Seminář - Pozdrav Měsíci 28.11. 2015

POZDRAV MĚSÍCI, 28. 11. 2015
ZUŠ UNIVERSUM, BRNO-ŘEČKOVICE

Sestavu Pozdrav Slunci pravděpodobně většina z vás velmi dobře zná, ať už v jakékoli podobě. Během tohoto sobotního dopoledne se však zaměříme na "protipól" Pozdravu Slunci - na Pozdrav Měsíci. Jedná se o sestavu, ve které v souladu s dechem provádíme určité stojné pozice (předklony, úklony, balanční pozice) - vždy na obě strany, počínaje stranou levou. Balanční pozice podporují smysl pro rovnováhu, mysl se zaměří na jeden bod a myšlenkové víry se tak uklidní. Úklony na obě strany harmonizují tělo i mysl. Pozdrav Měsíci v nás tedy vyvolá klid, nadhled, rovnováhu. Jednotlivé pozice jsou spojeny s prožíváním určitých představ a pocitů, kdy se vracíme k tomu, co se za celý den odehrálo, a otevíráme se všemu, co má přijít. To vše přijímáme bez hodnocení, s vděčností, snažíme se být vnějšími pozorovateli. 
Pokud vám mysl věčně někde bloumá, cítíte se neklidní, roztěkaní a špatně usínáte, možná vám pomůže si na závěr dne provést několik kol Pozdravu Měsíci:-). Tato sestava má kromě blahodárných účinků na vaši mysl samosebou také pozitivní vliv na tělo, navíc je vhodná i v těhotenství (za předpokladu, že netrpíte slabostí při delším stání!).

PROGRAM:

Na úvod vás čeká trocha teorie a srovnání těchto dvou kouzelných sestav - Pozdrav Slunci a Pozdrav Měsíci. Po pránajámickém cvičení (plný jógový dech a střídavý dech) se rozehřejeme pomocí několika kol Pozdravu Slunci. Poté si postupně projdeme jednotlivé pozice z Pozdravu Měsíci a zaměříme se na správnou techniku provedení a individuální přizpůsobení pozic. Po přestávce nás čeká samotný nácvik Pozdravu Měsíci s postupným přidáváním afirmací ke každé pozici. Na závěr podpoříme zklidnění mysli harmonizující pránajámickou technikou "nádí šódhana" (střídavý dech). Abyste mohli tuto sestavu provádět i doma, dostanete vytištěný podrobný "manuál" k Pozdravu Měsíci.

TERMÍN: sobota 28. 11. 2015, 9.30 - 12.00
MÍSTO: taneční sál ZUŠ Universum, Kořenského 23b, Brno-Řečkovice
CENA: 300Kč (na místě)
S SEBOU: občerstvení; případně deka na relaxaci. Podložky budou zajištěny. 

NUTNÁ REZERVACE na efilipkova@seznam.cz nebo na 608 050449

TOPlist