Kurz jógy pro začátečníky i pokročilé

KURZ JÓGY PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ, BRNO-ŘEČKOVICE

        REZERVOVAT MÍSTO

 • NOVÝ TERMÍN ZATÍM NENÍ VYPSÁN  
 • KDE
  Najdete nás na mapy.cz - Písečné centrum, Měřičkova 20, Brno-Řečkovice
 • LEKTOR: Eva Hrdličková
 • KURZOVNÉ:  
 • PŘIHLÁŠKA A PODMÍNKY: 
  přihlašovacím formulářem nahoře - potvrdím Vám volné místo na kurzu a zašlu údaje k platbě. Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích nevracíme kurzovné. 1 lekci je možné nahradit v jiných souběžných kurzech - po domluvě s lektorkou a v případě volna na lekci. VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (za sníženou cenu) - NUTNO DOMLUVIT. Při nedostatečném počtu zájemců je Vám kurzovné vráceno. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci, cena 220Kč.
 • JAK K NÁM
  tramvaj č. 1 - zastávka "Filkukova"; bus č. 42, 70 - zast. "Letovická"
 • PARKOVÁNÍ:
  bez problémů na ulici Měřičkova, Kunštátská, na parkovišti na Žitné
 • O KURZU: Kurz je vhodný především pro všechny, kteří už u mě absolvovali nějaký kurz (pro začátečníky/těhotné/po porodu/s dětmi), nebo už nějakou dobu navštěvují otevřené lekce jógy, nebo byli na pobytu s jógou na Antariku - zkrátka pro všechny, kteří znají základní principy provedení pozic, dýchání a jógy obecně a chtěli by své dosavadní poznatky upevnit nebo se posunout dál. Samosebou se můžou přihlásit i začátečníci - kteří si cvičí sami doma nebo navštěvují hromadné lekce jiných lektorů a nejsou si často jisti, zda pozice provádějí správně, zda správně dýchají atd.
      Cílem kurzu bude prohloubení techniky jógových pozic (budou se opakovat stejné principy jako v kurzech/lekcích předchozích, jen je vneseme do dalších pozic, jejich modifikací), hlubší pochopení principů jógy a zdravého pohybu a jejich vnášení do každodenního života, hledání vhodných variant a rozsahů jednotlivých pozic pro svoje individuální potřeby, navíc se zaměříme na posílení dvanácti vnitřních orgánů.         První lekce kurzu bude opakovací, kdy si shrneme principy jógy jako takové, jógového dýchání, držení těla, zapojení hlubokého stabilizačního systému, fyziologického provedení předklonů, záklonů, rotací, úklonů, správnou práci s chodidlem, centraci kloubů horních i dolních končetin atd. Můžou se tedy připojit i začátečníci.
      V dalších lekcích se budeme vždy zabývat určitými tématy (např. kyčle, lopatka a rameno, balanční pozice, Pozdrav Slunci a Pozdrav Měsíci atd.). Dále si na konci každé lekce budeme povídat o józe jako takové, o základních filozofických tématech, které můžou pomoci žít život vědomě, spokojeně, v přítomnosti, s pochopením sebe i druhých, nesoutěživě. Relaxace si užijeme malinko delší:-).
      U jednotlivých pozic kladu důraz na přesnou techniku a zároveň jemnost provedení vůči tělu s ohledem na individuální rozdíly mezi přítomnými. Budeme se snažit respektovat limity svého těla a jeho aktuální kondici a stav, abychom v pozicích mohli stále volně dýchat, necítili v nich bolest a vychutnali si je "tady a teď".
  Po lekci se lektorka vždy ještě věnuje individuálním dotazům, nebojte se tedy kdykoli na cokoli zeptat.
 • Jakékoli potíže mi, prosím, hlaste (před první lekcí či průběžně), ať vám můžu poradit, které pozice vynechat či jak je upravit (bolesti kloubů, SI skloubení, hypermobilita kloubů, akutní či chronické bolesti zad, výrazná skolióza, prodělaná zranění, operace kloubů, páteře; vysoký tlak atd.). 
 • S SEBOU: pití, pohodlné oblečení, cvičí se naboso či v ponožkách; pokud budete chtít cvičit v písečné části, osušku/deku s sebou
 • K DISPOZICI (pro každého): podložky na jógu a meditační polštářky na vypodložení v pozicích 

PÍSEČNÉ CENTRUM:

                        


PROBĚHLÉ KURZY NA JINÝCH MÍSTECH:

        

 
TOPlist