Antarik duben 2019

VÍKEND S JÓGOU NA VALAŠSKU "NAJDI SVÉ KOŘENY", 26. - 28. 4. 2019

   

 

 

 FOTOGALERIE

 

 

 


V pořadí devátý pobyt s jógou na horské chatě Antarik bude zaměřený na hledání "kořenů a pevné půdy pod nohama". Můžete si pod tím představit např. práci s klenbou ruky i nohy, balanční pozice na nohách i rukách, stabilizaci tělesnou i psychickou, posílení sebedůvěry a pozitivního smýšlení. Svěží a energizující jarní horská příroda zajisté podpoří naši snahu:-).
Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty.
 To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem.

V ceně jsou zahrnuty lekce jógy, workshopy, besedy o józe (při přízni počasí pod širým nebem), dále ubytování a plná vegetariánská penze (ubytování a stravu doplácíte při příjezdu na chatu v hotovosti, stravu možno předem domluvit dle potřeby - např. polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.). Dopravu si zařizujete sami. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek, meditativní bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, společenská místnost s TV, wifi, kulečník, jízdárna ve Francově Lhotě a další.

CO VÁS ČEKÁ? (podrobný program níže) Během tohoto pobytu se z velké části zaměříme na část těla, jejímž správným nastavením můžeme ovlivnit partie nacházející se výše - na svá chodidla. Analogicky vzato, představme si dům, jehož základy stojí nakřivo nebo jsou nestabilní, určitě vás napadne, jaké důsledky můžou dopadat na vyšší struktury domu. Podobně fungují principy statiky i v našem těle. Budeme tedy vylaďovat celý hlezenní kloub včetně Achillovy šlachy, aktivovat klenbu příčnou i podélnou, mobilizovat chodidlo pomocí speciálních fyzioterapeutických technik.
    S chodidlem souvisí mj. i nastavení kolen a kyčlí, respektive tyhle části těla se ovlivňují vzájemně a často není jednoduché zjistit, kde problém spočívá. Každopádně radost z cvičení budou mít i kolena, která budeme stabilizovat a centrovat. Správným cvičením lze (částečně) napravit i nohy tzv. "do X či do O". Také se budeme zabývat cvičením pomáhajícím od křečových žil a otoků, což ocení všichni, kdo během dne hodně sedí či stojí. 
    Podobně působí klenba ruky na pletenec ramenní, takže v pozicích na pažích budeme hledat kořeny zase v rukách. Ukážeme si, jak podpořit zápěstí a ruku, která je často každodenně upoutána k počítačové myši a chybí ji jak stabilizace, tak zdravé protažení. 
    Dále vás čeká lekce, při které budete cvičit sami a podpoříte tak zapamatování vhodných cviků/pozic a vnímání sebe sama a svého dechu během lekce. Lektorka všem rozdá vytištěný manuál ukázkové lekce pro inspiraci, také bude opravovat přítomné v pozicích a dávat individuální tipy na konkrétní cviky. 
    S tématem "zakořenění" se pojí i nalezení psychické stability, podpora zdravé sebedůvěry, na čemž budeme pracovat nejen prostřednictvím speciálních pozic, ale také pomocí meditací a vizualizací.
    Poslední částí pobytu bude teoreticko-praktický workshop zaměřený na harmonizaci endokrinních žláz a podporu lymfatického systému. Budeme hledat souvislosti mezi vzájemným ovlivňováním jednotlivých žláz, vlivem stravy a cvičení na tělo atd. 

Během některých lekcí vám příjemný prožitek umocní relaxační hudba a hra na kalimbu a zvonkohru. 

Věřím, že během pobytu získáte hodně inspirace nejen o józe, ale i o možnostech, jak utužit své zdraví a mít konstantní energii a chuť do každého dne. A pokud inspirace nepřijde z mé strany, tak možná přijde ze strany  podobně naladěných lidí, z ryzí přírody a výborného, leč lehce stravitelného, jídla:-).  

Podrobnosti: 

TERMÍN: 26. -28. 4. 2019 (příjezd v pátek v čase 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě)

MÍSTO: horská chata Antarik (http://antarik.cz), Valašská Senice 1, okr. Francova Lhota 

CENA: 2 860 Kč (zahrnuje jógové lekce, workshopy a besedy, poplatky, ubytování a plnou penzi - stravu možno domluvit jinak, viz níže)

REZERVACE formulářem - za každou osobu zvlášť, poté Vám přijde email s dalšími pokyny.
Rezervace je závazná po zaplacení zálohy 1 160 Kč, a to do 26. 3. 2019.
Doplatek 1 700Kč na recepci hotelu 
při příjezdu (pouze v hotovosti).

Číslo účtu pro platbu zálohy (1160 Kč): 670100-2203837213/6210
Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik jaro, záloha"

Storno podmínky: do 26. 3. 2018 vracím celou zálohu, do 12. 4. polovinu zálohy, poté je záloha nevratná. V případě, že jsou pro pobyt náhradníci (sehnaní buď Vámi nebo mnou), je možné zálohu vrátit i po tomto termínu.

UBYTOVÁNÍ: 2 noci ve 2-5lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, kapacita pokojů s vlast. soc. zařízením je omezená, poté jsou k dispozici pokoje se společným soc. zařízením na chodbě, cena nižší (2 660 Kč, záloha zůstává 1160Kč).

STRAVOVÁNÍ: 2x plná vegetariánská penze (http://antarik.cz/cs/nabidka-sluzeb/restaurace/), možno se předem domluvit např. na polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod. 

LEKTOR: Eva Hrdličková (http://www.jogaeva.cz/Eva-Hrdlickova.html), 608 050449, efilipkova@seznam.cz

PODROBNÝ PROGRAM - ke stažení nahoře: 

Pátek 26. 4.:
15 - 17h: příjezd, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu 
ubytovat a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:30: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:45: lekce JÓGA TERAPIE pro unavené nohy (v úvodní lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

19:00: večeře 

20:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

Sobota 27. 4.:
7:30 - 8:45: lekce JÓGY PŘI SEDAVÉM STYLU ŽIVOTA (lekce v jemně dynamickém tempu, ve které protáhneme typicky zkrácene svaly při častém sezení, srovnáme páteř, procvičíme ruku atd.)

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:45: workshop "ZDRAVÁ CHODIDLA, KOLENA A KYČLE; ZDRAVÁ CHŮZE A BOTY" (teorie, praxe, manuální techniky, konzultace) 

13:00: oběd, osobní volno

16:00 - 17:30: lekce BALANČNÍCH POZIC NA RUKÁCH I NOHÁCH (hledání kořenů pozic - klenby ruky i nohy, zapojení středu těla a přitom odlehčení v pozicích balančních)  

17:45 - 18:30: POZITIVNĚ NALADĚNI (dechové, meditační a vizualizační techniky podporující zdravou sebedůvěru, stabilitu a pozitivní smýšlení)

18:45: večeře

Neděle 28. 4.:

7:30 - 8:45: lekce "ZAKOŘEŇ SE SÁM" (individuální praxe dle sebe či vytištěného manuálu, vnesení poznatků z předchozích lekcí a semináře, lepší vnímání sebe a svého dechu v pozicích, návod na domácí praxi, korekce v pozicích lektorkou, individuální návrhy vhodných pozic) 

9:00: snídaně

10:30 - 12:45: přednáška a beseda "ZDRAVÍ, KRÁSA A VITALITA anebo co vám endokrinolog neřekne" (harmonizace endokrinních žláz, širší souvislosti, strava, cvičení, meditace; lymfatický systém) 
Vyjdeme ze spousty zdrojů, ale také z životních zkušeností každého, kdo se o ně bude ochoten podělit:-). )

13:00: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd 

 
TOPlist