Antarik duben 2018

VÍKEND S JÓGOU NA VALAŠSKU "MEZI NEBEM A ZEMÍ", 27. - 29. 4. 2018

REFERENCE:

ALENA K.:

"Ahoj Evi, návrat do "reality" byl pro mě tentokrát krušný.  A před chvílí mi pohled na společnou fotku vehnal slzy do očí. Bylo to krásné a víc než příjemné a sešly se okolnosti, které mě nadchly. Bylo to kromě toho nádherného místa, které má úžasnou atmosféru, i překrásné počasí a bezvadná skupina lidí. I když jsem mezi lidmi stále a spíš mám v poslední době pocit, že si od nich nutně potřebuji odpočinout, tak mi to udělalo moc dobře. 
Na Tobě samotné jde vidět, že opravdu děláš něco, co máš ráda, čím žiješ. Obdivuji, jak na sobě dokážeš neustále pracovat, s jakou lehkostí a pohodou přednášíš a vysvětluješ. Přeji Ti z celého srdce, ať Ti nic nezkříží Tvoji cestu, vydrží Ti zdraví a elán, s jakým připravuješ podobné akce. Kéž by bylo více takových lidí a také takových, kteří si uvědomují, že pro to, aby byli zdraví a cítili se dobře, musí sami něco udělat. 
Budu se moc těšit na příští rok a za všechno Ti ještě jednou moc děkuji !!!"     30. 4. 2018


KATKA M.:

"Ahoj Evi, smekám před Tebou, víkend byl úžasný. Už jsem byla na více jógových pobytech, ale takto dobře propracovaný a do detailu promyšlený byl jen jeden a ten Tvůj. Moc se mi líbí Tvůj komplexní přístup. Je poznat, že to děláš srdcem!
K dokonalému zážitku přispělo také prostředí Antariku. Krásně zvolené místo se silnou energií. 
Těším se, že se zase někdy někde potkáme!"  30. 4. 2018


Přijměte pozvání na v pořadí už sedmý pobyt s jógou na horské chatě Antarik. Tentokrát se setkáme na dvě noci v čase rozpuku jara, na konci dubna. Svěžest jarní přírody nás zajisté inspiruje k probuzení energie i v nás samotných:-).
Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty.
 Můžete se tedy těšit na oázu klidu a relaxace ve svěží horské přírodě. To vše za přítomnosti příjemného personálu s ochotným a lidským přístupem.

V ceně jsou zahrnuty lekce jógy, workshopy, besedy o józe (při přízni počasí pod širým nebem), dále ubytování a plná vegetariánská penze (ubytování a stravu doplácíte při příjezdu na chatu v hotovosti, stravu možno předem domluvit dle potřeby - např. polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.). Dopravu si zařizujete sami. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek, meditativní bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, společenská místnost s TV, wifi, kulečník, jízdárna ve Francově Lhotě a další.

CO VÁS ČEKÁ? (podrobný program níže) Tento jarní pobyt bude ve znamení očisty a probuzení nové energie. Na očistě těla, duše i ducha budeme pracovat za pomocí pránajámy, meditace, relaxace (nevedené i vedené, také zábavné relaxace s jógovými kartami), lekcí jógy zaměřených na detoxikaci těla a povzbuzení orgánů. Další inspirativní tipy např. na očistné techniky, posílení imunity, ale také na práci s emocemi a prohloubení vnitřního klidu probereme na nedělní besedě o józe se zaměřením na "sauču" neboli čistotu (ve všech úrovních).
Také vás čeká workshop zaměřený na obecné principy techniky pozic a zdravého pohybu, připravený na základě dlouholetého pozorování, studia a praxe lektorky. Cílem tohoto workshopu nebude pouhý teoretický výčet nějakých pravidel, ale snaha o pochopení a procítění daných principů "na vlastní kůži" tím, že je hned vneseme do některé z pozic. Budeme pracovat také ve dvojicích, což je vždy zábavné a také užitečné z hlediska uvědomění si toho, o co v té pozici jde, navíc si tím vzájemně pomůžeme. Získané poznatky můžete
využít při domácí praxi i jiných lekcích.
Během některých lekcí vám příjemný prožitek umocní relaxační hudba a hra na kalimbu a zvonkohru. 

Věřím, že během pobytu získáte hodně inspirace nejen o józe, ale i o možnostech, jak utužit své zdraví a mít konstantní energii a chuť do každého dne. A pokud inspirace nepřijde z mé strany, tak možná přijde ze strany  podobně naladěných lidí, z ryzí přírody a výborného, leč lehce stravitelného, jídla:-).  

 

Podrobnosti: 

TERMÍN: 27. -29. 4. 2018 (příjezd v pátek v čase 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě)

MÍSTO: horská chata Antarik (http://antarik.cz), Valašská Senice 1, okr. Francova Lhota 

CENA: 2700 Kč (zahrnuje jógové lekce, workshopy a besedy, poplatky, ubytování a plnou penzi - stravu možno domluvit jinak, viz níže)

REZERVACE formulářem - za každou osobu zvlášť, poté Vám přijde email s dalšími pokyny.
Rezervace je závazná po zaplacení zálohy 1160 Kč, a to do 27. 3. 2018.
Doplatek 1540Kč na recepci hotelu 
při příjezdu (pouze v hotovosti).

Číslo účtu pro platbu zálohy (1160 Kč): 670100-2203837213/6210
Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik jaro, záloha"

Storno podmínky: do 27. 3. 2018 vracím celou zálohu, do 13. 4. polovinu zálohy, poté je záloha nevratná. V případě, že jsou pro pobyt náhradníci (sehnaní buď Vámi nebo mnou), je možné zálohu vrátit i po tomto termínu.

UBYTOVÁNÍ: 2 noci ve 2-5lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, kapacita pokojů s vlast. soc. zařízením je omezená, poté jsou k dispozici pokoje se společným soc. zařízením na chodbě, cena nižší (2520Kč, záloha zůstává 1160Kč).

STRAVOVÁNÍ: 2x plná vegetariánská penze (http://antarik.cz/cs/nabidka-sluzeb/restaurace/), možno se předem domluvit např. na polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod. 

LEKTOR: Eva Hrdličková (http://www.jogaeva.cz/Eva-Hrdlickova.html), 608 050449, efilipkova@seznam.cz

PODROBNÝ PROGRAM - ke stažení vpravo: 

Pátek 27. 4.:
15 - 17h: příjezd, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu
ubytovat a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:30: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:45: lekce JEMNÉ JÓGY PRO NASTOLENÍ KLIDU NA KONCI DNE (v úvodní lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme a zklidníme rozvířené myšlenky) 

19:00: večeře 

20:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

Sobota 28. 4.:
7:30 - 7:45: očistné techniky PRÁNAJÁMY 
7:45 - 8:45: lekce DETOXIKAČNÍ JÓGY (lekce v jemně dynamickém tempu, během níž dojde k intenzivnímu odplavování toxinů z těla - pozice zkrutové, stlačující břicho, masírující tělesné orgány v této oblasti, s přidáním dechu kapalabhátí do určitých pozic - prohloubení detox. účinku. Rozhodně doporučuji být zcela nalačno. :-). 

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:45: workshop "TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ Z TECHNIKY POZIC" (velmi užitěčný workshop pro každého, kdo se zajímá o provádění pozic v józe způsobem opravdu prospěšným, zohledňujícím individuální tělesná nastavení, pomáhajícím k tělesné harmonii a prodlužujícím tak "životnost" naší tělesné schránky. Vysvětlíme si vždy určitý princip zdravého pohybu a následně si jej vyzkoušíme v pozici/pozicích. Dozvíte se "vychytávky", které lektorka postupně nasbírala během své praxe, studia i pozorování.)

13:00: oběd, osobní volno

16:15 - 17:15: ORGÁNOVÁ JÓGA/SESTAVA samostatně i ve dvojicích (sestava harmonizující tok energie v drahách dvanácti tělesných orgánů, vyzkoušíme si ji také ve dvojicích)  

17:30 - 18:30: ZKOUMÁNÍ SVÉHO NITRA (očista těla, mysli i emocí pomocí dechu, meditace, také relaxace zábavnou formou s jógovými kartami. Povzbudíme svou představivost, uvědomíme si své emoce, které si buď necháme pro sebe nebo je můžeme sdílet s ostatními. Budeme tak o krok blíže našemu vnitřnímu klidu? :-) )

18:45: večeře

Neděle 29. 4.:

7:30 - 8:45: lekce "MEDICAL YOGA" (lekce bude vycházet ze sobotního workshopu techniky pozic, kdy poznatky vneseme do plynulé lekce s anatomicky správně provedenými pozicemi. Lekce tak bude maximálně prospěšná kloubům, páteři, bude vyrovnávat tělesné dysbalance, aniž bychom si škodili. Do lekce samosebou vneseme i dech, vědomou pozornost a radost.) 

9:00: snídaně

10:30 - 12:45: přednáška a beseda "PRINCIPY JÁMY A NIJÁMY SE ZAMĚŘENÍM NA SAUČU - ČISTOTU" (zmíníme např. tato témata: čistá strava, očistné techniky, očistné jógové sestavy, dech, čistota konání, upřímnost emocí, otevřenost vztahů, tipy na posílení imunity, meditace a mnoho dalšího) 
Vyjdeme ze spousty zdrojů, ale také z životních zkušeností každého, kdo se o ně bude ochoten podělit:-). )

13:00: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd 

 

TOPlist