Antarik léto 2015

LETNÍ VÍKEND S JÓGOU NA VALAŠSKU "MEZI NEBEM A ZEMÍ",
24. - 26. 7. 2015

FOTOGALERIE ZDE

FOTOGALERIE FACEBOOK


 

 

 


    Po dvou proběhlých pobytech jsem pro vás připravila v pořadí třetí víkend s jógou na krásné horské chatě Antarik v Javorníkách. Teplý červencový víkend přímo vybízí k venkovnímu jógování a tichému rozjímání v krásném okolí chaty, které mj. skýtá nově vytvořený koutek s buddhou pro meditaci.

    I tentokrát jsem pro vás připravila zajímavý a bohatý program, plný jógových lekcí, workshopů a povídání o józe (podrobný program níže). Chtěla bych především zmínit speciální workshop zaměřený na harmonii v oblastí kyčlí. Možná to netušíte, ale často právě v této oblasti těla pramení příčiny problémů se zády, skolióz a dalších tělesných potíží. Během své individuální praxe s lidmi jsem propracovala jakýsi vlastní systém, jak pomáhat s tělesnými dysbalancemi. Kombinuji poznatky z jógy, fyzioterapie, Dornovy metody a maximálně se snažím o individuální přístup. Na konci pobytu tedy možná odejdete po "stejně dlouhých nohách" a budete o poznání "symetričtější". wink

   Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty.

    Uprostřed léta se tedy můžete těšit na oázu klidu a relaxace ve svěží horské přírodě.  To vše za přítomnosti příjemného personálu a také přátelských zvířátek:-). V ceně je zahrnuto ubytování, plná penze, lekce jógy, přednášky a besedy nejen o józe. Doprava zahrnuta není. Dále je k dispozici venkovní bazén, sauna, masážní studio, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, společenská místnost s TV, wifi, kulečník, jízdárna ve Francově Lhotě a další.

 

Podrobnosti: 

TERMÍN: 24. 7. - 26. 7. 2014 (příjezd v pátek do 17h, odjezd v neděli po obědě)

MÍSTO: horská chata Antarik (http://antarik.cz), Valašská Senice 1, okr. Francova Lhota 

CENA: 2550Kč; kapacita pokojů s vlast. soc. zařízením je omezená, poté jsou k dispozici pokoje
se společným soc. zařízením na chodbě, cena pobytu 2350Kc

UBYTOVÁNÍ: 2 noci ve 2-5lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením

STRAVOVÁNÍ: 2x plná vegetariánská penze (http://antarik.cz/cs/nabidka-sluzeb/restaurace/)

LEKTOR: Eva Hrdličková

PROGRAM: 
Pátek 24. 7.:
příjezd do 17h, ubytování

18h - PRÁNAJÁMA, lekce JÓGA TERAPIE (v úvodní lekci se naučíme základní jógové principy a jejich uplatnění při vlastním cvičení: ahimsa - nenásilí, plný jógový dech, důraz na správné procítění a prodýchání pozic a vnímání okamžiku přítomnosti; zvolené pozice a pozdrav Slunci budou spíše jednoduššího typu)

19.15 - večeře 

20.30 - SATSANG (= "dobrá duchovní společnost")

Sobota 25. 7.:
7.30 - 8.45 - POZDRAV SLUNCI (teorie i praxe - vyzkoušíte si více variant pozdravu Slunci pro různé pokročilosti a při každé další lekci si zvolíte tu "svou" variantu pozdravu, pro vás nejvhodnější)

9.00 - snídaně

10.30 - přednáška a beseda o józe; nácvik různých meditačních technik

oběd, osobní volno

16.00 - 17.30 - workshop TECHNIKA VYBRANÝCH JÓGOVÝCH POZIC (ukázka a popis pozic, které se nejčastěji objevují na lekcích, upozornění na časté chyby při jejich provádění)
17.40 - 18.40 - lekce DYNAMICKÉ JÓGY (uplatnění poznatků a zkušeností získaných doposud během pobytu - základní principy při cvičení, pozdrav Slunci, správně provedené pozice atd.)

18.45 - večeře

Neděle 26. 7.:
7.30 - 8.45 - PRÁNAJÁMA (kapalabhátí - energizující a zahřívací dechová technika); lekce DYNAMICKÉ JÓGY (zaměřená na jemné záklony, otevírání hrudníku a celkovou energizaci - obzvlášť vhodné při sedavém zaměstnání a při nedostatku životní energie)

9.00 - snídaně

10.30 - workshop HARMONIE V KYČLÍCH (Práce ve dvojicích - měření délky končetin, speciální cviky Dornovy metody na "srovnání" délky končetin; diagnostika stavu vašich kyčlí a náprava případných dysbalancí; individuální doporučení vhodných cviků pro různě mobilní a nastavené kyčle; ukázka správné práce s chodidly při stoji a chůzi atd. Srovnáním délky končetin potažmo srovnáme páteř, takže můžeme vyřešit bolesti zad a krční páteře způsobené skoliózou, pomocí dalších metod můžeme ulevit od bolestí kloubů dolních končetin a pánve.)

13h - oběd, odjezd 

REZERVACE e-mailem na efilipkova@seznam.cz, je platná po zaplacení alespoň zálohy 1000Kč, a to do 30. 6. 2015, doplatek do ceny 2550Kč nejpozději do 10. 7. 2015
Číslo účtu: 
670100-2203837213/6210
Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik záloha/antarik plná cena/antarik doplatek"

Storno podmínky: při stornu do 30. 6. strháváme 50% z ceny zálohy, po tomto datu je záloha nevratná, možno za sebe zajistit náhradníka.

 
TOPlist