Antarik červenec 2017

POBYT S JÓGOU NA 3 NOCI NA VALAŠSKU "MEZI NEBEM A ZEMÍ",
20. - 23. 7. 2017

 

FOTOGALERIE ZDE

 

 

 

 


 
Zvu vás na další letní pobyt s jógou na horské chatě Antarik. Tentokrát si pobyt o jeden den prodloužíme, abychom se blíže poznali, nasáli ještě více z jógy, odpočali si a načerpali nové síly v krásném meditativním prostředí horské přírody - zkrátka ještě více si to užili. 
Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii. 
 Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. Můžete se tedy těšit na oázu klidu a relaxace ve svěží horské přírodě. To vše za přítomnosti příjemného personálu a také přátelských zvířátek:-).

V ceně jsou zahrnuty lekce jógy, workshopy, besedy o józe (při přízni počasí pod širým nebem), dále ubytování na 3 noci a 3x plná vegetariánská penze (ubytování a stravu doplácíte při příjezdu na chatu v hotovosti, stravu možno předem domluvit dle potřeby - např. polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.). Dopravu si zařizujete sami. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek s buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, společenská místnost s TV, wifi, kulečník, jízdárna ve Francově Lhotě a další.

Co nás čeká? Během tohoto intenzivního pobytu si užijeme 8 lekcí jógy, 2 workshopy a také besedu o józe. Zmíním např. lekci zaměřenou na vyrovnávání důsledků dlouhodobého sezení (v práci, za volantem, doma u počítače či TV, při studiu, nad knihou atd.), workshop zaměřený na krční páteř (což úzce souvisí právě se sedavým způsobem života) a další workshop, propracovávající techniku pozic, které se objeví na dalších lekcích pobytu. Užitečná může být beseda na závěr pobytu, kdy si budeme povídat o tom, jak započít, udržet či prohloubit domácí jógovou praxi, každý bude moci přispět svými tipy, prozradit, co jemu pomohlo k pravidelnému cvičení. Aby nároky na cvičení nebyly příliš vysoké (a často nereálné), vyzkoušíme si několik kratších jógových sestav, buď zaměřených na určitou část těla nebo komplexně tělo procvičující. Více z programu je podrobně rozepsáno níže.
Věřím, že mnozí z vás budou na konci tohoto pobytu zase o krok blíž své domácí jógové praxi nebo do ní přinesou nové pohledy, poznatky či prožitky. 

Podrobnosti: 

TERMÍN: 20. - 23. 7. 2017 (příjezd ve čtvrtek v čase 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě)

MÍSTO: horská chata Antarik (http://antarik.cz), Valašská Senice 1, okr. Francova Lhota 

CENA: 3800 Kč (zahrnuje jógové lekce, workshopy a besedy; poplatky, ubytování a plnou penzi - stravu možno domluvit jinak, viz níže)

REZERVACE: e-mailem na efilipkova@seznam.cz 
Rezervace je závazná po zaplacení zálohy 1660 Kč, a to do 20. 6. 2017.
Doplatek 2140 Kč na recepci hotelu 
při příjezdu (pouze v hotovosti).

Číslo účtu pro platbu zálohy (1660 Kč): 670100-2203837213/6210
Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik červenec, záloha"

UBYTOVÁNÍ: 3 noci ve 2-5lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, kapacita pokojů s vlast. soc. zařízením je omezená, poté jsou k dispozici pokoje se společným soc. zařízením na chodbě, cena nižší

STRAVOVÁNÍ: 3x plná vegetariánská penze (http://antarik.cz/cs/nabidka-sluzeb/restaurace/), možno se předem domluvit např. na polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.

LEKTOR: Eva Hrdličková (http://www.jogaeva.cz/Eva-Hrdlickova.html)

 

PODROBNÝ PROGRAM - ke stažení vpravo: 

Čtvrtek 20. 7.:
15 - 17h: příjezd, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat 
a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:30: prezence (ve velkém sále) - zároveň si o každém z vás zaznamenám stručné info, případná omezení ve cvičení atd.

17:30 - 18:45: lekce JÓGA TERAPIE PRO HARMONII TĚLA I DUŠE (v úvodní lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme a zklidníme rozvířené myšlenky) 

19:00: večeře 

20:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

Pátek 21. 7.:
7:30 - 8:45: lekce JÓGY S PRVKY VÝVOJOVÉ KINEZIOLOGIE (lekce bude inspirovaná vývojovými pozicemi člověka od jeho narození po napřímení, tedy např. pozice a přechody z lehu na zádech, na břiše - např. sfinga, kobra; šikmý sed, kočka, lezení, dřep, židle atd. Jsou to pozice, které by měly být přirozené každému zdravě rozhýbanému tělu - a to i v dospělosti. Čím více se tyto pozice (pokud jsou správně provedeny) objevují na lekcích a (hlavně) v denních pohybových stereotypech, tím snáz udržíme naše tělo zdravé, se správným držením, v rovnováze mezi stabilitou a mobilitou, s pevným "core". Kromě pozic jako takových, které vneseme do plynulé lekce, uplatníme i další principy zdravého pohybu z vývojové kineziologie, např. pohyb "od opory", se správným "vytažením") 

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:45: workshop "TECHNIKA JÓGOVÝCH POZIC" (nácvik většiny pozic, které se objeví na dalších lekcích pobytu, čímž docílíme větší plynulosti během lekcí samotných)

13:00: oběd, osobní volno

16:00 - 17:15: TECHNIKY PRÁNAJÁMY 
17:30 - 18:30: lekce RELAXAČNÍ JÓGY S HLUBŠÍM PROCÍTĚNÍM DECHU (lekce, kdy se během delších výdrží v pozicích ještě více zaměříme na nalezení optimálního rozsahu a varianty pozice, tak aby byla příjemná i po více deších. Lépe si uvědomíme konkrétní oblast a její prodýchání, budeme tak mít větší prostor pro udržení pozornosti u sebe a pracovat tak i na vnitřním zklidnění a spokojenosti)

18:45: večeře

Sobota 22. 7.:

7:30 - 8:45: lekce DYNAMICKÉ JÓGY PŘI SEDAVÉM ZPŮSOBU ŽIVOTA (při častém sezení, hrbení se a naklánění těla vpřed se mění zakřivení páteře a zkracuje se přední část těla. Do lekce tedy vneseme takové pozice, které kompenzují důsledky sedavého způsobu života) 

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:45: workshop "JÓGA A KRČNÍ PÁTEŘ" (vlivem sedavého způsobu života, genetických předpokladů, gravitace a stárnutí dochází postupně u všech lidí ke změnám v oblasti páteře (změna zakřivení, degenerativní změny), které jsou obzvlášť viditelné v oblasti krční páteře - např. předsunutí hlavy atd. Na workshopu provedeme individuální diagnostiku krční páteře, co je a není pro ni vhodné, na co dbát v pozicích atd.)

13:00: oběd, osobní volno

16:00 - 17:30: lekce BALANČNÍCH POZIC 
17:45 - 18:30: MEDITAČNÍ TECHNIKY V DENNÍM ŽIVOTĚ 

18:45: večeře

Neděle 23. 7.:

7:30 - 8:45: lekce DYNAMICKÉ JÓGY "NA VLNĚ DECHU" (po nácviku techniky pozic na workshopech si můžeme dovolit pozice provádět v rytmu dechu a užít si lekci trochu jinak, protančit se lekcí více zpocení než obvykle:-) )

9:00: snídaně

10:30 - 12:45: beseda i cvičení "JAK NA DOMÁCÍ JÓGOVOU PRAXI + TIPY NA KRÁTKÉ JÓGOVÉ SESTAVY" 

13:00: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd 

TOPlist