraci, celkovou energizaci těla. Lekce může být praktická do denního života - pro případy, kdy se potřebujete takzvaně probrat, a to i bez kávy.) 

8:35: snídaně


10:30 - 11:00: OČNÍ JÓGA A MEDITACE TECHNIKOU TRÁTAK (Do meridiánu jater s aktivitou na jaře patří i oči, které rozhodně zaslouží naši pozornost a procvičení. Lekce bude vhodná především pro všechny, kdo pracují s počítačem nebo se chtějí inspirovat v tom, jak o oči pečovat preventivně. Provedeme také tzv. trátak, koncentračně-očistnou techniku s plamenem svíčky.)
11:05 - 11:50: JÓGA PRO KLIDNÝ ŽLUČNÍK A JÁTRA (Žlučník a játra jsou orgány aktivní právě na jaře dle TČM, zharmonizujeme je především pomocí rotačních a úklonových pozic a pomocí hlubokého dechu.)

12:00: oběd

16:15 - 17:00: JÓGA PRO PEVNÉ KOSTI (Jak na zhutnění kostní tkáně pomocí cvičení? Na této lekci provedeme cviky na zpevnění kostí paží, nohou a také páteře. Jedná se o cviky stabilizačního charakteru, využívající váhu vlastního těla vůči gravitaci).  

17:05 - 17:55 ORGÁNOVÁ SESTAVA (Sestava, která vychází z tradiční čínské medicíny a pomáhá harmonizovat 12 párových drah tělesných orgánů.)

18:00: večeře

NEDĚLE 2. 4.:
7:30 - 8:30: individuální praxe "SÁM SOBĚ TERAPEUTEM" (Tradiční lekce, kterou často zakončujeme pobyt, tentokrát zaměřená na komplexní podporu orgánů a endokrinních žláz. Lekce podpoří individuální praxi, inspirovat se můžete vytištěným manuálem s fotkami a popisky od lektorky, lektorka bude během lekce aktivně pomáhat v pozicích a doporučovat vhodné varianty a přístupy.) 

8:35: snídaně

ÚKLID POKOJŮ, ODJEZD (do 10h)