ANTARIK JARO 2018

VÍKEND S JÓGOU NA VALAŠSKU "MEZI NEBEM A ZEMÍ", 27. - 29. 4. 2018

REZERVOVAT POBYT (za každou osobu zvlášť)

POBYT JE OBSAZEN


Přijměte pozvání na v pořadí už sedmý pobyt s jógou na horské chatě Antarik. Tentokrát se setkáme na dvě noci v čase rozpuku jara, na konci dubna. Svěžest jarní přírody nás zajisté inspiruje k probuzení energie i v nás samotných:-).
Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty.
 Můžete se tedy těšit na oázu klidu a relaxace ve svěží horské přírodě. To vše za přítomnosti příjemného personálu s ochotným a lidským přístupem.

V ceně jsou zahrnuty lekce jógy, workshopy, besedy o józe (při přízni počasí pod širým nebem), dále ubytování a plná vegetariánská penze (ubytování a stravu doplácíte při příjezdu na chatu v hotovosti, stravu možno předem domluvit dle potřeby - např. polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.). Dopravu si zařizujete sami. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek, meditativní bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, společenská místnost s TV, wifi, kulečník, jízdárna ve Francově Lhotě a další.

CO VÁS ČEKÁ? (podrobný program níže) Tento jarní pobyt bude ve znamení očisty a probuzení nové energie. Na očistě těla, duše i ducha budeme pracovat za pomocí pránajámy, meditace, relaxace (nevedené i vedené, také zábavné relaxace s jógovými kartami), lekcí jógy zaměřených na detoxikaci těla a povzbuzení orgánů. Další inspirativní tipy např. na očistné techniky, posílení imunity, ale také na práci s emocemi a prohloubení vnitřního klidu probereme na nedělní besedě o józe se zaměřením na "sauču" neboli čistotu (ve všech úrovních).
Také vás čeká workshop zaměřený na obecné principy techniky pozic a zdravého pohybu, připravený na základě dlouholetého pozorování, studia a praxe lektorky. Cílem tohoto workshopu nebude pouhý teoretický výčet nějakých pravidel, ale snaha o pochopení a procítění daných principů "na vlastní kůži" tím, že je hned vneseme do některé z pozic. Budeme pracovat také ve dvojicích, což je vždy zábavné a také užitečné z hlediska uvědomění si toho, o co v té pozici jde, navíc si tím vzájemně pomůžeme. Získané poznatky můžete
využít při domácí praxi i jiných lekcích.
Během některých lekcí vám příjemný prožitek umocní relaxační hudba a hra na kalimbu a zvonkohru. 

Věřím, že během pobytu získáte hodně inspirace nejen o józe, ale i o možnostech, jak utužit své zdraví a mít konstantní energii a chuť do každého dne. A pokud inspirace nepřijde z mé strany, tak možná přijde ze strany  podobně naladěných lidí, z ryzí přírody a výborného, leč lehce stravitelného, jídla:-).  

 

Podrobnosti: 

TERMÍN: 27. -29. 4. 2018 (příjezd v pátek v čase 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě)

MÍSTO: horská chata Antarik (http://antarik.cz), Valašská Senice 1, okr. Francova Lhota 

CENA: 2700 Kč (zahrnuje jógové lekce, workshopy a besedy, poplatky, ubytování a plnou penzi - stravu možno domluvit jinak, viz níže)

REZERVACE formulářem - za každou osobu zvlášť, poté Vám přijde email s dalšími pokyny.
Rezervace je závazná po zaplacení zálohy 1160 Kč, a to do 27. 3. 2018.
Doplatek 1540Kč na recepci hotelu 
při příjezdu (pouze v hotovosti).

Číslo účtu pro platbu zálohy (1160 Kč): 670100-2203837213/6210
Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik jaro, záloha"

Storno podmínky: do 27. 3. 2018 vracím celou zálohu, do 13. 4. polovinu zálohy, poté je záloha nevratná. V případě, že jsou pro pobyt náhradníci (sehnaní buď Vámi nebo mnou), je možné zálohu vrátit i po tomto termínu.

UBYTOVÁNÍ: 2 noci ve 2-5lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, kapacita pokojů s vlast. soc. zařízením je omezená, poté jsou k dispozici pokoje se společným soc. zařízením na chodbě, cena nižší (2520Kč, záloha zůstává 1160Kč).

STRAVOVÁNÍ: 2x plná vegetariánská penze (http://antarik.cz/cs/nabidka-sluzeb/restaurace/), možno se předem domluvit např. na polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod. 

LEKTOR: Eva Hrdličková (http://www.jogaeva.cz/Eva-Hrdlickova.html), 608 050449, efilipkova@seznam.cz

PODROBNÝ PROGRAM - ke stažení vpravo: 

Pátek 27. 4.:
15 - 17h: příjezd, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu
ubytovat a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:30: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:45: lekce JEMNÉ JÓGY PRO NASTOLENÍ KLIDU NA KONCI DNE (v úvodní lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme a zklidníme rozvířené myšlenky) 

19:00: večeře 

20:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

Sobota 28. 4.:
7:30 - 7:45: očistné techniky PRÁNAJÁMY 
7:45 - 8:45: lekce DETOXIKAČNÍ JÓGY (lekce v jemně dynamickém tempu, během níž dojde k intenzivnímu odplavování toxinů z těla - pozice zkrutové, stlačující břicho, masírující tělesné orgány v této oblasti, s přidáním dechu kapalabhátí do určitých pozic - prohloubení detox. účinku. Rozhodně doporučuji být zcela nalačno. :-). 

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:45: workshop "TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ Z TECHNIKY POZIC" (velmi užitěčný workshop pro každého, kdo se zajímá o provádění pozic v józe způsobem opravdu prospěšným, zohledňujícím individuální tělesná nastavení, pomáhajícím k tělesné harmonii a prodlužujícím tak "životnost" naší tělesné schránky. Vysvětlíme si vždy určitý princip zdravého pohybu a následně si jej vyzkoušíme v pozici/pozicích. Dozvíte se "vychytávky", které lektorka postupně nasbírala během své praxe, studia i pozorování.)

13:00: oběd, osobní volno

16:15 - 17:15: ORGÁNOVÁ JÓGA/SESTAVA samostatně i ve dvojicích (sestava harmonizující tok energie v drahách dvanácti tělesných orgánů, vyzkoušíme si ji také ve dvojicích)  

17:30 - 18:30: ZKOUMÁNÍ SVÉHO NITRA (očista těla, mysli i emocí pomocí dechu, meditace, také relaxace zábavnou formou s jógovými kartami. Povzbudíme svou představivost, uvědomíme si své emoce, které si buď necháme pro sebe nebo je můžeme sdílet s ostatními. Budeme tak o krok blíže našemu vnitřnímu klidu? :-) )

18:45: večeře

Neděle 29. 4.:

7:30 - 8:45: lekce "MEDICAL YOGA" (lekce bude vycházet ze sobotního workshopu techniky pozic, kdy poznatky vneseme do plynulé lekce s anatomicky správně provedenými pozicemi. Lekce tak bude maximálně prospěšná kloubům, páteři, bude vyrovnávat tělesné dysbalance, aniž bychom si škodili. Do lekce samosebou vneseme i dech, vědomou pozornost a radost.) 

9:00: snídaně

10:30 - 12:45: přednáška a beseda "PRINCIPY JÁMY A NIJÁMY SE ZAMĚŘENÍM NA SAUČU - ČISTOTU" (zmíníme např. tato témata: čistá strava, očistné techniky, očistné jógové sestavy, dech, čistota konání, upřímnost emocí, otevřenost vztahů, tipy na posílení imunity, meditace a mnoho dalšího) 
Vyjdeme ze spousty zdrojů, ale také z životních zkušeností každého, kdo se o ně bude ochoten podělit:-). )

13:00: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd 

 

TOPlist