Kurz jógy (bez přítomnosti dětí)

KURZ JÓGY PRO ZAČÁTEČNÍKY A MÍRNĚ POKROČILÉ,
TIŠNOV


REZERVOVAT MÍSTO

   ZIMA 2020:

PONDĚLÍ 10:50 - 11:50 (3. 2. - 30. 3. 2020., NENÍ 17. 2.) -
SVČ Inspiro, Tišnov VOLNÁ MÍSTA
(bez přítomnosti dětí)
   
 

 • KDESVČ Inspiro, Riegrova 312, Tišnov
 • KURZOVNÉ:  1270 Kč (Tišnov - 8 lekcí)
 • LEKTOR: Eva Hrdličková
 • PŘIHLÁŠKA A PODMÍNKY:
  přihlašovacím formulářem nahoře - potvrdím Vám volné místo na kurzu a zašlu údaje k platbě. Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích nevracíme kurzovné. 1 -2 lekce je možno nahradit v jiných souběžných kurzech - po domluvě s lektorkou a v případě volna na lekci. VSTUP DO KURZU PO JEHO ZAHÁJENÍ MOŽNÝ (za sníženou cenu) - NUTNO DOMLUVIT. Při nedostatečném počtu zájemců je Vám kurzovné vráceno. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v probíhajícím kurzu), cena 160Kč (60min)
 • O KURZU: 
  Přijměte pozvání na kurz jógy pro začátečníky a mírně pokročilé s prvky fyzioterapie a vývojové kineziologie, zaměřený na funkční pohyb a správné držení těla. Kurz probíhá v zrcadlovém sále - výhoda zrcadel spočívá v tom, že můžete sami sebe v pozicích skrz vizuální korekci lépe nastavit.  
  Kurz je vhodný pro všechny (ženy i muže), které jóga láká, ale ještě se s ní nesetkali, také pro ty, kteří si buď cvičí sami doma nebo navštěvují hromadné lekce a nejsou si často jisti, zda pozice provádějí správně, zda správně dýchají atd., zkrátka rádi by začali tak trochu od začátku a více systematicky. Lekce jsou vhodné i pro ženy několik měsíců po porodu (na lekcích je zohledněna případná diastáza), nebo naopak pro ženy/muže zralejšího věku.
  Cílem kurzu bude naučit se základní principy jógy a zdravého pohybu a postupně je začít vnášet do každodenního života. Budeme se podrobně věnovat dechu, držení těla, technice pozic, naučíme se pozice přizpůsobit sobě tak, aby mohl každý bezpečně cvičit doma a započal tak či prohloubil svou domácí jógovou praxi.
  U jednotlivých pozic je kladen důraz na přesnou techniku a zároveň jemnost provedení vůči tělu s ohledem na individuální rozdíly mezi přítomnými. Nepůjde nám o to za každou cenu se dostávat do pozic tak, jak je známe z fotek;-). Budeme cvičit bezpečně a smysluplně, abychom si pomohli s držením těla, vyrovnali tělesné dysbalance, vykompenzovali sedavý styl života, pomohli si od nejrůznějších potíží, přitom mohli v pozicích stále volně dýchat, necítili bolest a vychutnali si je "tady a teď".
  Zaměříme se spíše na základní pozice, které jsou koneckonců ty nejprospěšnější - samozřejmě při správném provedení a pravidelné praxi.

  Budeme se snažit respektovat limity svého těla a jeho aktuální kondici a stav (v duchu nenásilí a nesoutěžení), vyhneme se tak např. zraněním vazů/kloubů, dlouhodobému přetížení určitých partií, vytvoření diastázy/kýly, které může nesprávná technika či samotná pozice u konkrétního člověka způsobit. 
  Každá lekce kurzu bude tematicky zaměřená (např. na předklony, záklony, zapojení stabilizačního systému, balanční pozice, práci s chodidly atd.).
  Okrajově se budeme věnovat i základním principům jógové filozofie, zkusíme si některé speciální techniky pránajámy a meditace, které pak můžeme uplatnit v praxi a možná nám leccos z toho pomůže ještě více si vychutnávat dar života:-).
 • KONZULTACE: Jakékoli potíže můžete se mnou před lekcí konzultovat (před první lekcí či průběžně), ať vám můžu poradit, které pozice vynechat či jak je upravit (bolesti kloubů, SI skloubení, hypermobilita kloubů, akutní či chronické bolesti zad, výrazná skolióza, prodělaná zranění, operace kloubů, páteře; vysoký tlak atd.). 
 • S SEBOU: pití, pohodlné oblečení, cvičí se naboso či v ponožkách
 • K DISPOZICI (pro každého): podložky na jógu, deky, meditační polštářky na vypodložení v pozicích, deky, velké "kostky" na sezení (vhodné pro méně pohyblivé kyčle či kolena)

SVČ INSPIRO:

                


PROBĚHLÉ KURZY NA JINÝCH MÍSTECH:

        

 

TOPlist