Uskutečněné akce

PRODLOUŽENÁ ADVENTNÍ LEKCE 13. 12. 2018
 + MANUÁL „VÁNOČNÍ JÓGOVÁNÍ“
ANEB – KONEC VÝMLUVÁM😊 (PÍSEČNÉ CENTRUM, BRNO-ŘEČKOVICE)

Jógování v příjemné předvánoční atmosféře Písečného centra s možností cvičení buď v písečné části sálu nebo na pevné ploše. Vánoční náladu dokreslila krásná, povznášející hudba, při které lze snadněji dosáhnout klidu mysli.

Tato 100minutová lekce byla speciální - její popis všichni zúčastnění obdrželi vytištěný spolu s fotkami pozic, přičemž jsme se společně pobavili o tom, které pozice jsou ty obecně nejprospěšnější a co bych (ne)doporučila individuálně každému z vás. Mnozí tak získali návod na domácí cvičení (nejen) pro období Vánoc a lépe si tak mohli udržet kondici během tohoto kouzelného i konzumního času:-).  Jsem moc ráda, že jsem mohla podpořit Vaši domácí praxi, Eva

                         
        

                                      
    


 

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PÍSEČNÉM CENTRU - ZÁŘÍ 2018 (PÍSEČNÉ CENTRUM, BRNO-ŘEČKOVICE):

Ve dnech 24. - 27. 9. 2018 proběhly DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PÍSEČNÉM CENTRU. Mohli jste si zdarma vyzkoušet ukázkové lekce či přednášky různých lektorů, také mé lekce POPORODNÍHO CVIČENÍ, JÓGY PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ, JÓGY PRO TĚHOTNÉ A VITÁLNÍ-HORMONÁLNÍ JÓGY. 

        


PRODLOUŽENÉ LEKCE 21. 12. 2017 a 4. 1. 2018 (PÍSEČNÉ CENTRUM, BRNO-ŘEČKOVICE):  

Na předvánoční prodloužené lekci jsme pozdravili Slunce i Měsíc, poté jsme si ještě užili komorní oslavičku s perníčky a příjemnou vánoční atmosférou.

Lekce novoroční byla ve veselém duchu - s pozicemi jednotlivě, ale i ve dvojicích.

Obě lekce při závěrečné relaxaci lektorka doprovodila hrou na kalimbu a zvonkohru Koshi.

Na příští prodloužené lekci v březnu na viděnou! Eva H. 

        

            


BRNĚNSKÉ DNY PRO ZDRAVÍ, 27. 9. 2017 (PÍSEČNÉ CENTRUM, 
BRNO-ŘEČKOVICE):

V rámci akce Brněnské dny pro zdraví proběhla v Písečném centru v Brně-Řečkovicích spousta zajímavých přednášek a lekcí různých lektorů - a to vše zdarma.

Ve STŘEDU 27. 9. v čase 10 - 11h proběhla přednáška na téma JÓGA A CVIČENÍ V TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU (co je/není vhodné v těhotenství a po porodu cvičit, jak pracovat s břišními svaly a pánevním dnem, jak na diastázu břišních svalů, jak si pomoci od typických těhotenských/poporodních potíží - např. bolesti křížokyčelního skloubení, beder, kyčlí, křečových žil atd.)

Od 11:30 jsme si vyzkoušeli lekci JEMNĚ DYNAMICKÉ JÓGY PRO KAŽDÉHO, vhodné pro začátečníky i pokročilé, těhotné i po porodu - s přihlédnutím k individuálním tělesným nastavením/potížím.

Písečné centrum je specifické tím, že téměř polovinu plochy sálu tvoří jemný plážový písek. Můžete si tedy vždy vybrat, zda budete cvičit v písku (na ručníku, dece či přímo v písku) nebo na vinylové podlaze (na podložce).

DĚTI byly během této akce vítány:-). Byly pro ně připraveny hračky (pro miminka i větší děti), bábovky a nádobíčko na písek, takže se bohatě zabavily.

                


JARNÍ JÓGOVÉ ROZJÍMÁNÍ, 20. 5. 2017 (RUBÍNEK, BRNO)

 

Seminář na téma "co je to jóga, jaké jsou hlavní principy atd.".

Po povídací části jsme se pokusili vnést principy jógy do plynulé lekce.

 

 


SEMINÁŘ JÓGA A CVIČENÍ V TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU, 11. 2. 2017 (CENTRUM MAJKA, BRNO)

 

Další seminář na téma, jak cvičit v těhotenství a po porodu, také jak cvičit "po nošení" miminka v šátku

 

 

 


JÓGA A KRČNÍ PÁTEŘ, 22. 10. 2016 (BRNO)

Během tohoto sobotního dopoledne proběhly dvě speciální lekce: teoreticko-praktický workshop, zaměřený na problematiku krční páteře, a prodloužená jemně dynamická lekce, kdy jsme si plynule zacvičili a zaměřili se mj. na to, jakým způsobem v pozicích držet krční páteř.

Téma tohoto semináře mi přijde (obzvlášť v poslední době) velmi aktuální, jelikož u většiny lidí můžeme pozorovat výrazné změny v držení krční páteře (především její předsunutí), což může vadit nejen z hlediska estetického, ale hlavně to může způsobovat nejrůznější potíže, bolesti, případně nevratné změny v oblasti (krční) páteře. Pozice hlavy neovlivňuje pouze krční páteř samotnou, ale projektuje se také do statiky celé páteře a těla. Vliv na držení krční páteře mají nejen genetické dispozice, gravitace a proces stárnutí (případně těhotenství), ale hlavně životní styl a každodenní pohybové stereotypy (např. způsob, jakým spíme, sedíme, uspořádání a nastavení pracovního stolu, doba sezení). Často jsou tyto změny viditelné i u lidí, kteří pravidelně cvičí, v případě nesprávného nastavení krční páteře během cvičení a při provádění nevhodných cviků. 


JÓGA A CVIČENÍ PO PORODU, 18. 1.,  18. 6., 8. 10. 2016 (BRNO)

Seminář zaměřený na správný a šetrný návrat těla po porodu, a to jak po porodu spontánním, tak zdlouhavější návrat po císařském řezu. Jelikož se mě často na tuto problematiku ženy po porodu (i během těhotenství) ptají a vím, že úroveň poporodní rehabilitační péče v porodnicích je velmi slabá (až nulová), nabídla jsem své zkušenosti získané po obou typech porodů - po téměř "přirozeném" porodu první holčičky a po operativním porodu holčičky druhé. Často slýchám, co se radí ženám po porodu např. ohledně posilování břicha, nebo mě mrzí, že čerstvé maminky navštěvují (příliš brzy) taková cvičení, která jsou pro ně nešetrná a nevhodná (nebo zkrátka neví, jak si je upravit) a která ještě více např. prohlubují břišní rozestup, bolesti zad, prohloubení bederní lordózy, bolest kloubů, "rozklížení" pánve atd. Ráda bych na základě zkušeností svých a také zkušeností a znalostí získaných na mnoha seminářích (nejen jógových), v knihách atd. pomohla nasměrovat zotavování (nejen) čerstvých maminek tím správným směrem:-). 

     


SEMINÁŘ POZDRAV MĚSÍCI, 28. 11. 2015 (BRNO)

Sestavu Pozdrav Slunci pravděpodobně většina z vás velmi dobře zná, ať už v jakékoli podobě. Během tohoto sobotního dopoledne jsme se však zaměřili na "protipól" Pozdravu Slunci - na Pozdrav Měsíci. Jedná se o sestavu, ve které v souladu s dechem provádíme určité stojné pozice (předklony, úklony, balanční pozice) - vždy na obě strany, počínaje stranou levou. Balanční pozice podporují smysl pro rovnováhu, mysl se zaměří na jeden bod a myšlenkové víry se tak uklidní. Úklony na obě strany harmonizují tělo i mysl. Pozdrav Měsíci v nás tedy vyvolá klid, nadhled, rovnováhu. Jednotlivé pozice jsou spojeny s prožíváním určitých představ a pocitů, kdy se vracíme k tomu, co se za celý den odehrálo, a otevíráme se všemu, co má přijít. To vše přijímáme bez hodnocení, s vděčností, snažíme se být vnějšími pozorovateli. Tato sestava má kromě blahodárných účinků na vaši mysl samosebou také pozitivní vliv na tělo, navíc je vhodná i v těhotenství (za předpokladu, že netrpíte slabostí při delším stání!).   


JÓGA A CVIČENÍ PO PORODU, 17. 10. 2015 (BRNO)

 

Tento seminář byl zaměřený na správný a šetrný návrat těla po porodu, a to jak po porodu spontánním, tak zdlouhavější návrat po císařském řezu. 

 


 


SEMINÁŘ JÓGA V TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU, 20. 6. 2015 (BRNO)

Pro těhulky i pro ty, které miminko teprve plánují byl určen tříhodinový programově nabitý seminář, kde jsme si povídaly a cvičily.
V teoretické části jste se dozvědly, co je v těhotenské józe žádoucí a čeho se naopak máte vyvarovat, probraly jsme typické těhotenské potíže a možnosti jejich prevence či nápravy.
Zacvičily jsme si ukázkovou lekci gravidjógy (75 minut).
Po přestávce jsme se věnovaly cvičení po porodu a speciálně maminkám, které nosí miminko v šátku či nosítku a vyzkoušely jsme si sestavičku, která kompenzuje typické držení těla ženy při nošení.
Na závěr jsme si opět povídaly o porodu atd., možnostech, jak se připravit na porod, jak sestavit porodní plán atd.

        


SOBOTNÍ DOPOLEDNE S JÓGOU 1. 3. 2014 (BRNO)

Další inspirativní akce s jógou proběhla v sobotu 1. března 10.00 - 12.30 na ZUŠ Universum v Brně-Řečkovicích. Užili jsme si PRÁNAJÁMU (konkrétně plný jógový dech, práci se zádržemi dechu a dech kapalabhátí), 90minutovou lekci DYNAMICKÉ JÓGY a PÁROVOU JÓGU. Jógový balíček tentokrát potěšil Denisu - lektorku jógy ve Slavkově. 

FOTOGALERIE ZDE

 


SEMINÁŘ JÓGA V TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU 8. 2., 18. 10. 2014 (BRNO)

Na ZUŠ Universum v Brně proběhl tříhodinový seminář pro těhulky i pro ty, co miminko teprve plánují. V pohodové atmosféře jsme si povídaly i cvičily.


Seminář vedla Eva Hrdličková, která je rok po porodu a sama projógovala celé těhotenství a ráda vzpomíná na krásný přirozený porod. Józe a cvičení se začala jemně věnovat už v porodnici a po šestinedělí se vrátila k vedení všech lekcí (poweryoga), kurzů a seminářů o gravidjóze. Během těhotenství vypracovala (a stále propracovává) systém jógy pro těhotné na základě teoretických znalostí těhotenství, základů anatomie, absolvování školicích kurzů o józe pro těhotné, pánevním dnu. Nejvíc si ale cení svých vlastních zkušeností a jógové praxe během těhotenství. 


PODZIMNÍ JÓGOVÁNÍ 16. 11. 2013 (BRNO)

Během listopadového sobotního dopoledne proběhly dvě lekce:
ZDRAVÍME SLUNCE - technika jednotlivých pozic v pozdravech, pozdrav Slunci z ashtanga vinyasa yogy A a B,  jivamukti yogy, prana vashya yogy atd. 
DYNAMICKÁ JÓGA S ÁSANAMI SAMOSTATNĚ I V PÁRU - zintenzivnění účinku pozic, ale také navázání kontaktu s partnerem a uvolněná atmosféra během pozic ve dvojicích.
Jógové balíčky v duchu ajurvédy, relaxace a jógy potěšily dva jogíny.
FOTOGALERIE ZDE

 


YOGAFALL OSTRAVA - PODZIMNÍ VODOPÁD JÓGY 19. - 20. 10. 2013

Měla jsem tu čest lektorovat na festivalu jógy vedle učitelů jako např. Dalibor ŠtědroňskýPavel HubLenka Zontková-KnagNadya Brzobohatá a další. Festival byl zaměřený na jóga sútry, na mé lekci balančních pozic jsme si povídali o "ahimse" - neubližování.  Proběhl v útulných studiích Pránava a Antakarana.  

Eva H.
Více na http://www.yogafall.cz/


 


DEN S GRAVIDJÓGOU A DYNAMICKOU JÓGOU 28. 9. 2013
(THINKYOGA, Č. BUDĚJOVICE)

Spolu se studiem Thinkyoga jsme pro vás připravili DEN S JÓGOU  v Českých Budějovicích. Dopolední workshop GRAVIDJÓGY pro lektory, nastávající maminky a ostatní zájemce proběhl v pohodovém duchu se spoustou povídání i s ukázkovou lekcí gravidjógy. Probrali jsme jednotlivé trimestry, vhodné i nevhodné pozice, diskutovali jsme na různá témata (aktivní a přirozený porod atd.) a mnoho dalšího.

Odpolední seminář DYNAMICKÉ JÓGY v duchu "ahimsy" (nenásilí) ale také hravosti potěšil příznivce zajímavých balančních pozic, originálních modifikací pozic, ale na své si přišli i začátečníci.
 


JARNÍ JÓGOVÉ DOPOLEDNE 23. 3. 2013 (BRNO)


V sobotu 23. března jsme si na ZUŠ Universum v Brně-Řečkovicích užili prodlouženou lekci poweryogy a půlhodinku párové jógy, při které byla spousta zábavy. S sebou jsme si odnesli dobrou náladu a energii na zbytek víkendu. Na příští podobnou akci se těší Eva Hrdličková.
FOTOGALERIE ZDE


 


GRAVIDJÓGA - WORKSHOP 2. 3. 2013 (THINKYOGA, Č. BUDĚJOVICE)

Dne 2. března v čase 9 - 12h proběhl workshop JÓGY PRO TĚHOTNÉ v mateřském centru Máj v Českých Budějovicích. Užili jste si 90minutovou ukázkovou lekci gravidjógy s následným rozborem pozic, pozdravů slunci, probrali jsme specifika jednotlivých trimestrů a diskutovali jsme na ruzna témata více či méně spjatá s těhotenstvím. Seminář vedla Eva Hrdličková.

Více informací na www.thinkyoga.cz. FOTOGALERIE ZDE (fotograf Vít Hruška)


 


PODZIMNÍ FITNESS´N´DANCE PARTY PRO VOJTĚŠKU 21. 10. 2012 (ROSICE)

V NEDĚLI 21. ŘÍJNA dopoledne proběhl v ROSICÍCH U BRNA den na podporu občanského sdružení Vojtěška, které pomáhá dětem a mládeži s tělesným, smyslovým a/nebo duševním postižením (www.vojteska.org).

V rámci akce se vystřídaly půlhodinové cvičební bloky (pilates, movida fitness, dynamická jóga a zdravotní cvičení na míčích). DYNAMICKOU JÓGU lektorovala Eva Hrdličková.

 

 


PODZIMNÍ DOPOLEDNE S JÓGOU 13. 10. 2012 (SLAVKOV U BRNA)

 

V sobotu 13. října proběhlo ve Slavkově u Brna PODZIMNÍ DOPOLEDNE S JÓGOU. Tentokrát jsme si mohli vychutnat krásný podzimní den spolu s jemnou lekcí JÓGA TERAPIE a dynamickou lekcí POWERYOGY. Dopoledne doprovázela ochutnávka "zelených potravin" s výkladem. Vylosovali jsme také jógový balíček skrývající "vůni, hudbu a jógové čtivo", který udělal radost tentokrát Anetě.cheeky Atmosféra byla opět velmi příjemná, jiná ani nemůže být, když se sejdou příznivci jógy a zdravého životního stylu.wink Na přístí akci se těší Eva Hrdličková

FOTOGRAFIE ZDE


 YOGA INSPIRATION DAY 28. 4. 2012 (SLAVKOV U BRNA)

V sobotu 28. dubna 2012 proběhlo dopoledne s jógou v tělocvičně ZŠ Tyršova ve Slavkově u Brna. Mohli jste si užít 90minutovou lekci dynamické jógy, podrobné rozeberání některých pozic, dále několik pozic z partnerské jógy a akrojógy. Také jsme si povídali o zdravé stravě, Indii, prohlédli fotografie. Během dopoledne se podával jogínský čaj a na závěr jsme opět vylosovali "jógový dáreček" - jogínské pexeso. 

      FOTOGRAFIE ZDE


 POWERYOGA INSPIRATION DAY 3. 3. 2012 (FITCLUB VALERIE - BRNO) 

Spolu s Fitclubem Valerie jsme pro Vás opět připravili sobotní jógové dopoledne. Nejprve proběhla 90minutová lekce dynamické jógy, poté jste si mohli vyzkoušet několik pozic z partnerské jógy, podrobně jsme rozebrali časté chyby při provádění některých pozic, a také jsme prodiskutovali různá témata a vyzkoušeli si na sobě různé techniky (např. prevence a náprava tělesných dysbalancí, Vaše páteř a záklony, masáž ledvin, ajurvédská snídaně podle Lysebetha atd.). Atmosféra byla velmi příjemná, FOTOGALERIE ZDE
 


NEDĚLNÍ ODPOLEDNE S JÓGOU 15. 1. 2012 (STABIL STUDIO - BRNO)

Spolu s lektorkou klasické jógy Petrou Netukou jsme pro Vás připravily nedělní odpoledne s jógou, kde jste si mohli užít 2 lekce jógy - nejprve dynamickou poweryogu, poté klidnější hathayogu,a na závěr proběhlo promítání Putování po severní Indii. 

FOTOGALERIE ZDE
 

 


 FITSOBOTA S POWERYOGOU 10. 12. 2011 (BUČOVICE)

V sobotu 10. prosince v 9.30 - 12.00 proběhla speciální akce pro příznivce dynamických stylů jógy v tělocvičně Obchodní akademie v Bučovicích.

Proběhly lekce: TECHNIKA POZIC POWERYOGY 10.00 - 10.50 a POWERYOGA (11.00 - 11.50), Na závěr jsme opět vylosovali zajímavé dárečky s jógovou tématikou (knížka, CD, ...).
 SEMINÁŘ O JÓZE 3. 12. 2011 (FITCLUB VALERIE - BRNO)

  

Ve spolupráci s Fitclubem Valerie proběhl v brněnském centru Kotlanka jógový seminář, kde jsme si nejprve užili 90minutovou lekci dynamické jógy, rozebrali techniku některých jógových ásán a nakonec jsme si prohlédly fotky z Indie a povídali o mém putování po Himalájích.

FOTOGALERIE ZDE 
 


FITSOBOTA S POWERYOGOU A ZUMBOU 16. 4. 2011 (BUČOVICE)

V sobotu 16. dubna v čase 10.00 - 12.00 proběhla akce v tělocvičně Obchodní akademie
v Bučovicích
. Mohli jste si užít lekci POWERJÓGY (10.00 - 10.50) a ZUMBY (11.00 - 11.50).

PROTANČENÁ NEDĚLE VE STUDIU FOXFIT 6. 3. 2011 (BRNO)  

Při příležitosti otevření nového pohybového studia FOXFIT jste si mohli zdarma vyzkoušet nejrůznější druhy tanců a cvičení, včetně poweryogy, vždy v půlhodinových blocích.

FOTOGRAFIE ZDE

 

TOPlist