Poporodní cvičení Tišnov

POPORODNÍ KURZ/JÓGA PRO MAMINKY S DĚTMI,
TIŠNOV a BRNO-ŘEČKOVICE 

REZERVOVAT MÍSTO


PODZIM 2019:

PONDĚLÍ 9:30 - 10:30 (30. 9. - 25. 11. 2019, NENÍ 28. 10. - 8 lekcí) - Tišnov, SVČ Inspiro 
(pro ženy do cca 8 měsíců po porodu) -
 1 VOLNÉ MÍSTO

DALŠÍ KURZY V PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ:

PONDĚLÍ 10:50 - 11:50 (30. 9. - 25. 11. 2019, NENÍ 28. 10. - 8 lekcí) - Tišnov, SVČ Inspiro 
(pro maminky s dětmi - jakkoli dlouho po porodu/těhotné) - POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

STŘEDA 13:15 - 14:15 (11. 9. - 27. 11. 2019, NENÍ 25. 9. a 30. 10. - 10 lekcí) - Písečné centrum, Řečkovice (pouze pro miminka do cca 8 měsíců!) - OBSAZENO    
 

 • KDEPísečné centrum, Měřičkova 20, Brno-Řečkovice;
  SVČ Inspiro, Riegrova 312, Tišnov
 • KURZOVNÉ:  1300Kč (8 lekcí - Tišnov), 1690Kč (10lekcí - Písečné centrum)
 • LEKTOR: Eva Hrdličková  (lektorka jógy a dvojnásobná maminka)
 • PŘIHLÁŠKA A PODMÍNKY: 
  přihlašovacím formulářem nahoře - potvrdím Vám volné místo na kurzu a zašlu údaje k platbě. Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích nevracíme kurzovné. 2 lekce je možno po domluvě nahradit v jiných souběžných kurzech v Tišnově či v Řečkovicích - v případě volna na lekci. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci, cena 170 Kč.
 • O KURZU: Smyslem kurzu kromě zotavení těla po těhotenství a porodu je také setkávání s dalšími maminkami, vzájemné sdílení zkušeností a názorů, přičemž se kurz může stát příjemnou společenskou událostí i pro vaše miminka, která se budou spolu seznamovat a vy si tak třeba budete moci zacvičit snáz než doma. Mateřství je ideální období na to, abychom si uvědomovaly krásu přítomného okamžiku a naučily se vnitřní spokojenosti bez ohledu na to, jestli je doma naklizeno nebo zda má miminko zrovna dobrou náladu:-). Kurz je vhodný pro maminky od ukončeného šestinedělí přibližně do jednoho roku po porodu, je možné jej ale začít navštěvovat i později po porodu (např. v případě císařského řezu) a pomůže i ženám, které jsou delší dobu od porodu a rády by pracovaly např. na zmírnění diastázy, zploštění břicha, zpevnění těla atd. Před nástupem do kurzu doporučuju pročíst informace k poporodnímu cvičení, abyste věděly, co dělat během šestinedělí, a neuškodily si případným nevhodným cvičením. Miminko můžete vzít na lekci s sebou a mít jej během cvičení u sebe na podložce či na hrací dece, která bude společně s hračkami k dispozici. Podle potřeby se samozřejmě miminku můžete věnovat - kojit, přebalovat, utěšovat, počítá se s tím, že lekce bude trochu živější. 
 • CO VÁS NA KURZU ČEKÁ:  
  - test břišního tonusu a rozestupu (diastázy) na úvodní lekci (na základě toho zvolíme varianty cviků a délku výdrže)
  - tonizace pánevního dna, hlubokých svalů břicha a šikmých břišních svalů (pomůže s nápravou diastázy, se zploštěním břicha, uleví od bolesti zad)
  - nácvik správného dýchání
  - zapojení stabilizačního systému celého těla (nejen "core", ale také svalů, které zpevňují jednotlivé klouby)
  - nácvik správného držení těla a postupný návrat páteře do původního zakřivení
  - sestava cviků vhodná po nošení miminka
  - cviky na prevenci a nápravu bolestí zad, kloubů (např. kyčlí, SI skloubení)
  - posílení paží, dolních končetin a klenby chodidel
  - pozdrav Slunci přizpůsobený poporodnímu období
  - vnesení zdravých pohybových stereotypů do každodenních činností (zvedání miminka atd.)
  - nácvik relaxace, techniky pratjaháry a dhárany (práce se smysly a myslí), uplatňování principu žití v přítomnosti a vnitřní spokojenosti atd.

  Kurz je propojením jógy, pilates, vývojové kineziologie, fyzioterapeutických technik a dalších směrů podporujících zdravý a funkční pohyb. Cviky budou individuálně přizpůsobeny s ohledem na poporodní stav těla. Budeme se snažit o vnesení principů zdravého pohybu a spokojeného žití do každodenního života.
 • PRO ZAČÁTEČNICE I POKROČILÉ (min. po šestinedělí, v případě císařského řezu lépe min. 2 měsíce po porodu s celkově jemnějším přístupem)
 • KONZULTACE: Jakékoli potíže můžete se mnou před lekcí konzultovat (před první lekcí či průběžně), ať vám můžu poradit, které pozice vynechat či jak je upravit (diastáza břišních svalů, komplikace při porodu či porod císařským řezem, bolesti kyčlí, SI skloubení, rozestup symfýzy, hypermobilita kloubů, akutní či chronické bolesti zad, výrazná skolióza, prodělaná zranění, operace kloubů, páteře; vysoký tlak atd.). 
 • S SEBOU: pití, pohodlné oblečení, cvičí se naboso či v ponožkách
  PRO MIMINKO: dečka či plena, oblíbená hračka, plenky a další potřeby
   dle Vašeho uvážení
 • K DISPOZICI (pro každého): podložky na jógu, meditační polštářky na vypodložení v pozicích, deky, hrací deky a hračky pro miminka a děti

INSPIRO:

                                                 


PÍSEČNÉ CENTRUM:

            

           


 

PROBĚHLÉ KURZY (NA JINÉM MÍSTĚ): 

                      

 

 

TOPlist