Antarik srpen 2018

POBYT S JÓGOU NA 3 NOCI NA VALAŠSKU "MEZI NEBEM A ZEMÍ",
9. - 12. 8. 2018

FOTOGALERIE ZDE


Zvu vás na další letní pobyt s jógou na 3 noci na horské chatě Antarik. Před rokem jsme si takto prodloužený pobyt poprvé vyzkoušeli a užili jsme si spoustu zábavy, lépe se poznali a hlouběji pronikli do tajů jógy:-). 
Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. M
ůžete se tedy těšit na oázu klidu a relaxace ve svěží horské přírodě. 

V ceně jsou zahrnuty lekce jógy, workshopy, besedy o józe (při přízni počasí pod širým nebem), dále ubytování na 3 noci a 3x plná vegetariánská penze (ubytování a stravu doplácíte při příjezdu na chatu v hotovosti, stravu možno předem domluvit dle potřeby - např. polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.). Dopravu si zařizujete sami. Dále je k dispozici masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek, meditativní bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, společenská místnost s TV, wifi, kulečník, jízdárna ve Francově Lhotě a další.

Co nás čeká? Během tohoto intenzivního pobytu si užijeme 8 lekcí jógy, 2 workshopy a také besedu o józe. Některé lekce budou doprovázeny relaxační hudbou, hrou na kalimbu či zvonkohru Koshi. Kromě jiného si poprvé vyzkoušíme tzv. kancelářskou jógu, kdy si zacvičíme na židlích i bez nich. Zjistíte tak, co lze cvičit přímo v kanceláři na židli (i mimo ni), jak během dne kompenzovat důsledky dlouhodobého sezení.
Během pátečního workshopu si každý najde způsob, jak provádět Pozdrav Slunci, jak si jej přizpůsobit - dostanete manuál s nafocenými pozicemi a jejich popisem. Dále Vás čekají meditace, relaxace zábavnou formou, meditativní posezení u jezírka s doprovodem kalimby a na konci pobytu lekce prohlubující Vaši samostatnost/domácí praxi, kdy si každý bude cvičit to, co během pobytu "nasbíral", přičemž pro tuto lekci dostanete stručný manuál s popisem lekce a lektorka bude celou dobu asistovat v pozicích či jinak pomáhat. 
Nedělní beseda o józe bude zaměřena na prohloubení radosti z přítomnosti a na emoce - jejich pochopení, přijetí a práci s nimi, čímž se zase o něco přiblížíme tolik potřebnému vnitřnímu klidu a spokojenosti. Pokud bude prostor, budeme si předčítat z moudrých knih:-).

Věřím, že mnozí z vás budou na konci tohoto pobytu zase o krok blíž své domácí jógové praxi nebo do ní přinesou nové pohledy, poznatky či prožitky. 

Podrobnosti: 

TERMÍN: 9. - 12. 8. 2018 (příjezd ve čtvrtek v čase 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě)

MÍSTO: horská chata Antarik (http://antarik.cz), Valašská Senice 1, okr. Francova Lhota 

CENA: 3950 Kč (zahrnuje jógové lekce, workshopy a besedy; poplatky, ubytování a plnou penzi - stravu možno domluvit jinak, viz níže)

REZERVACE formulářem - za každou osobu zvlášť, poté Vám přijde email s dalšími pokyny.
Rezervace je závazná po zaplacení zálohy 1650 Kč, a to do 9. 7. 2018.
Doplatek 2300 Kč na recepci hotelu 
při příjezdu (pouze v hotovosti).

Číslo účtu pro platbu zálohy (1650 Kč): 670100-2203837213/6210
Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik léto 2018, záloha"

Storno podmínky: do 9. 7. 2018 vracím celou zálohu, do 23. 7. polovinu zálohy, poté je záloha nevratná. V případě, že jsou pro pobyt náhradníci (sehnaní buď Vámi nebo mnou), je možné zálohu vrátit i po tomto termínu.

UBYTOVÁNÍ: 3 noci ve 2-5lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, kapacita pokojů s vlast. soc. zařízením je omezená, poté jsou k dispozici pokoje se společným soc. zařízením na chodbě, cena doplatku nižší (2037Kč), záloha zůstává stejná (1650Kč).

STRAVOVÁNÍ: 3x plná vegetariánská penze (http://antarik.cz/cs/nabidka-sluzeb/restaurace/), možno se předem domluvit např. na polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.

LEKTOR: Eva Hrdličková (http://www.jogaeva.cz/Eva-Hrdlickova.html), 608 050449, efilipkova@seznam.cz

 

PODROBNÝ PROGRAM - ke stažení vpravo: 

Čtvrtek 9. 8.:
15 - 17h: příjezd, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:30: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:45: lekce JÓGA TERAPIE PRO HARMONII TĚLA I DUŠE (v úvodní lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme a zklidníme rozvířené myšlenky. Lekci bude provázet relaxační hudba.) 

19:00: večeře 

20:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

Pátek 10. 8.:
7:30 - 8:45: lekce DYNAMICKÉ JÓGY S PRODLOUŽENOU VEDENOU RELAXACÍ

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:45: workshop "SESTAV SI SVŮJ POZDRAV SLUNCI" (nácvik různých typů, úrovní a variací sestavy Pozdrav Slunci, vysvětlení pro koho je jaký typ pozdravu vhodný, sestavení vlastního pozdravu dle manuálu s fotografiemi a popisem pozic různých typů pozdravů) 

13:00: oběd, osobní volno

16:15 - 17:30: lekce JÓGY NA PODPORU HLUBOKÉHO STABILIZAČNÍHO SYSTÉMU PÁTEŘE A KLOUBŮ 
17:45 - 18:30: PRÁNAJÁMA A MEDITACE (lekce na zklidnění těla, mysli a emocí, budeme pracovat mj. i s jógovými kartami)

18:45: večeře

Sobota 11. 8.:
7:30 - 8:45: pránajáma lekce "KANCELÁŘSKÉ JÓGY" (lekce bude obsahovat pozice, které kompenzují důsledky sedavého způsobu života. Také budeme cvičit přímo na židli - jak techniky dechové, tak cviky/pozice vhodné přímo do kanceláře. Možná vás to překvapí, ale i na židli lze provést Pozdrav Slunci:-). Lekce bude užitečná pro každého, kdo často a dlouho sedí, což má za důsledek hrbení se, náklon těla vpřed, změnu zakřivení páteře, zkrácení přední část těla, křečové žíly atd.) 

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:45: workshop "TECHNIKA JÓGOVÝCH POZIC" (samostatně i ve dvojicích budeme pilovat techniku pozic objevujících se na většině lekcí a také na následujících lekcích pobytu. Zaměříme se také na některé obrácené pozice - např. svíčka, pluh atd.)

13:00: oběd, osobní volno

16:00 - 17:00: MEDITACE LÁSKYPLNÉ DOBROTIVOSTI, lekce JÓGY SAMOSTATNĚ I VE DVOJICÍCH
17:15 - 18:30: RELAXAČNÍ PRÁNAJÁMA, lekce RELAXAČNÍ JÓGY (delší výdrže v pozicích, také pozice obrácené)

18:45: večeře

20:30: MEDITATIVNÍ POSEZENÍ U JEZÍRKA S BUDDHOU ZA DOPROVODU KALIMBY A ZVONKOHRY

Neděle 12. 8.: 
7:30 - 8:45: lekce "ZACVIČ SI SÁM/SESTAV SI SVOU LEKCI" (do poslední lekce pobytu můžete vnést vše, co jste doposud nasáli. Můžete tak využít předchozí workshopy techniky Pozdravu Slunci i pozic samotných, ale také proběhlé lekce, pránajámu, meditace, relaxaci. Pokud by Vám náhodou došla inspirace, bude pro Vás opět připraven manuál s popisem lekce od začátku do konce, s návrhem pozic, fotografiemi atd. Lektorka bude během lekce pomáhat s asistencí v pozicích či další inspirací. Závěrečnou relaxaci započnou zvuky zvonkohry Koshi. Vlastní praxi vstříc!)

9:00: snídaně

10:30 - 12:45: beseda "JÁMA A NIJÁMA V EMOČNÍ ROVINĚ + TIPY NA PROŽÍVÁNÍ PŘÍTOMNOSTI"  (emoce si zkusíme uvědomit, přijmout i zpracovat, což nás posune blíž našemu vnitřním klidu. Přítomné prožívání každého dne tak bude nadosah. Besedu si zpestříme předčítáním z jógových knih zaměřených na tuto tematiku.)

13:00: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd 

TOPlist