ANTARIK DUBEN 2020

PRODLOUŽENÝ VÍKEND S JÓGOU NA VALAŠSKU,
16. - 19. 4. 2020

REZERVOVAT POBYT

ZE DVOU TŘETIN OBSAZENO

Přijměte pozvání na další pobyt s jógou na 3 noci na horské chatě Antarik, tentokrát z velké části zaměřený na pletenec ramenní, paže a ruce. Kromě lekcí, během kterých procvičíme všechny oblasti těla, se můžete těšit např. na balanční pozice na pažích, gymnastiku prstů a také na podporu jemné motoriky a kultivaci hmatu prostřednictvím kreslení, modelování a hry na nástroje.
"Premiérou" tohoto pobytu bude živá hra na klávesy (a kalimbu) v průběhu některých relaxací a také během jednoho večerního meditativního posezení. 

Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu - uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci - určitě si vyberete z mnoha žánrů - od jógy až po beletrii.  Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem.

V ceně jsou zahrnuty lekce jógy, workshopy, ubytování a plná vegetariánská penze (ubytování a stravu doplácíte při příjezdu na chatu v hotovosti, stravu možno předem domluvit dle potřeby - např. polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod.). Dopravu si zařizujete sami. Dále je k dispozici sauna, masážní a kosmetické studio, venkovní meditační koutek, meditativní bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. 
Také budou k dispozici klávesy a kalimba (strunný hudební nástroj "do ruky"), které budete moci využívat v čase osobního volna. Opět s sebou vezmu knihy o józe, fyzioterapii, výživě, výchově - pro vás k dispozici na půjčení.    

PODROBNOSTI:

TERMÍN: 16 - 19. 4. 2020 (příjezd ve čtvrtek v čase 15 - 17h, odjezd v neděli po obědě)

MÍSTO: horská chata Antarik (http://antarik.cz), Valašská Senice 1, okr. Francova Lhota 

CENA: 4 500 Kč (zahrnuje jógové lekce, workshopy a besedy, poplatky, ubytování a plnou penzi - stravu možno domluvit jinak, viz níže) 
V případě ubytování v pokoji se společným soc. zařízením na patře je celková cena pobytu 4200 Kč.

REZERVACE formulářem - za každou osobu zvlášť, poté Vám přijde email s dalšími pokyny.
Rezervace je závazná po zaplacení zálohy 1 950 Kč, a to do 16. 3. 2020.
Doplatek 2 550 Kč na recepci hotelu 
při příjezdu (pouze v hotovosti).

Číslo účtu pro platbu zálohy (1950 Kč): 670100-2203837213/6210
Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik jaro, záloha"

Storno podmínky: do 16. 3. 2020 vracím celou zálohu, do 2. 4. polovinu zálohy, poté je záloha nevratná. V případě, že jsou pro pobyt náhradníci (sehnaní buď Vámi nebo mnou), je možné zálohu vrátit i po tomto termínu.

UBYTOVÁNÍ: 3 noci ve 2-5lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, kapacita pokojů s vlast. soc. zařízením je omezená, poté jsou k dispozici pokoje se společným soc. zařízením na chodbě, cena nižší o 300 Kč (2 250 Kč - doplatek na místě, záloha zůstává 1950 Kč).

STRAVOVÁNÍ: 3x plná vegetariánská penze (http://antarik.cz/cs/nabidka-sluzeb/restaurace/), možno se předem domluvit např. na polopenzi, vynechání potravin, které nejíte apod. 

LEKTOR: Eva Hrdličková (http://www.jogaeva.cz/Eva-Hrdlickova.html), 608 050449, jogaeva@email.cz

PROGRAM (ke stažení ZDE):

Čtvrtek 16. 4.:
15 - 17h: příjezd, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat;-) )

17:00 - 17:25: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:45: lekce JÓGA TERAPIE pro harmonii těla i duše (v úvodní lekci se po náročné cestě a dni stráveném vsedě příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

19:00: večeře 

20:30: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

Pátek 17. 4.:
7:30 - 8:45: lekce JÓGY PRO ZDRAVÁ RAMENA A HRUDNÍK (lekce v jemně dynamickém tempu, ve které protáhneme především svaly typicky zkrácené v oblasti přední části ramen a hrudníku a naopak posílíme ochablou část zad. Z lekce pak odejdeme o poznání napřímenější, přitom s lehkostí)

9:00 - snídaně 

10:30 - 12:45: workshop "PLETENEC RAMENNÍ, PAŽE A RUKA - 1. část" (teorie, časté potíže, technika pozic - např. prkna, kliků; konzultace) 

13:00: oběd, osobní volno

16:00 - 17:00: PRÁNAJÁMA, MUDRY, MEDITACE (zaměříme se především na ty dechové a meditační techniky, které využívají mudry prstů)  

17:15 - 18:30: ORGÁNOVÁ JÓGA A MUDRY (sestava harmonizující tok tělesné energie v druhách dvanácti tělesných orgánů, využívá mudry prstů)

18:45: večeře

Sobota 18. 4.:

7:30 - 8:45: lekce "STABILIZAČNÍCH A BALANČNÍCH POZIC NA PAŽÍCH" (lekce bude převážně obnášet pozice s oporou o ruce či předloktí, různé variace prken, koček; radovat se budou hlavně svaly stabilizačního systému trupu a pletenec ramenní)  

9:00: snídaně

10:30 - 12:45: interaktivní workshop "V HLAVNÍ ROLI HMAT A JEMNÁ MOTORIKA" ("Velké svaly" potřebujeme celoživotně trénovat, to je bez pochyb, nicméně bez těch jemných bychom nebyli lidmi:-). Unikátní meditativní a zároveň zábavný workshop zaměřený na podporu jemné motoriky - konkrétně grafomotoriky, kultivaci hmatu, meditaci rukodělnými činnostmi jako např. modelování, vymalovávání, kreslení. Zachovejme v rukách obratnost, ohebnost, koordinaci, jistotu a klid.) 

13:00: oběd

16:00 - 17:00: lekce jógy "ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY" (procvičení ruky, zápěstí, gymnastika prstů, vnesení různých poloh rukou a paží do jógových pozic)  

17:15 - 18:30: zábavná lekce PÁROVÉ JÓGY aneb návrat do dětských let:-)

18:45: večeře

20:30: MEDITATIVNÍ POSEZENÍ S ŽIVOU HROU NA KLÁVESY A KALIMBU (tanec rukou aneb jemná motorika v praxi)

Neděle 19. 4.:

7:30 - 8:45: lekce "ZACVIČ SI SÁM/UPLEŤ SI SVOU LEKCI" (individuální praxe dle sebe či vytištěného manuálu, vnesení poznatků z předchozích lekcí a seminářů, lepší vnímání sebe a svého dechu v pozicích, návod na domácí praxi, korekce v pozicích lektorkou, individuální návrhy vhodných pozic) 

9:00: snídaně

ÚKLID POKOJŮ

10:30 - 12:45: workshop "PLETENEC RAMENNÍ, PAŽE A RUKA - 2. část" (časté potíže, technika pozic, konzultace, tipy pro každodenní život) 

13:00: oběd, případná relaxace/procházka/posezení v restauraci (při vyklizených pokojích), odjezd 

TOPlist