Aktuální obsazenost:

OBSAZENO

Letní pobyt na 3 noci v Beskydech - "jógou k harmonii":

Termín:

3. - 6. 8. 2022 (čtvrtek - neděle)
příjezd ve čtvrtek v 15 - 17h, odjezd v neděli po snídani

Místo:

horská chata Antarik, Valašská Senice 1

Cena:

- 2700 Kč (jógový program)
- doplatek 3677 Kč (pokoje s vlast. soc. zař. + plná veg. penze)
 - v případě výběru pokoje se společným soc. zařízením a polopenzí může být doplatek až od 1100 Kč nižší

V ceně je:

- bohatý jógový program (8 lekcí, 1 seminář, 1 beseda a 1 společné večerní posezení)
- ubytování na 3 noci v pokojích s vlastním soc. zařízením
- plná vegetariánská penze, poplatky (v případě polopenze platíte o 500 Kč méně)
- zohlednění potravinových intolerancí (můžete mít stravu bezlepkovou, bezlaktózovou, veganskou atd.), 
- při ubytování v pokojích se společným soc. zařízením na patře se celková cena snižuje o 600 Kč
 - DÁLE (není v ceně) je zde možnost MASÁŽÍ a KOSMETIKY (nutno objednat předem)

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 2700 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 3. 7.)

DOPLATEK 3677 Kč si hradí každý sám na recepci hotelu (v případě ubytování v pokojích se spol. soc. zař./při polopenzi je doplatek nižší, viz výše)

STORNO: při zrušení účasti do 3. 7. se vrací celá záloha, do 20. 7. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

DSC_5561

"Jógu lektoruji více než 13 let. Józe se věnuji více než 10 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Horská chata Antarik

"Odsud se vrátíte jako znovuzrození" :-)
http://www.antarik.cz/

P_20170720_162928

Horská chata Antarik leží na samotě uprostřed lesů v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je široko daleko proslulá tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii. Nenajdete zde televizi ani alkohol.
Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem. Dále je k dispozici sauna, masáže, venkovní meditační koutek, bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky, bolstery a svíčky.

20220312_202118

UBYTOVÁNÍ: ve 2 - 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře.  

STRAVA: výborná vegetariánská strava s využitím lokálních surovin (plná penze), je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). 
Snídaně je formou švédských stolů - nechybí výborné kaše, domácí pomazánky atd. Veškeré jídlo si nabíráte sami, vše probíhá bez čekání a v poklidu:).
Objednat si také můžete nejrůznější bylinkové čaje (sbírané na Antariku), různé druhy kávy, domácí zákusky a mnoho dalšího.  

20220312_124208

Program podrobně:

SAM_0487 2.jpg

POZN.: V případě, že se hlásíte i na první letní termín (31. 7. - 3. 6.), nebojte se, lekce a přednášky jsou odlišné.

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ, ženy i muže různého věku. Podtitul tohoto pobytu je "JÓGOU K HARMONII".  
Každá lekce bude zaměřena na určitý typ pozic, část těla či účinek pozic, přičemž si vždy na úvod lekce řekneme, na co se zaměřit, co je smyslem a čeho se vyvarovat. Také budeme tyto principy ladit na praktickém workshopu, kde si ukážeme, jak na to a jak raději ne. :-)
Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, prospívající držení těla, pomáhající od různých bolístek svalů či kloubů. Na lekcích uplatňuji znalosti funkční anatomie, principy zdravého pohybu a filozofické principy jógy (nenásilí, vnitřní spokojenost, nesoutěžení atd.). 

Neopomeneme ani rovinu duševní a duchovní, věnovat se budeme i relaxačním, vizualizačním, meditačním technikám. Těšit se můžete i na živou hru na strunný nástroj kalimba. 

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM.

ČTVRTEK 3. 8.:
16 - 17h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (prosím o pochopení, že při dřívějším příjezdu by nemusely být připraveny pokoje z prvního turnusu pobytu)

17:10 - 17:25: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:40: ÚVODNÍ LEKCE NA PROTAŽENÍ PO CESTĚ (Náplní první lekce budou základní principy jógy jako takové, nácvik dechu, základní principy pozic + pozice protahující přední linii těla.)

18:40: večeře 

20:00: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

PÁTEK 4. 8.:
7:30 - 8:30: PŘEDKLONY, ZÁKLONY A POZDRAVY SLUNCI (Rozhýbáme páteř v předozadní linii s ohledem na individuální dispozice. Poté vše vneseme do sestavy Pozdrav Slunci, kterou si provedeme v různých variantách a náročnostech.)

8:35 - snídaně 

10:30 - 12:00: workshop "TECHNIKA POZIC PROCVIČUJÍCÍCH PÁTEŘ" (Jednotlivě i ve dvojicích se do detailu naučíme min. jednu pozici předklonovou, jednu záklonovou, úklonovou a rotační. Ukážeme si i časté nešvary v technice, vysvětlíme si, jak nám při józe NEpomáhá urputnost, ego, srovnávání a nálepkování, především se tedy zaměříme na individuálnost nastavení pozic a změnu nastavení mysli.) 

12:30: oběd, osobní volno

16:30 - 17:15: BALANČNÍ POZICE + BALANČNÍ POZDRAV SLUNCI (Čekají nás pozice pracující se středem těla, stabilizačním systémem horních i dolních končetin, podporující koncentraci a smysl pro rovnováhu - v opoře o ruce, na jedné noze atd.)

17:20 - 18:00: ROTAČNÍ POZICE + POZDRAV SLUNCI S ROTACEMI (Harmonicky provedené rotace bez "překroucení" pouze v horním úseku páteře mají spoustu pozitiv pro naši páteř, držení těla i orgány. Pojďme tedy prohloubit dech a do toho:) )  

18:05: večeře

SOBOTA 5. 8.:
7:30 - 8:30: POZICE PROCVIČUJÍCÍ KYČLE A RAMENA (Čím jsou kyčle pro pletenec pánevní, tím jsou ramena pro pletenec ramenní. Obojí budeme vyváženě mobilizovat i stabilizovat s ohledem na případnou hypermobilitu.)

8:35: snídaně

10:30 - 12:00: přednáška a beseda "TIPY PRO DOMÁCÍ JÓGOVOU PRAXI" (Jóga nerovná se automaticky cvičení, důležité je především nastavení mysli. Jógu můžeme navíc praktikovat i v jiných rovinách. Na druhou stranu "pouhé cvičení jógových pozic" také není špatně. Ideálně se tedy snažme o vnesení principů jógy do jógových pozic i denního života. Vše s nadhledem a bez případných dogmat:-). Zkusme si dát vzájemně tipy na obohacení své domácí cvičební či jógové praxe a mějme radost z každé snahy a posunu - ať už směrem vpřed či spíše vzad - i to je "jóga" ;-) .) 

12:30: oběd

16:30 - 17:15: ÚKLONOVÉ POZICE + POZDRAV SLUNCI S ÚKLONY (Dlouhý plynulý oblouček páteře v úklonu je většinou to, co v úklonu chceme a z čeho se páteř, záda a břicho radují. Vyzkoušejme si to vnést do různých úklonových pozic. ) 

17:20 - 18:00: OBRÁCENÉ POZICE (Čekají nás jemné a přípravné obrácené pozice, také např. pozice svíčky, pluhu atd.)

18:05: večeře

NEDĚLE 6. 8.:
7:30 - 8:30: SÁM SOBĚ LEKTOREM (Poznatky z pobytu můžete právě během této lekce vnést do své osobní praxe, využít tipy z dopolední přednášky a zkrátka - nebát se toho:-). Od lektorky budete mít vytištěný manuál s fotkami pozic a popisky, v pozicích vás bude upravovat a dávat individuální návrhy vhodných pozic.) 

8:35: snídaně

ÚKLID POKOJŮ, ODJEZD DO 10h

Reference:

Katka M.: "Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden, a to ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!" 
 

Hana G.: "Ráda bych ještě zpětně poděkovala za krásný víkend na Antariku. Opravdu jsem si to užila se „vším všudy“. Krásné místo, klid a pohoda. A Váš osobitý a nezaměnitelný lidský přístup, kdy dokážete sama sebe pobavit, mě upřímně potěšil a zahřál. Moc se mi tam líbilo a budu ráda, pokud se znovu setkáme. Upřímně.:-).

Jana M.: "Evi, za mě i moji sestru Hanku bych chtěla poděkovat za krásný víkend s jógou. Bylo to víc než úžasné. Během dvou dnů jsi nám stihla vytvořit nabitý a skvěle vyladěný program. Osobně jsem se dovzvěděla spoustu zajímavého o józe, cvičení a dalších možnostech v této oblasti. Celá skupinka mi byla velice sympatická a příjemná a to, jak jsme si předávaly a sdílely informace a zkušenosti, se mi líbilo maximálně a bylo mi to přínosem. Podařilo se spojit ty "správné lidi", což bylo vidět na celkové atmosféře v celém průběhu víkendu. Upřímně se přiznám, že stále žiju víkendem a čerpám z něj a přemýšlím o všem, co jsem viděla a slyšela. Moc mi to pomohlo. A myslím, že můžu mluvit za většinu, resp. za všechny. Tak to cítím. Sama jsem nyní začala ráno cvičit a už mám koupenou knížku a čtu si o józe. Líbí se nám Tvůj přístup. Celá akce byla velmi inspirativní a vysoce kvalitní a pozitivní. Co se týče místa - Antarik se nám velice zalíbil. Ubytování, jídlo i okolí naprosto skvělé, bezkonkurenční!!!!"

Petr K.:"Parádní lektorka . Úžasně celostní, zodpovědný a přitom lidský přístup. Eva je na dobré cestě splnit svůj plán, aby i jako stoletá prababička pořád předcvičovala (nejen) pro mlade:-)." 

Petra H.: "Po pobytu na Antariku jsem tak nabitá pozitivní energií, jak už dlouho ne....snad mi to ještě pár dní vydrží a Tobě za to, Evi, děkuji! Cvičím teď doma dvakrát denně a minimálně 20 minut i ráno, což jsem dříve nebyla schopna. Teď se na každé ráno těším. Už se moc těším na příští Antarik!"

Jana P.: "Ahoj Evi, ještě jednou ti chci za náš kolektiv z Ostravy moc poděkovat za úžasný a inspirativní víkend. Naše lektorky byly nadšené a hodně si toho od tebe odnesly a navíc jsme tě obdivovaly, jak jsi to s miminkem krásně zvládala, máš úžasného manžela:-)."

Alena K.: "Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"