Slunečnice červenec 2019

POBYT S JÓGOU NA SLUNEČNICI "STŘED TĚLA V SOUVISLOSTECH",
26. - 28. 7. 2019

    

 

 

FOTOGALERIE

 

 

 Letní pobyt tentokrát proběhne na novém místě - v penzionu Slunečnice poblíž Tišnova. Tento penzion, nalézající se v kopcovitém terénu podhůří Vysočiny, je zaměřený na konání různých tematických pobytů, atmosféra zde je jako stvořená pro jógu, meditaci a blízká setkání:-).
Lekce jógy si užijeme v krásném prostorném zrcadlovém sále, ale také venku. Kolem penzionu se rozprostírají rozmanitá zákoutí - rozlehlé (i kryté) rovné plochy pro venkovní cvičení, ale také příkré stráně
 s romantickými výhledy do krajiny pro meditační techniky či individuální rozjímání. Hned vedle penzionu je kouzelné přírodní koupací jezírko (vyzkoušela jsem) a přes palouk dál je rybník. Během osobního volna se tedy nudit nebudete.-). Nemalá výhoda pro všechny Brňany je ta, že autem jste zde za cca 40 minut.

Strava bude pestrá vegetariánská. Pokoje penzionu jsou nově zrekonstruované, optimisticky laděné s motivem slunečnice, většinou tří až čtyřlůžkové, je tedy třeba brát v potaz, že budete ubytování ve více osobách. Na pobytech se setkávají zajímaví lidé, s podobným okruhem zájmů, často se navážou dlouhodobá přátelství. 

V ceně pobytu je zahrnuto ubytování, plná penze, lekce jógy (při přízni počasí pod širým nebem), workshopy. Doprava zahrnuta není. Dále je k dispozici přírodní koupací jezírko s lehátky, venkovní posezení na kryté terase a pod pergolou u jezírka,  ohniště, gril, krásné přírodní terény pro (cyklo)turistiku, houbaření, společenská místnost, wifi. 

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT:
Jelikož se zajímám o vnesení zdravého a funkčního pohybu do lekcí jógy, tento pobyt jsem zaměřila na jednu z nejdůležitějších zásad cvičení, pokud chceme mít zdravou páteř, harmonické držení těla i ve vyšším věku a předcházet potížím se zády a svou tělesnou schránkou obecně - hlavní část pobytu bude tedy na 
téma "hluboký stabilizační systém".     Optimální tonizace a souhra svalů HSS pomáhá se správným držením těla, je prevencí i nápravou nejrůznějších problémů se zády, klouby, je prevencí inkontinence, poklesu orgánů atd. Budeme mluvit např. o pánevním dnu, hlubokých svalech břicha, jejichž správné zapojení mj. udržuje břicho ploché a pomáhá s diastázou nejen po porodu. Kromě oblasti "středu" těla si vysvětlíme, jak stabilizovat další části těla, např. kyčle, kolena, lokty, krční páteř. Kdybychom prováděli většinu jógových pozic (nebo cviků např. z oblasti fitness) bez zapojení těchto svalů (a využívali pro stabilizaci hlavně svaly povrchové - tzv. globální), nejen že bychom se nemuseli dočkat kýženého terapeutického (či estetického) účinku, ale mohli bychom si dokonce i (dlouhodobě) škodit. Předám vám zkušenosti své (jsem několik let po dvou porodech), i poznatky shrnuté ze spousty absolvovaných fyzioterapeutických seminářů a dalších zdrojů. 
V druhé části workshopu budeme ladit techniku konkrétních pozic s důrazem na zapojení HSS. 
    Druhý (nedělní) workshop považuji za velmi užitečný a praktický, a přitom docela jednoduše pochopitelný. Téma "jak si dále neubližovat" mě napadlo v souvislosti s tím, co denně vídám u lidí na ulici, na lekcích, ale také u lektorů i fyzioterapeutů. Zkrátka typické špatné návyky např. ve způsobu sezení, nošení tašek, v typu nošených bot, v neustálém ohýbání páteře (a krční páteře) v rámci "facebookové a instagramové doby" atd. Stačí několik málo změn a můžeme napravit současné či předejít budoucím potížím a navíc předat zkušenosti a informace dalším generacím.

Podrobnosti: 

TERMÍN: 26. 7. - 28. 7. 2019 (příjezd v pátek v čase 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě)

MÍSTO: penzion Slunečnice (http://www.penzion-slunecnice.cz/),
Kuřimská Nová Ves 2E

CENA: 2 990 Kč (zahrnuje lekce jógy, workshopy, ubytování na 2 noci, 2x plnou penzi)

REZERVACE formulářem - za každou osobu zvlášť, poté Vám přijde email s dalšími pokyny.

Rezervace je závazná po zaplacení zálohy 1 100 Kč, a to do 26. 6. 2019 (převodem).
Doplatky (hotově na místě):  1 130 Kč (ubytování) a 760 Kč (plná penze)

Číslo účtu pro platbu zálohy (1 100 Kč): 670100-2203837213/6210
Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "slunecnice, záloha"

Storno podmínky: do 26. 6. 2019 vracím celou zálohu, do 12. 7. polovinu zálohy, poté je záloha nevratná. V případě, že jsou pro pobyt náhradníci (sehnaní buď Vámi nebo mnou), je možné zálohu vrátit i po tomto termínu.

UBYTOVÁNÍ: 2 noci v pokojích s vlast. soc. zař.: 4 pokoje čtyřlůžkové, 4 pokoje třílůžkové; 1 pokoj dvoulůžkový se soc. zař. společným s lektorským pokojem

!Z kapacitních důvodu a kvůli nedostatku dvoulůžkových pokojů nutno brát v potaz, že se budou obsazovat všechna lůžka v pokojích, pokud bude třeba. Budete tedy pravděpodobně ubytováni ve více osobách, nelze si nárokovat obsazení pouze jednoho-dvou lůžek ve vícelůžkovém pokoji, pokud to tak náhodou nevyjde!

STRAVOVÁNÍ: 2x plná vegetariánská penze 

LEKTOR: Eva Hrdličková (http://www.jogaeva.cz/Eva-Hrdlickova.html)

 

PROGRAM: 
Pátek 26. 7.:
15 - 17h: příjezd, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji přijet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:30: prezence (v zrcadlovém sále) - rozmístění podložek, konzultace případných zdravotních omezení 

17:30 - 18:45: lekce JÓGA TERAPIE PRO ZDRAVOU PÁTEŘ (v úvodní lekci se naučíme základní jógové principy a jejich uplatnění při vlastním cvičení; doporučím, jakým způsobem, šetrným vůči páteři, provádět předklony, záklony a úklony)

19:00: večeře 

20:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

Sobota 27. 7.:
7:30 - 8:45: lekce jógy PRO ZDRAVÉ KYČLE (kyčle musí být zdravě mobilní, ale zároveň stabilní, ukážeme si pozice, které pomáhají kyčle udržet funkční, budeme přitom zohledňovat individuální nastavení a vrozený tvar tohoto kloubu) 

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:45: workshop "HLUBOKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM" (teorie i praxe; nácvik zapojení HSS v rámci dechu, v ásanách a při každodenních pohybových stereotypech; diastáza; stabilizace krční páteře, jednotlivých kloubů) 
                     pokračování workshopu: TECHNIKA JÓGOVÝCH POZIC (se zaměřením na HSS - ukázka a popis pozic, které se často objevují na lekcích, upozornění na časté chyby při jejich provádění - korekce ve dvojicích a lektorkou)

13:00: oběd, osobní volno

16:30 - 18:00: 
lekce STABILIZAČNÍ JÓGY S PRVKY VÝVOJOVÉ KINEZIOLOGIE (lekce bude vycházet ze sobotního workshopu - to, co jsme se naučili, vneseme do plynulé lekce; lekce bude vhodná i pro lidi, kteří mají problémy s plotýnkami a pro ty s jakoukoli hypermobilitou - kromě stabilizace "středu těla" budeme pracovat na stabilizaci např. kyčlí, lopatek atd. 
V lekci uplatníme v
ývojové pozice miminek, anatomicky správně nastavené cviky, se zapojením středu těla, centrovanými klouby; velmi zdravé cvičení na správné držení těla, záda, páteř, potíže s plotýnkami) 

18:15 - 18:40: LETNÍ ROZJÍMÁNÍ (meditační techniky s krásnými výhledy) 
                     
18:45: večeře

Neděle 28. 7.:
7:30 - 8:45: lekce jógy "NAŠIKMO" (zaměříme se na práci šikmých břišních svalů, přičemž zvolíme pozice a cviky zdravé pro páteř, bez zbytečného ohybu páteře a útlaku plotýnek a bez typických "šikmých zkracovaček" - cviku již dávno překonaného:-). 

9:00: snídaně

10:30 - 12:45: workshop "JAK SI DÁLE NEUBLIŽOVAT" aneb nejčastější nešvary ovlivňující držení těla a vznik tělesných dysbalancí už odmalička" (kromě genetiky/daných anatomických nastavení může za vznik nejčastějších tělesných dysbalancí a potíží to, jaké pohybové stereotypy pravidelně vykonáváme, ale také jak s námi bylo nakládáno v době počátků našeho motorického vývoje. Úpravou či eliminací našich každodenních zlozvyků ve způsobech sezení, nošení tašek, zvedání břemen, obouvání atd. můžeme úspěšně předcházet či napravovat skoliózu, šikmou pánev, dysharmonii v kyčlích, výhřezy plotýnek, předsunutí hlavy, hyperkyfózu, artrózu různých kloubů, vbočený palec, zkrácení či přetížení určitých partií, diastázu břišních svalů, zranění šlach atd. Vhodným způsobem pak můžeme působit na naše děti, kterým předáme ty správné informace a vzory pro nápodobu.)

13:00: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd    

 

 
TOPlist