Vitální - hormonální jóga

KURZ VITÁLNÍ - HORMONÁLNÍ JÓGY, BRNO-ŘEČKOVICE

(KURZ AKTUÁLNĚ NEVYPSÁN)

 

 • KDEPísečné centrum, Měřičkova 20, Brno-Řečkovice
 • KURZOVNÉ:  
 • LEKTOR: Eva Hrdličková
 • PŘIHLÁŠKA A PODMÍNKY (detailně ZDE): 
  přihlašovacím formulářem nahoře - potvrdím Vám volné místo na kurzu a zašlu údaje k platbě. Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích nevracíme kurzovné. 2 lekce je možné nahradit v jiných souběžných kurzech - po domluvě s lektorkou a v případě volna na lekci. VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (za sníženou cenu) - NUTNO DOMLUVIT. Při nedostatečném počtu zájemců je Vám kurzovné vráceno. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v právě probíhajícím kurzu), cena 185Kč.
 • O KURZU: Kurz vitální - hormonální jógy (prodloužené lekce - 70min) je vhodný pro začátečníky i pokročilé, je zaměřený na komplexní terapii těla, ducha i duše, zaměřuje se na podporu činnosti vnitřních orgánů a endokrinních žláz, rozproudění toku lymfy, podporu imunity, posílení i protažení těla, meditační a relaxační techniky, práci s pánevním dnem a hlubokým stabilizačním systémem obecně. Je určen především pro ženy (jakéhokoli věku), např. pokud chtějí povzbudit metabolismus, očistit tělo od nahromaděných toxinů, harmonizovat činnost štítné žlázy, vaječníků (podpora libida a plodnosti), upravit menstruační cyklus či zmírnit projevy menopauzy, pomoci s osteoporózou či se snížením hladiny cholesterolu. Pomocí speciálních pozic prováděných staticky i v rytmu dechu pomůžeme výše zmíněnému, rozproudíme oběhový systém a lymfu, čímž si mj. můžeme pomoci s otoky, celulitidou, pročištěním a rozjasněním pokožky a zvýšením tělesné energie. Budeme se věnovat také speciálním dechovým technikám, které povzbuzují činnost vnitřních orgánů, endokrinních žláz a dodávají energii. Také nás ale čekají techniky meditační a relaxační, pomáhající mysli pocítit vniřní spokojenost, harmonii a vnitřní klid a odbourávající projevy dlouhodobého stresu.  
 • Nejedná se o pevně danou sestavu, budeme provádět pozice různě modifikované, v pořadí daném lektorkou, která kromě inspirací ze školení vitální-hormonální jógy a spousty dalších (i odborných) seminářů vnáší do lekce svůj vlastní koncept, zpracovaný na základě  svých dlouholetých zkušeností a poznatků z praxe jógy, ze studia materiálů o lidském těle, zdraví, výživě, čínské medicíně, anatomii atd. Každá lekce tedy bude trochu jiná, vždy v souladu s principy zdravého pohybu (vysvětlíme si principy držení těla, zapojení hlubokého stabilizačního systému, fyziologického provedení předklonů, záklonů, rotací, úklonů, správnou práci s chodidlem, centraci kloubů horních i dolních končetin atd), budeme se tedy učit techniku pozic a zároveň se zaměříme na jemnost provedení vůči tělu s ohledem na individuální rozdíly mezi přítomnými. Budeme se snažit respektovat limity svého těla a jeho aktuální kondici a stav, abychom v pozicích mohli stále volně dýchat, necítili v nich bolest a vychutnali si je "tady a teď". Nebojte se tedy, že byste nějakou pozici "nezvládly", téměř vždy lze najít modifikaci pozice, která dané osobě přinese největší užitek a potěšení. 
  Před lekcí či po ní se lektorka vždy věnuje individuálním dotazům, nebojte se tedy kdykoli na cokoli zeptat.
  Kurz není vhodný pro ženy těhotné, při hormonálně podmíněné rakovině prsu, do tří měsíců po operacích břicha, při velkých myomech v děloze a silné endometrióze.
  Kurz LZE navštěvovat při (ne)kompenzovaném vysokém tlaku, hyperfunkci štítné žlázy či v prvních dnech menstruace, nicméně je třeba pozice modifikovat.
   Doporučuji tedy jakékoli potíže předem zmínit v přihlašovacím formuláři či před první lekcí/průběžně (dále také 
  bolesti kloubů, SI skloubení, hypermobilitu kloubů, akutní či chronické bolesti zad, výraznou skoliózu, prodělaná zranění, operace kloubů, páteře), ať vám můžu poradit, které pozice vynechat či jak je upravit.
 • S SEBOU: pití, pohodlné oblečení, cvičí se naboso či v ponožkách; deku na přikrytí při závěrečné relaxaci; pokud budete chtít cvičit v písečné části, osušku/deku s sebou
 • K DISPOZICI (pro každého): podložky na jógu, meditační polštářky na vypodložení v pozicích, deky, velké gymnastické balóny 

PÍSEČNÉ CENTRUM:

         
 
 
         

 

TOPlist