Aktuální obsazenost:

OBSAZENO

Letní pobyt s jógou na 3 noci v Beskydech "chodidla, kolena, kyčle":

Termín:

1. - 4. 8. 2022 (pondělí - čtvrtek)
příjezd v pondělí v 15 - 17h, odjezd ve čtvrtek po SNÍDANI

Místo:

horská chata Antarik, Valašská Senice 1

Cena:

záloha 2030 Kč + doplatek 2930 Kč

V CENĚ JE:
- jógový program (8 lekcí, 1 přednáška, 1 workshop, 2 společná večerní posezení)
- ubytování na 3 noci v pokojích s vlastním soc. zařízením
- plná vegetariánská penze, poplatky
- stravu možno domluvit individuálně, dle toho snížit cenu
- při ubytování v pokojích se společným soc. zařízením na patře se celková cena snižuje o 570 Kč

Rezervace, platební a storno podmínky:

REZERVACE formulářem výše (za každou osobu zvlášť), poté očekávejte email s detaily

ZÁLOHA 2030 Kč na účet:
670100-2203837213/6210 (do 1. 7.)

DOPLATEK 2930 Kč se hradí v hotovosti na recepci hotelu (v případě ubytování v pokojích se spol. soc. zař. je doplatek 2360 Kč)

STORNO: při zrušení účasti do 1. 7. se vrací celá záloha, do 18. 7. polovina zálohy, poté je nevratná. Kdykoli můžete za sebe poslat náhradníka. Při zrušení pobytu kvůli vládním nařízením (či z jiných důvodů ze strany lektora/hotelu) je vrácena celá částka.

Lektorka a průvodkyně pobytem:

Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE

DSC_5561

"Pobyty na Antariku vedu od roku 2014, celkem jsem zrealizovala již zhruba 13 pobytů na různých místech.
Józe se věnuji více než 10 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze." Eva H.

Horská chata Antarik

"Odsud se vrátíte jako znovuzrození" :-)

http://www.antarik.cz/

P_20170720_162928

Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Beskyd-Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek, meditativní bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky.

UBYTOVÁNÍ: ve 2 - 5lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře. 
pokoj 

STRAVA: výborná vegetariánská strava (plná penze - od pondělní večeře po čtvrteční snídani), je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). Snídaně je formou švédských stolů - nechybí výborná kaše, čerstvé pomazánky atd.

Více o konceptu tohoto pobytu:

SAM_0468
POZN.: V případě, že se hlásíte i na druhý letní termín (4. - 7. 8.), nebojte se, lekce a přednášky jsou odlišné, druhý termín navíc na některá témata naváže.

Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Společný jmenovatel tohoto pobytu je STABILIZACE, ukotvení a uzemnění, načerpání nové vnitřní síly a energie, posílení tzv. tapas, jakési vytrvalosti, pevné vůle, odolávání životním překážkám. S tímto tématem se pojí také zaměření na CHODIDLA, KOLENA A KYČLE, naučíme se doslova "stát pevně na svých nohou". :-)

Dále se zaměříme na období léta (a pozdního léta) z hlediska tradiční čínské medicíny (strava, životospráva atd.) - orgánem měsíce srpna je tzv. trojitý ohřívač, jakýsi "vyživovač" všech ostatních orgánů a endokrinních žláz, "termoregulátor", zaměříme se tedy na harmonizaci dráhy trojitého ohřívače a také na podporu funkce štítné žlázy a řídícího centra - hypothalamu a hypofýzy.  

K tomu všemu nám mj. dopomůžou procházky po Beskydech-Javornících, tedy po okolí Antariku "na konci světa". Stabilizovat budeme v několika oblastech:

  • duševní a duchovní - uvolnění přebytku napětí a zároveň posílení životní energie
  • fyzická - stabilizace kloubů dolních končetin i středu těla, zakořenění se pomocí chodidel
  • vnitřní orgány a endokrinní žlázy - harmonizace funkce trojitého ohřívače, štítné žlázy a řídících center v mozku

Program podrobně:

CVIČÍME ČI MEDITUJEME V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM:-). Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kompenzující sedavý styl života, uplatňující principy zdravého pohybu ve spojení s principy jógy jako takové. Důraz kladu i na účinky pozic a jógových technik na naše vnitřní orgány, endokrinní žlázy a také akupunkturní dráhy orgánů.

Čeká Vás celkem 8 lekcí, 1 workshop, 1 přednáška a 2 večerní společná posezení.

PONDĚLÍ 1. 8.:
15 - 17h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:25: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:40: lekce JÓGY proti křečovým žilám a otokům (v této tradiční úvodní jemné lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

18:50: večeře 

20:00: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

ÚTERÝ 2. 8.:
7:30 - 8:30: lekce "JÓGY PRO ZDRAVÁ KOLENA" (během lekce se zaměříme na základní principy cvičení, které předchází přetížení vazů v kolenou, pomáhají vyživovat chrupavku, kloub stabilizují i promazávají)

8:45 - snídaně 

10:30 - 12:00: přednáška a workshop "CHODIDLA A JÓGA - V SOUVISLOSTECH" (Princip cvičení s chodidly se vždy musí odvíjet od individuálních dispozic a diagnóz. Co potřebuje např. chodidlo se sníženou podélnou klenbou, co na ten samý cvik řekne chodidlo se sníženou PŘÍČNOU klenbou, jak na vbočené/drápovité prsty atd.? Jak při kombinacích různých dispozic či diagnóz? Jaké pohyby či pozice různým diagnózám ne/prospívají? Jaké jsou nešvary v obouvání? Možná budete překvapeni:-). 

12:30: oběd, osobní volno

16:30 - 17:30: lekce "JÓGY PRO CYKLISTY A BĚŽCE" (Každý sport má svá specifika v rámci ovlivnění svalových dysbalancí. I běh a cyklistiku je třeba adekvátně kompenzovat, abychom např. neměli kulatá záda, potíže s plotýnkami, zkrácené ohybače kyčlí atd.. Na této lekci se na toto zaměříme.)

17:35 - 18:00: lekce "MEDITACE POHYBEM" (Vyzkoušíme si vnesení vědomé pozornosti a radosti z přítomnosti do pohybu - např. v rámci chůze. Snadněji pak budeme tento princip uplatňovat i v denních činnostech.)

18:20: večeře

STŘEDA 3. 8.:
7:30 - 8:30: lekce DYNAMICKÉ FLOW JÓGY (netřeba popisu, zkrátka plynutí a meditace v jógové praxi:-) )

8:45: snídaně

10:30 - 11:45: přednáška "LETNÍ ROZJÍMÁNÍ" (Povídání o létě a také o pozdním létě z hlediska tradiční čínské medicíny - strava, životospráva... ; orgány osrdečník, trojitý ohřívač)

12:30: oběd

16:30 - 17:25: lekce jógy KYČLE MOBILNÍ I STABILNÍ (Stejně jako v životě, i v kyčlích nám jde hlavně o rovnováhu - ani ne hypermobilitu, ani ne úplnou ztuhlost. Respektujeme vždy při cvičení SVÉ kyčle a jejich daný tvar? Nebo se bezhlavě snažíme o zvětšení rozsahu a napodobujeme pozice z fotek, videí..? Ne vždy z toho kyčle mají radost;-). )   

17:30 - 18:10: lekce "NA PODPORU MERIDIÁNU TROJITÉHO OHŘÍVAČE, PROKRVENÍ MOZKU A ŠTÍTNÉ ŽLÁZY" (Budeme harmonizovat meridián tohoto orgánu, jakéhosi "rozdmýchávače" energie do všech dalších orgánů a endokrinních žláz, zodpovědného také za termoregulaci. S činností tohoto "orgánu" souvisí i činnost štítné žlázy a jejích řídících center v mozku, na což se také zaměříme.)

18:20: večeře

ČTVRTEK 4. 8.:
7:30 - 8:30: lekce "ZACVIČ SI SÁM - STABILNĚ I LEHCE" (tradiční lekce, kterou vždy zakončujeme pobyt, podporující individuální praxi dle sebe či vytištěného manuálu od lektorky, vnesení poznatků z předchozích lekcí a seminářů, lepší vnímání sebe a svého dechu v pozicích, návod na domácí praxi, korekce v pozicích lektorkou, individuální návrhy vhodných pozic) 

ÚKLID POKOJŮ, ODNESENÍ ZAVAZADEL NA RECEPCI/DO AUTA

9:00: snídaně (při vyklizených pokojích)

Reference:

Katka M.: "Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden, a to ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!" 
 

Hana G.: "Ráda bych ještě zpětně poděkovala za krásný víkend na Antariku. Opravdu jsem si to užila se „vším všudy“. Krásné místo, klid a pohoda. A Váš osobitý a nezaměnitelný lidský přístup, kdy dokážete sama sebe pobavit, mě upřímně potěšil a zahřál. Moc se mi tam líbilo a budu ráda, pokud se znovu setkáme. Upřímně.:-).

Jana M.: "Evi, za mě i moji sestru Hanku bych chtěla poděkovat za krásný víkend s jógou. Bylo to víc než úžasné. Během dvou dnů jsi nám stihla vytvořit nabitý a skvěle vyladěný program. Osobně jsem se dovzvěděla spoustu zajímavého o józe, cvičení a dalších možnostech v této oblasti. Celá skupinka mi byla velice sympatická a příjemná a to, jak jsme si předávaly a sdílely informace a zkušenosti, se mi líbilo maximálně a bylo mi to přínosem. Podařilo se spojit ty "správné lidi", což bylo vidět na celkové atmosféře v celém průběhu víkendu. Upřímně se přiznám, že stále žiju víkendem a čerpám z něj a přemýšlím o všem, co jsem viděla a slyšela. Moc mi to pomohlo. A myslím, že můžu mluvit za většinu, resp. za všechny. Tak to cítím. Sama jsem nyní začala ráno cvičit a už mám koupenou knížku a čtu si o józe. Líbí se nám Tvůj přístup. Celá akce byla velmi inspirativní a vysoce kvalitní a pozitivní. Co se týče místa - Antarik se nám velice zalíbil. Ubytování, jídlo i okolí naprosto skvělé, bezkonkurenční!!!!"

Petr K.:"Parádní lektorka . Úžasně celostní, zodpovědný a přitom lidský přístup. Eva je na dobré cestě splnit svůj plán, aby i jako stoletá prababička pořád předcvičovala (nejen) pro mlade:-)." 

Jana Š.: "Ahoj Evi, víkend byl  fajn, oceňuji Tvůj skvělý přístup, rady, jak cvičit, a hlavně, jak není vhodné cvičit.:) Překvapilo mě, že jsem pozorovala na sobě hned ke konci víkendu pozitivní účinky cvičení, i v pondělí po dni sezení v práci nohy v pohodě a dnešním letu do Holandska pořád dobré, takže určitě zařadím k hormonální józe, kterou cvičím téměř denně."

Petra H.: "Po pobytu na Antariku jsem tak nabitá pozitivní energií, jak už dlouho ne....snad mi to ještě pár dní vydrží a Tobě za to, Evi, děkuji! Cvičím teď doma dvakrát denně a minimálně 20 minut i ráno, což jsem dříve nebyla schopna. Teď se na každé ráno těším. Už se moc těším na příští Antarik!"

Jana P.: "Ahoj Evi, ještě jednou ti chci za náš kolektiv z Ostravy moc poděkovat za úžasný a inspirativní víkend. Naše lektorky byly nadšené a hodně si toho od tebe odnesly a navíc jsme tě obdivovaly, jak jsi to s miminkem krásně zvládala, máš úžasného manžela:-)."

Alena K.: "Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"