Seminář technika jógových pozic 7. 3.

SOBOTA 7. 3. 2020, 9:00 - 12:30
SEMINÁŘ - TECHNIKA JÓGOVÝCH POZIC
V SOULADU S FUNKČNÍ ANATOMIÍ

REZERVOVAT MÍSTO NA SEMINÁŘI

Na tomto semináři si přijdou na své ti z vás, kteří by chtěli vypilovat techniku některých jógových pozic, běžně prováděných na lekcích. Na lekcích se sice vždy poctivě věnujeme technice jednotlivých pozic, ale na tomto semináři bude mnohem větší prostor k tomu, abychom pozici doladili do detailu, mohli ji ještě lépe indiviuálně nastavit a ukázali si také časté chyby. Budeme se věnovat především těm pozicím, které se nejčastěji objevují na lekcích, hlavně těm, které působí menší či větší obtíže při provádění a které při opakovaném špatném provedení můžou napáchat nemalé škody našemu tělu.
Praxe jógy jako takové může probíhat s ásanami i bez. Pokud mluvíme o praxi jógových ásán, při správném pojetí působí pozitivně na naši mysl, ego i charakter, na naše tělesné orgány a endokrinní žlázy, cévní i lymfatický systém. Aby jógové pozice působily pozitivně i na náš pohybový aparát, chce to pojmout je z pohledu principů zdravého pohybu a funkční anatomie, tak abychom docílili rovnováhy mezi pevností a pružností jednotlivých částí těla, klouby nenechali ani příliš pasivní, ani v nadbytečných rozsazích, s páteří zacházeli smysluplně ve prospěch individuálnosti každého z nás - např. neohýbali ji příliš tam, kde už se každodenně přespříliš ohýbá, objevili spíše kouzlo rovnoměrného zapojení páteře v celé její délce atd. Navíc by nám měly správně nastavené jógové pozice pomoci i v denním životě - při vykonávání každodenních pohybových stereotypů - při předklonech, zvedání břemen atd.
Během semináře si nejprve plynule zacvičíme, abychom rozproudili energii v těle, zahřáli se a cvičení tak bylo pro naše tělo bezpečné. Dále se budeme věnovat technice pozic samostatně i s úpravou ve dvojicích, což bývá na seminářích vždycky hodně oblíbené a je to také užitečné v tom, že u druhého vidíme často to, co třeba u sebe nevidíme nebo nechápeme. Prostor bude i na dotazy, konzultace a pozice "na přání". Na závěr vše naučené vneseme opět do plynulé lekce, jógové pozice si vychutnáme v jejich pravém slova smyslu - stabilně i s lehkosti, radostně, v souladu s dechem a v přítomnosti. 

 

PRO KOHO JE SEMINÁŘ VHODNÝ:

  • Pro začátečníky i pokročilejší, kteří chtějí prohloubit techniku pozic a více tak prospět svému tělu v rámci jeho funkčnosti i estetičnosti:-).
  • Seminář je možné navštívit i i v období několik měsíců poporodu, nicméně tento seminář proběhne bez přítomnosti dětí. 
  • Zúčastnit se můžou také lektoři jógy, které zajímá pojetí techniky pozic v tomto zdravém duchu.
     

O LEKTORCE: 

Seminář povede Eva Hrdličková, lektorka jógy s desetiletou lektorskou praxí, dále lektorka jógy těhotenské i poporodní. Do lekcí vnáší kromě základních principů jógové filozofie především principy zdravého pohybu s prvky fyzioterapie a vývojové kineziologie, v čemž vnímá úžasné propojení a velmi pozitivní vliv na zdraví těla i duše.   
VÍCE O LEKTORCE ZDE 

 

TERMÍN a MÍSTO: 

SOBOTA 7. 3. 2020, 9.00 - 12.30, PÍSEČNÉ CENTRUM, Měřičkova 20, Brno-Řečkovice
 

REZERVACE A CENA (590 Kč): 

Rezervace formulářem nahoře, poté vám přijde potvrzující email s výzvou k platbě. Rezervace se stává závaznou po úhradě kurzovného. 
Částka za seminář (590 Kč) se hradí na účet 
670100-2203837213/6210, zpráva pro příjemce: "vaše jméno" + "seminář techniky pozic". Při zrušení účasti 7 a méně dnů před konáním semináře je částka nevratná. 

 

CO JE NA PŮJČENÍ a CO VZÍT S SEBOU:

K dispozici: podložky, meditační polštáře, deky, velké balóny, plážová lehátka, drobné občerstvení, knihy a časopisy o józe, anatomii, výživě atd.
S sebou si vezměte: 
pohodlné oblečení na cvičení, případně psací potřeby 

TOPlist