Antarik březen 2017

VÍKEND S JÓGOU NA VALAŠSKU "MEZI NEBEM A ZEMÍ", 3. - 5. 3. 2017

 

 

 

FOTOGALERIE ZDE

 

 

 Přijměte pozvání na další, v pořadí už pátý, pobyt s jógou na horské chatě Antarik. Tentokrát se setkáme na sklonku zimy, kdy je okolí chaty obzvlášť romantické a prostory penzionu velmi útulné. Bylo to právě v zimě, kdy jsem úplně poprvé navštívila toto kouzelné místo "mezi nebem a zemí" a rozhodla se pořádat jógové pobyty právě zde:-).
Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii. 
 Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. Můžete se tedy těšit na oázu klidu a relaxace ve svěží horské přírodě. To vše za přítomnosti příjemného personálu a také přátelských zvířátek:-).

V ceně jsou zahrnuty lekce jógy, workshopy, besedy o józe (při přízni počasí pod širým nebem), dále ubytování a plná vegetariánská penze (ubytování a stravu doplácíte při příjezdu na chatu v hotovosti, stravu možno předem domluvit dle potřeby - např. polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.). Dopravu si zařizujete sami. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek s buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, společenská místnost s TV, wifi, kulečník, jízdárna ve Francově Lhotě a další.

Co nás čeká? Během tohoto zimního pobytu se příjemně zahřejeme v útulném podkrovním sále v rámci lekcí a workshopů, tentokrát zaměřených mj. na zdravá chodidla a očistné jógové sestavy - Pozdrav Slunci a Pozdrav Měsíci. Jsou to sestavy tak trochu protikladné - zatímco Pozdrav Slunci energizuje a zahřívá (proto je vhodný spíše po ránu), Pozdrav Měsíci, který není tak známý, harmonizuje, zklidňuje mysl po celém dni, učí nás vyrovnávat se s tím, co proběhlo a zároveň stále na sobě pracovat. Výhoda této sestavy je, že ji můžete provádět i v zimě v botách venku, což si také po jejím nacvičení v sále můžeme zkusit (v případě zájmu).
Během sobotního dopoledního workshopu se naučíme techniku pozic, které se objevují jak v Pozdravu Měsíci, tak v různých variantách Pozdravu Slunci. Zaměříme se také na nácvik přechodů (např. z prkna přes klik do kobry) tak, aby si každý našel způsob, jak provádět ten "svůj Pozdrav" pohodově a bezpečně. 
Dále budeme provádět různé dechové techniky (mj. techniky zahřívací), techniky podporující schopnost koncentrace a zklidňující věčný tok myšlenek.
V neděli nás čeká workshop zaměřený na principy tzv. jámy a nijámy (etické principy uplatňované u sebe i ostatních). Tentokrát nás bude zajímat jejich vztah k ásanám, konkrétně ke způsobu, jakým provádíme ásany, jak nazíráme na svou jógovou praxi, co v pozicích vnímáme. Budeme si povídat o tom, jak může zpětně ovlivnit praxe ásán dle těchto principů ostatní oblasti života (např. jak se princip ahimsy, tzn. nenásilí, odráží ve způsobu cvičení a jak se zpětně "nenásilný" způsob cvičení projeví např. ke vztahu k přírodě, stravě, ostatním lidem atd.).
 
Na konci tohoto pobytu možná budete zase o krok blíž své domácí jógové praxi, do které můžete vnést získané poznatky a zkušenosti. 

Podrobnosti: 

TERMÍN: 3. - 5. 3. 2017 (příjezd v pátek v čase 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě)

MÍSTO: horská chata Antarik (http://antarik.cz), Valašská Senice 1, okr. Francova Lhota 

CENA: 2600 Kč (zahrnuje jógové lekce, workshopy a besedy; poplatky, ubytování a plnou penzi - stravu možno domluvit jinak, viz níže)

REZERVACE: e-mailem na efilipkova@seznam.cz 
Rezervace je závazná po zaplacení zálohy 1170 Kč, a to do 3. 2. 2017.
Doplatek 1430Kč na recepci hotelu 
při příjezdu (pouze v hotovosti).

Číslo účtu pro platbu zálohy (1170 Kč): 670100-2203837213/6210
Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik březen, záloha"

Storno podmínky: do 3. 2. 2017 vracím celou zálohu, do 17. 2. polovinu zálohy, poté je záloha nevratná. V případě, že jsou pro pobyt náhradníci, je možné zálohu vrátit i po tomto termínu.

UBYTOVÁNÍ: 2 noci ve 2-5lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, kapacita pokojů s vlast. soc. zařízením je omezená, poté jsou k dispozici pokoje se společným soc. zařízením na chodbě, cena nižší

STRAVOVÁNÍ: 2x plná vegetariánská penze (http://antarik.cz/cs/nabidka-sluzeb/restaurace/), možno se předem domluvit např. na polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.

LEKTOR: Eva Hrdličková (http://www.jogaeva.cz/Eva-Hrdlickova.html)

 

PODROBNÝ PROGRAM - ke stažení vpravo: 

Pátek 3. 3.:
15 - 17h: příjezd, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat
a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:30: prezence (ve velkém sále) - zároveň si o každém z vás zaznamenám stručné info, případná omezení ve cvičení atd.

17:30 - 18:45: lekce JEMNÉ JÓGY PRO NASTOLENÍ KLIDU NA KONCI DNE (v úvodní lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme a zklidníme rozvířené myšlenky) 

19:00: večeře 

20:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

Sobota 4. 3.:
7:30 - 7:45: zahřívací techniky PRÁNAJÁMY 
7:45 - 8:45: lekce JÓGY PRO ZDRAVÁ CHODIDLA (do plynulé lekce vneseme cvičení na posílení příčné a podélné klenby, uvědomíme si nastavení chodidel ve stoji a dalších pozicích, probudíme citlivost těchto původně úchopových orgánů) 

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:45: workshop "TECHNIKA JÓGOVÝCH POZIC PRO POZDRAVY SLUNCI A MĚSÍCI" (nácvik všech pozic, které se můžou objevit v Pozdravu Slunci, ten totiž můžeme provádět v různých variantách, způsobech dýchání a pokročilostech; důležitý bude také nácvik jednotlivých přechodů - např. z prkna do kliku a kobry, řekneme si, jak postupně připravit paže na jógový klik, např. když naše tělo ještě není na klik připraveno apod.. 
V druhé části workshopu nacvičíme jednotlivé pozice z Pozdravu Měsíci, aby večerní lekce mohla proběhnout krásně plynule a mohli jsme se soustředit na napojení pozic na sebe a jednotlivé afirmace, které se ke každé pozici pojí.)

13:00: oběd, osobní volno

16:00 - 17:15: TECHNIKY PRÁNAJÁMY, PRATJAHÁRY A DHÁRANY (např. harmonizující "střídavé dýchání", technika na podporu koncentrace "trátak" atd.)  
17:30 - 18:30: POZDRAV MĚSÍCI (uklidňující a harmonizující sestava, kdy se pozice v daném sledu vždy provádějí na obě strany a připojují se určité představy či afirmace; sestava přináší klid po celém dni a učí se vyrovnávat s tím, co přichází, i s tím méně příjemným)

18:45: večeře

20:30: POZDRAV MĚSÍCI VENKU PŘI MĚSÍČKU (v případě zájmu:-) )

Neděle 5. 3.:
7:30 - 8:45: plynulá lekce "ZDRAVÍME SLUNCE" (lekce bude vycházet ze sobotního workshopu, kdy jsme se naučili techniku pozic z různých typů Pozdravů, takže teď budeme moci plynout v rytmu dechu z jednoho pozdravu do druhého; začneme nejjednodušším typem Pozdravu, který budeme různě obměňovat a přidávat těžší varianty, přičemž vždy bude možnost si vybrat jednodušší pozici/variantu, aby každý pocítil účinky této očistné a energizující sestavy) 

9:00: snídaně

10:30 - 12:45: přednáška a beseda "PRINCIPY JÁMY A NIJÁMY VE VZTAHU K ÁSANÁM" (Trpíme v pozicích? - "ahimsa/nenásilí"; Cvičíme s nadšením? Jsme vytrvalí? - "tapas/zápal pro činnost"; Jsme spokojení v pozici tak, jak ji aktuálně zvládneme? - "santoša/spokojenost". Pokud tyto principy vneseme do své jógové praxe, brzy zjistíme, že přirozeně ovlivňují i náš každodenní život v různých oblastech - a naopak.
Vyjdeme nejen z filozofie jógy, ale také z životních zkušeností každého, kdo se o ně bude ochoten podělit:-). )

13:00: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd 

TOPlist