Jóga pro maminky s dětmi

KURZ JÓGY A CVIČENÍ PRO MAMINKY S DĚTMI
(vhodné i pro těhotné), TIŠNOV

REZERVOVAT MÍSTO

PODZIM 2019:

PONDĚLÍ 10:50 - 11:50 (30. 9. - 25. 11. 2019, NENÍ 28. 10. - 8 lekcí) - Tišnov, SVČ Inspiro 
(pro maminky s dětmi - jakkoli dlouho po porodu/těhotné) - 3 VOLNÁ MÍSTA  
 

 • KDESVČ Inspiro, Riegrova 312, Tišnov
 • KURZOVNÉ:  1300 Kč (Tišnov od září)
 • LEKTOR: Eva Hrdličková  (lektorka jógy a dvojnásobná maminka)
 • PŘIHLÁŠKA A PODMÍNKY: 
  přihlašovacím formulářem nahoře - potvrdím Vám volné místo na kurzu a zašlu údaje k platbě. Přihláška se stává závaznou po úhradě kurzovného, termín splatnosti 10 dnů před začátkem kurzu. Za neúčast na lekcích nevracíme kurzovné. 2 lekce je možno po domluvě nahradit v jiných souběžných kurzech - v případě volna na lekci. V případě volných míst na lekci je po předchozí domluvě možné přijít na ukázkovou lekci (nejlépe v probíhajícím kurzu), cena 170Kč.
 • O KURZU: Kurz je vhodný pro všechny ženy, které jóga láká, ale ještě se s ní nesetkaly, také pro ty, které si buď cvičí samy doma nebo navštěvují hromadné lekce a nejsou si často jisté, zda pozice provádějí správně, zda správně dýchají atd., zkrátka rády by začaly tak trochu od začátku a více systematicky. V přpadě absolvování poporodního kurzu je právě tato lekce vhodným a šetrným navázaním na další praxi.
  Cílem kurzu bude naučit se základní principy jógy a zdravého pohybu a postupně je začít vnášet do každodenního života - obzvlášť při pohybových stereotypech typických pro období mateřství (zvedání miminka, nošení atd.). Budeme se podrobně věnovat dechu, technice pozic, naučíme se pozice přizpůsobit sobě tak, aby mohla každá z Vás bezpečně cvičit doma a započala tak či prohloubila svou domácí jógovou praxi. U jednotlivých pozic je kladen důraz na přesnou techniku, smysluplnost provádění dané pozice/cviku a zároveň jemnost provedení vůči tělu s ohledem na individuální rozdíly mezi přítomnými a dysbalance typické během raného mateřství. Budeme se snažit respektovat limity svého těla a jeho aktuální kondici a stav, abychom v pozicích mohly stále volně dýchat, necítily v nich bolest a vychutnaly si je "tady a teď". Každá lekce kurzu bude tématicky zaměřená (např. na předklony, záklony, balanční pozice, práci s chodidly atd.). Okrajově se budeme věnovat i základním principům jógové filozofie, které pak můžeme uplatnit v praxi a možná nám leccos z toho pomůže ještě více si vychutnávat dar života:-). Po lekci se lektorka vždy ještě věnuje individuálním dotazům, nebojte se tedy kdykoli na cokoli zeptat.
 • Pokud chcete začít s jógou a nemáte hlídání, můžete vzít děti s sebou, bude to mít výhodu pro Vás i děti: děti budou jógu nasávat přirozeně od vás a okolí - nápodobou (ať už nastavením vnitřního rozpoložení nebo zkoušením jógových pozic). No a vy budete moci hledat vnitřní klid, spokojenost a radost z toho, co je teď, nejen tehdy, když je klid vnější, ale v reálně rušném prostředí:-).
 • Jakékoli potíže můžete se mnou před lekcí konzultovat (před první lekcí či průběžně), ať vám můžu poradit, které pozice vynechat či jak je upravit (diastáza břišních svalů, bolesti kloubů, SI skloubení, hypermobilita kloubů, akutní či chronické bolesti zad, výrazná skolióza, prodělaná zranění, operace kloubů, páteře; vysoký tlak atd.). 
 • S SEBOU: pití, pohodlné oblečení, deku v případě cvičení v písku (Písečné centrum), cvičí se naboso či v ponožkách;
  PRO DÍTĚ: potřeby
   dle Vašeho uvážení
 • K DISPOZICI (pro každého): Písečné centrum: podložky na jógu, meditační polštářky a deky na vypodložení v pozicích a závěrečnou relaxaci, bábovičky a nádobíčko pro hru v písku, prolézací tunel a hračky pro větší i menší děti na nepísečné ploše
  Tišnov: podložky na jógu, balanční podložky na vypodložení v pozicích, hrací deky a hračky pro miminka, hrací koutek pro starší děti      

 

PÍSEČNÉ CENTRUM:

        

    


INSPIRO:

                                     


PROBĚHLÉ KURZY (I NA JINÉM MÍSTĚ):

 ​            

 

 

TOPlist